املاک ترکیه 

با خرید املاک ترکیه می­توانید اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورده و سرمایه خود را حفظ کنید و بدین ترتیب پاسپورت این کشور را بدیت آورید.

ترکیه کشوری پهناور است که وسعت آن بیش از سه برابر بریتانیا و حدود 25 درصد بزرگ­تر از فرانسه می­باشد.

ترکیه در میان اروپا و آسیا، با تقریبا 7000 کیلومتر دریای مدیترانه، اژه و دریای سیاه، خانه منحصر به فردی از فرهنگ­ها، مناظر متنوع و ساختار اجتماعی پویا است.

اگر به دنبال ملک در خارج از کشور هستید و مایل به خرید یک خانه تعطیلات در آفتاب، مکانی برای بازنشستگی یا سرمایه گذاری صرفا در املاک و مستغلات در یک کشور رو به بالا هستید، پیشنهاد می­کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

در ادامه مقاله درباره املاک ترکیه اطلاعات جامعی در اختیار شما می­گذاریم. چنانچه قصد خرید ملک ترکیه را دارید مشاورین هلدینگ دیوان گروپ آماده ارائه اطلاعات لازم به شما عزیزان هستند.

املاک ترکیه فول آپشن و امکانات رفاهی

بررسی املاک ترکیه

بر اساس آمار منتشر شده توسط اتحادیه مشاوران املاک ترکیه، آنتالیا، فتحیه، بدروم و سیده محبوب­ترین مقاصد خانه ­های تعطیلات در ترکیه هستند.

خارجی­ ها بیش از هر زمان دیگری در ترکیه املاک می­خرند. ارزش املاک در استانبول از پایین­ ترین ارزش­های آسیایی است و دولت ترکیه خارجی­ ها را تشویق به سرمایه گذاری در ترکیه می­کند.

آیا ممکن است این سرمایه گذاران اشتباه کنند؟ با توجه به اینکه قیمت املاک و مستغلات در استانبول در حدود 2000 دلار آمریکا در هر متر مربع است، آیا خرید املاک و مستغلات ترکیه خیلی خوب است که درست باشد؟

دلایل بسیار زیادی برای سرمایه­ گذاری در ترکیه از طریق ملک وجود دارد. از آنجا که این کشور در اروپا و آسیا قرار دارد، ترکیه به یک منطقه ایده­آل برای سرمایه­ گذاری تبدیل شده است. ب

ه همین ترتیب، ارزش املاک و مستغلات در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول، آنکارا و ازمیر نه تنها ارزان است، بلکه سرمایه ­گذاری در ترکیه مسیری را برای شهروندی و دریافت پاسپورت دوم باز می کند.

قیمت پایین ملک یکی از جذابیت­ های کشور ترکیه است. با این حال، شما باید معایب هر سرمایه ­گذاری را در نظر بگیرید.

نکات مهم خرید املاک ترکیه

هنگام در نظر گرفتن مهاجرت دائمی به خارج از کشور و خرید ملک در ترکیه برای زندگی در طول سال، باید چند فاکتور مهم را در نظر گرفت. آن­ها عبارتند از:

 • نزدیکی امکانات رفاهی
 • بیمارستان­ها
 • مدارس
 • یک جامعه محلی باثبات

سرمایه­ گذاران که از سراسر جهان که به املاک ترکیه با هدف زندگی دائمی در این کشور نگاه می­کنند، متوجه می­شویم که املاک در فتحیه، بدروم و آنتالیا مورد علاقه طبیعی برای زندگی در طول سال هستند.

نکات مهم خرید املاک ترکیه

اخذ تابعیت با خرید املاک ترکیه

در حالی که همه کشورهای آسیایی به خارجی­ها اجازه نمی­دهند در خاک خود دارایی داشته باشند، خارجی­ها می­توانند زمین، آپارتمان و سایر انواع املاک و مستغلات را در ترکیه خریداری کنند.

علاوه بر این، دولت ترکیه سرمایه­ گذاران خارجی را ازطریق برنامه شهروندی، تشویق به خرید ملک در این کشور می­کند.

شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه­ گذاری یکی از بزرگترین جاذبه­ های خرید ملک در اینجا است.

خرید خانه یا هر نوع ملک دیگری در این کشور که حداقل 400000 دلار آمریکا ارزش دارد، می­تواند تقریبا بلافاصله به شهروندی ترکیه منجر شود.

هنگامی که ترکیه برای اولین بار شهروندی خود را از طریق برنامه سرمایه­ گذاری آغاز کرد، باید ملکی به ارزش 1 میلیون دلار آمریکا یا بالاتر خریداری می­کردید.

اندکی پس از آن، حداقل به 250000 دلار آمریکا بسیار معقول­تر کاهش یافت و دوباره آن را به 400000 دلار افزایش داد.

از زمانی که حداقل سرمایه­ گذاری کاهش یافت، برنامه شهروندی ترکیه بسیار محبوب شده است. به­طوری که، با برنامه­ های شهروندی و ویزای طلایی مانند پرتغال و مالتا در رقابت شدید قرار دارد.

اگر گرفتن شهروندی ترکیه به همراه پاسپورت دوم هدف نهایی شماست، لزوما مجبور نیستید در اینجا ملک بخرید.

برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه­ گذاری شامل دو گزینه دیگر خارج از املاک ترکیه است کخ می­توان به سپرده گذاری بانکی یا مشارکت سرمایه در یک تجارت در ترکیه اشاره کرد.

اما باید توجه داشته باشید که اگر بخواهید در این دو مورد سرمایه­ گذاری کنید، به حداقل 500 هزار دلار آمریکا نیاز دارید. همان­طور که پیداست، این مبلغ دو برابر سرمایه­ گذاری در املاک ترکیه است.

املاک ترکیه برای خرید و گرفتن اقامت

قیمت ملک در ترکیه

قبل از خرید ملک ترکیه و املاک ترکیه یا سرمایه گذاری در این زمینه، باید چندین سوال را در نظر بگیرید:

 • آیا ملک ارزش سرمایه گذاری شما را دارد؟
 • آیا بازده اجاره به اندازه کافی بالاست؟
 • آیا در آینده ارزش ملک بالا می­رود؟

ارزش لیر ترکیه در مقایسه با سایر ارزها یکی از مواردی است که باید در نظر بگیرید. از سال 2010، ارزش لیر ترکیه از 1.50  برابر دلار آمریکا به حدود 19 کاهش یافت. این یک کاهش بیش از 1200 درصدی است.

از آنجا که ارزش لیر کاهش پیوسته­ای دارد ترکیه به یکی از ارزان­ترین بازارهای نوظهور جهان در امر سرمایه­گذاری در ترکیه از طریق املاک تبدیل شده است.

در واقع، بازار املاک ترکیه علیرغم جایگاهش به عنوان یک کشور با درآمد متوسط بالا، در میان کم‌هزینه‌ترین بازارها در کل آسیا قرار دارد.

استانبول بزرگترین شهر این کشور است که نزدیک به 20 درصد از کل جمعیت ترکیه در این شهر هستند. شما می­توانید یک آپارتمان بازسازی شده در مرکز شهر استانبول را با قیمت پایین تنها 2000 دلار آمریکا برای هر متر مربع خریداری کنید.

آن را با 6000 دلار آمریکا به ازای هر متر مربع در مسکو یا 3000 دلار آمریکا در بلگراد مقایسه کنید و ارزش املاک استانبول ممکن است در نگاه اول معامله شگفت انگیزی به نظر برسد.

مانند هر جای دیگر، قیمت املاک استانبول بر اساس موقعیت ملک متفاوت است. قسمت اروپایی استانبول گران­تر از سمت آسیایی است.

ارزان ترین املاک استانبول را در منطقه اسنیورت در امتداد حومه غربی دور شهر پیدا خواهید کرد. محله­ های گران استانبول نیسانتاسی و بشیکتاش هستند و هر دو در مرکز شهر قرار دارند.

قیمت ملک در ترکیه و املاک مناسب خرید

آیا باید در ترکیه ملک خرید؟

اولین برداشت شما ممکن است این باشد که خرید ملک ترکیه معامله خوبی است. با وجود قیمت‌های پایین و بازده اجاره نسبتا بالا در محدوده 5 درصد، ریسک بالایی وجود دارد.

این احتمال وجود دارد که به دلیل کاهش ارزش لیر، به جای بازگشت سرمایه، پول خود را از دست بدهید. انتظار نداشته باشید که بازده خالص شما در واقعیت به 5 درصد نزدیک شود. نرخ‌های خالی معمولا در ترکیه بالا است.

بنابراین پس از کسر تعمیرات، خسارت‌ها و این واقعیت که احتمالا همیشه مستاجر نخواهید داشت، انتظار بازدهی کمتری داشته باشید. ناگفته نماند که بر حسب لیر ترکیه حقوق دریافت خواهید کرد.

در صورت سرمایه­ گذاری در املاک ترکیه، چندین مالیات بر دارایی وجود دارد که باید پرداخت کنید. مالیات خرید، یا مالیات سند مالکیت، 4 درصد از قیمت فروش آن است. معمولا نصف آن توسط خریدار تقسیم می­شود در حالی که فروشنده 2 درصد باقی­مانده را می­پردازد.

صرف نظر از این، ترکیه یکی از جذاب­ترین شهروندی­ ها را از طریق برنامه های سرمایه­ گذاری در منطقه ارائه می­دهد.

اگر هدف شما خرید خانه دوم یا دریافت پاسپورت دیگر است، اجازه ندهید معایب مانع شما شود.

بنابراین اگر به دنبال دریافت شهروندی دوم هستید، خرید ملک ترکیه همچنان یک انتخاب خوب است.

اگر به جای سود داشتن پاسپورت دیگر اولویت اصلی شماست، املاک ترکیه ممکن است ارزش آن را داشته باشد. فقط انتظار سرمایه گذاری مطلوب را نداشته باشید.

چنانچه قصد خرید ملک ترکیه و یا خرید ملک استانبول را دارید می­توانید از مشاوران هلدینگ دیوان گروپ راهنمایی بخواهید. همچنین با خرید ملک ترکیه و استانبول اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه را برای شما می گیریم .

خرید ملک آنتالیا | خرید ملک آلانیا | خرید ملک آنکارا | خرید ملک ازمیر | خرید ملک استانبول

81 / 100

2 نظر در “املاک ترکیه

 1. مهدی گفت:

  ملک ها تو چه قیمتی هستن ؟

  1. سلام لطفا تماس بگیرید تا مشاوره کنیم 09125331851

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *