تاپو | سند مالکیت ترکیه | خرید ملک ترکیه

تاپو و سند مالکیت ترکیه که در ترکیه به عنوان TAPU شناخته می­شود، یک سند بسیار مهم است که نشان دهنده مالکیت دارایی است. اسناد شامل اطلاعات ملک و مالک است.

اسناد مالکیت در ترکیه توسط اداره کل TAPU و کاداستر تهیه، ثبت و بایگانی می­شود. مهم است که خریداران بدانند که در فرآیند انتقال سند مالکیت ترکیه چه چیزی دخیل است.

ما به شما توصیه می­کنیم با یک وکیل مشورت کنید تا در تمام بررسی­های لازم در این فرآیند به شما کمک کند، به خصوص زمانی که خرید غیراستاندارد است.

به عنوان مثال، اگر یک ملک ترکیه را با هدف اخذ شهروندی خریداری می­کنید.

تاپو | سند مالکیت ترکیه | خرید ملک ترکیه 

تاپو چیست؟

در مقالات بسیاری در این سایت درباره سند مالکیت یا تاپو صحبت کردیم. ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که تاپو چیست؟

حق مالکیت املاک و مستغلات در ترکیه با سند TAPU تایید می­کند. این سند است که معامله را تأیید می­کند و تنها پس از به دست آمدن آن شما به عنوان مالک کامل املاک ترکیه شناخته می­شوید.

دفتر کاداستر و تاپو، تنها نهاد رسمی دولتی در ترکیه است که پردازش اسناد برای املاک خریداری شده را انجام می­دهد. این سازمان ضامن دولتی قانونی بودن و شفافیت یک معامله است.

پس از انعقاد قرارداد و انجام کلیه مراحل لازم برای شروع رسیدگی به املاک، آژانس با وکالت نامه­ ای از مشتری مدارک خود را به اداره تاپو و کاداستر شهرستان و ناحیه ارائه می کند.

پس از دریافت پاسخ مثبت از سوی مراجع مربوطه بازرسی برای اتباع خارجی و پرداخت مالیات و عوارض مربوطه، خریدار یک سند اصلی دریافت می­کند که در آن عنوان ملک (TAPU) ثبت شده است که تایید کننده انتقال مالکیت از فروشنده است.

به مالک جدید انجام شده است. عنوان TAPU به معنای ایجاد حق مالکیت بی زمان و مطلق است که پس از انعقاد قرارداد خرید و فروش، هیچ کس در دادگاه نمی­تواند به آن اعتراض کند.

یک یا چند شخص حقیقی یا حقوقی ممکن است مالک املاک و مستغلات باشند.

هدف تاپو چیست؟

هنگامی که شما مالک ملکی در زمین­های ترکیه از هر نوعی هستید، سند مالکیت “تاپو” هویت رسمی این ملک است.

پس از اعطای این سند توسط اداره ثبت اسناد و املاک شخص، مالکیت وی در این ملک به طور رسمی ثابت می­شود.

همچنین این سند در برخی از ادارات رسمی و دولتی، در تشریفات معاملات مربوط به املاک، از خرید و فروش و غیره الزامی است.

افراد زیادی می­توانند مالک یک ملک باشند و در آن شرکت کنند و تعداد مالکان مشخصی وجود ندارد.

در این زمینه ذکر این نکته مفید است که در صورت داشتن درصدی از ملک یا شرکا در ملکی که مالک آن هستید، امکان ذکر درصد ملک هر فرد در سند مالکیت وجود دارد و مالکین در آن شریک هستند.

کل اموال، به این معنی که هیچ بخش خاصی از املاک و مستغلات به شخص اختصاص داده نشده است.

سند مالکیت فقط به یک نفر داده می­شود و اطلاعات دقیقی در مورد سهم هر فرد از مالکان دارد و در اینجا شخص خارجی هنگام خرید ملک ترکیه می­تواند یک «اجازه اقامت ملکی» که می­تواند به همسر و فرزندان خود نیز اعطا کند.

قانون مالکیت خارجی همچنین به صاحب ملک این حق را می­دهد که برای اقامت ترکیه در صورتی که قیمت ملک وی یا مجموع اموال وی بر اساس شرایط و قوانین خاص بالغ بر 400 هزار دلار باشد، اقدام کند.

در اینجا باید به نکته مهمی اشاره کرد که همواره ذهن سرمایه گذار در ترکیه  یا مالک را به خود مشغول کرده است و آن موضوع ارث است، همان­طور که طبق قوانین ترکیه محدودیت­ های زیادی از آزادی مالکیت املاک و مستغلات را تضمین می­کند.

سند مالکیت "تاپو" هویت رسمی این ملک است.

انواع تاپو چیست؟

انواع تاپو در ترکیه اگر قصد خرید ملک ترکیه را دارید، باید چندین نکته مهم و اساسی در مورد موضوع سند مالکیت و انواع آن در ترکیه و ویژگی­ ها و ویژگی­های هر نوع بدانید.

انواع تاپو عبارتند از:

  • تاپو قرمز
  • تاپو آبی یا کشاورزی

تفاوت بین تاپو قرمز و آبی چیست؟

تفاوت­های زیادی بین سند قرمز رنگ و سند آبی وجود دارد. زیرا سند آبی برای زمین­های مزرعه ای مناسب برای کشاورزی یا سرمایه گذاری کشاورزی و یا برای صاحبان زمین­هایی که برای ساخت و ساز تعیین شده­اند.

در مورد سند مالکیت قرمز نیز به صاحبان املاک منفرد اعم از مسکونی، خانه و آپارتمان و مغازه و غیره تعلق می­گیرد. برای خرید خانه ترکیه با مشاورین املاک هلدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید.

83 / 100
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط