ثبت برند در ترکیه بعد از ثبت شرکت

برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را در ترکیه گسترش دهید، باید روش­ های ثبت برند در ترکیه را بدانید و با آن­ها آشنا شوید.

ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، یک دروازه تجاری بین خاورمیانه و اروپا محسوب می­شود. همین دلیل ثبت شرکت در این کشور به خصوص برای تجار و کارآفرینان سراسر دنیا بسیار رونق داشته و همیشه آن­ها قصد دارند با ثبت شرکت در این کشور، کار خود را در در جهان گسترش بدهند.

اما تنها موضوعی که صاحبان کسب و کار به ثبت برند در ترکیه فکر می­کنند، تجارت با کشورهای دیگر نیست. دلیل دیگر این است که در کشور ترکیه، موضوع ثبت برند یک مسئله برجسته و مهمی است.

هر کسب و کاری برای اینکه بتواند به صورت حرفه­ ای رشد کنند، باید به سمت برند سازی رفته و قدمی به سمت ایجاد برند جهانی قدم بردارد.

بدین ترتیب می­توان در بازار بتواند خدمات خود را در تمامی کشورها و در سراسر جهان به مردم عرضه کند. در ادامه روش­های ثبت برند در این کشور را بررسی می­کنیم.

ثبت برند ترکیه و روش های کسب و کار ترکیه

درباره روش­های ثبت برند در ترکیه

پیش از اینکه برندتان را در ترکیه به ثبت برسانید، ابتدا باید آن را در ایران به ثبت رسانده باشید. برای ثبت برند در ترکیه می­توانید با دادن وکالتنامه به هلدینگ دیوان گروپ انجام دهید.

بدین ترتیب دیگر به حضور شما در ترکیه نیازی نیست. ثبت شرکت در ترکیه بین 3 تا 6 ماه طول می­کشد. اگر قصد دارید با برندی که در ترکیه ثبت کردید کار کنید، در ابتدا باید ثبت شرکت در این کشور انجام دهید.

بنابراین بعد از ثبت شرکت در این کشور باید ثبت برند در ترکیه را انجام دهید. بدین ترتیب شما با گسترش کار خود و مدارک شرکت خود می­توانید به فعالیت­ بین­ المللی با کشورهای اروپایی و آمریکایی اقدام نمایید.

زیرا برند شما در ترکیه به ثبت رسیده­است.  یکی دیگر از روش­های ثبت برند در ترکیه ثبت اختراع است. در این حالت شما نیازی به ثبت برند خود در ایران نداشته و مستقیم برندتان را در ترکیه به ثبت برسانید.

این روش بین 3 تا 5 ماه طول می­کشد. در این روش برنتان در بولتن رسمی چاپ شده و چنانچه ظرف مدت 3 ماه اعتراضی صورت نگیرد، برندتان به صورت رسمی ثبت خواهد شد.

در صورتی که اعتراضی صورت بگیرد، به شما 2 ماه فرصت داده می­شود تا تجدید نظر در برندتان انجام دهید. بعد از ایجاد تغییرات، پروسه ثبت برند را شروع خواهید کرد.

ثبت شرکت یکی از روش ­های ثبت برند در ترکیه

یکی از روش­های ثبت برند در ترکیه، ثبت شرکت است. در این روش شما ابتدا درخواست ثبت برندتان را با مالکیت شرکت خود می­دهید.

بدین ترتیب مالک برند، شرکت شما خواهد شد. این روش به نام ثبت حقوقی برند شناخته می­شود.

روش مادرید جهت ثبت برند در ترکیه

یکی دیگر از روش­های ثبت برند در تیکه، روش مادرید است. این روش در کل دنیا مرسوم بوده و 85 کشور دنیا از این روش برای ثبت برندشان استفاده می­کنند.

در صورتی­که برندتان با روش مادرید ثبت شود، باید هزینه جداگانه در کشورهایی که عضو کنوانسیون مادرید هستند، پرداخت کرده و برندتان را ثبت کنید. ترکیه یکی از کشورهای عضو کنوانسیون است.

ثبت شرکت یکی از روش¬های ثبت برند در ترکیه

مدارک لازم جهت ثبت برند در ترکیه

همان­طور که در ابتدا گفته شد، پیش از ثبت برند در ترکیه، شما باید برندتان را در ایران ثبت کنید. بدین ترتیب شما باید پاسپورتتان را به زبان ترکی استانبولی ترجمه کنید.

کسانی که از طریق ثبت اختراع قصد دارند، برندشان را ثبت کنند، نیز نیاز به ترجمه رسمی پاسپورت خود دارند. توجه داشته باشید که ثبت برند در ترکیه به اطلاعات تخصصی نیاز دارد.

بنابراین شما باید از یک فرد متخصص در این امور کمک بگیرید. در امر ثبت برند و ثبت شرکت در ترکیه هدلینگ دیوان گروپ می­تواند به شما کمک کند.

هلدینگ دیوان گروپ در زمینه خرید ملک ترکیه و فروش ملک، خرید ملک استانبول و اقامت ترکیه فعالیت بسزایی دارد و مشاوران حقوقی خبره ای دارد که می تواند شما را راهنمایی کنند.

پیدا کردن کار در ترکیه

پیدا کردن کار در ترکیه کار سختی نیست و با کمی جست و جو و یافتن کارفرما می توانید کار پیدا کنید. از آنجایی که ترکیه یک مقصد اصلی گردشگری از سراسر جهان است، فرصت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد.

وضعیت اقتصادی ترکیه بسیار بالاست و این کشور روز به روز شاهد پیشرفت های زیادی است، البته هزینه زندگی در کشورهایی مانند ترکیه بیشتر از ایران است و شما نمی توانید با پس اندازی که از ایران دارید در آنجا زندگی کنید.

پس به فکر یافتن فرصت های شغلی با درآمد معقول باشید. ترکیه از نظر فرهنگی و مذهبی اشتراکات زیادی با ایران دارد و همانطور که می دانید این کشور همسایه ایران است.

یکی از شرایط پیدا کردن کار در ترکیه اجاره ملک یا خرید ملک ترکیه است. در این مقاله نگاهی به شرایط و نحوه پیدا کردن کار در ترکیه خواهیم داشت.

نحوه پیدا کردن کار در ترکیه و ثبت برند در ترکیه

نکته مهم برای کار کردن در ترکیه یادگرفتن زبان استانبولی است، اگر به زبان ترکی مسلط باشید می توانید یک شغل خوب پیدا کنید.

روش های موثر دیگری برای نحوه پیدا کردن شغل مناسب در ترکیه وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

می توانید با ثبت نام در سازمان کار ترکیه ایشکور (İŞKUR) شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهید.

سازمان کار ترکیه ایشکور مانند وزارت کار و فنی و حرفه ای ایران کار می کند و راهی مطمئن برای پیدا کردن کار برای پناهندگان ترکیه است.

سایت های کاریابی دیگری مانند کارییر، سایت کاریابی ینیبیریس، سایت کاریابی المان آنلاین جهت جستجوی کاردر ترکیه وجود دارد.

نحوه پیدا کردن کار در ترکیه

اگر توانایی خرید ملک ترکیه را ندارید، می توانید در این کشور خانه اجاره کنید. شماپس از بازدید از خانه مورد نظر، قرارداد اجاره را به نام خودتان امضا می کنید.

قیمت اجاره خانه در این کشور به نوع خانه و عوامل دیگر بستگی دارد. شما با اجاره کردن خانه در این کشور می توانید یک سال در آنجا اقامت کنید.

رزومه کاری شما برای پیدا کردن کار در ترکیه باید به روز و مرتبط با نوع شغلی باشد که جویای آن هستید و مهارت و تخصص کافی برای انجام آن دارید.

گاهی اوقات افراد می توانند با ارسال رزومه خود به سایت های مختلف شرکت در ترکیه به شغل مورد نظر خود دست یابند.

این افراد اغلب شرکت های بزرگ ترکیه را به خوبی می شناسند و با یافتن وب سایت آنها و ارسال رزومه کارجویان در آنها مشارکت می کنند.

ثبت مجوز کار در ترکیه دارای رویه های کاملا ملموس و قانونی است و برای پیدا کردن کار در ترکیه مهم است.

افراد زیادی که در جستجوی زندگی بهتر و یافتن شغل مناسب به ترکیه مهاجرت کرده اند در حالی که پول و پس انداز خود را از دست داده و به دلیل بیکاری به ایران برگشته اند.

یکی دیگر از راه های یافتن کار در ترکیه، دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما است که در این صورت فرد می تواند این پیشنهاد شغلی را به کنسولگری یا سفارت این کشور ارسال کرده و برای ویزای کار اقدام کند.

به محض اقدام فرد برای درخواست شغلی کارفرما باید مدارک او را به وزارت کار ترکیه ارائه کند. در سال های اخیر به دلیل تقاضای زیاد برای خرید ملک ترکیه از طرف اتباع خارجی، شرکت های سرمایه گذاری املاک ترکیه به خریداران خود پیشنهاد کار می دهند.

روش های پیدا کردن کار در کشور ترکیه

علاوه بر آژانس های کاریابی مرتبط با کاریابی در ترکیه می توان به استخدام به روش توریستی نیز اشاره کرد.

به این ترتیب افراد می توانند به عنوان توریست وارد ترکیه شوند و سپس با خرید روزنامه، هفته نامه یا مجلات به دنبال شغل بگردند. این روش مورد استقبال بسیاری از داوطلبان جویای کار قرار گرفته است.

شرایط پیدا کردن کار در ترکیه و ثبت برند در ترکیه

شرط مهم برای پیدا کردن کار در ترکیه زمینه های تخصصی، اخذ ویزای کار حرفه ای دشوار است و به صلاحیت کافی یک فرد نیاز دارد.

یکی دیگر از شرایط لازم برای کار در ترکیه و اخذ ویزای کار، تسلط به زبان ترکی است. افرادی که به زبان استانبولی مسلط هستند در یافتن شغل مورد نظر خود در ترکیه موفق ترند.

برای کار در ترکیه محدودیت سنی وجود دارد و همه نمی توانند در این کشور کار کنند.

 

برخی از افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند به جای پیدا کردن کار اقدام به سرمایه گذاری می کنند. یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه برای مهاجرین خرید ملک ترکیه و ثبت برند در ترکیه است.

به علاوه دولت ترکیه به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا از حقوق و تعهدات سرمایه گذاران داخلی برخوردار شوند و تجارت خود را با اطمینان در ترکیه ایجاد کنند.

های سرمایه گذاری در ترکیه ثبت شرکت ترکیه است.

بنابراین یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در ترکیه ثبت شرکت ترکیه است.

سخن آخر ثبت برند در ترکیه

دغدغه بسیاری از ایرانیان مایل به کار در ترکیه، روش های کاریابی و پیدا کردن شغل مناسب در ترکیه جهت اخذ اقامت در آن کشور است.

علاوه بر روش های ذکر شده در بالا از طریق دنبال کردن آگهی های استخدام اینترنتی در سایت های ترکیه، دنبال کردن آگهی های استخدام روزنامه های ترکیه.

ثبت نام در شرکت های مشاوره ترکیه و مراجعه مستقیم به نهادها و موسسات می توانید برای پیدا کردن کار در ترکیه اقدام کنید.

همچنین می توانید از طریق خرید ملک ترکیه یا ثبت شرکت ترکیه جهت اقامت در این کشور سرمایه گذاری کنید.

87 / 100
بازگشت به لیست