هلدینگ دیوان گروپ خرید ملک در ترکیه و استانبول

اقامت ترکیه | اقامت ترکیه با خرید ملک ترکیه

اقامت ترکیه، یکی از روش­های مهاجرت به ترکیه، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک ترکیه است که منجر به اخذ اقامت ترکیه می­شود.

فهرست مطالب مهم این صفحه

این امر باعث می­شود تا ورود و خروج به ترکیه آسان شود. از آنجا که ترکیه در تلاش است تا با توسعه سطح سرمایه گذاری­ها، به ویژه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، سطح اقتصاد ترکیه را بالا ببرد، سرمایه ­گذاران بین المللی می­توانند از مزایای بسیاری پس از مالکیت کسب کنند.

چنانچه شما هم قصد دارید اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را بدست آورید پیشنهاد می­کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

در این مقاله هلدینگ دیوان گروپ به نحوه اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک اشاره کرده و تمامی توضیحات لازم اعم از حداقل قیمت ملک و مزایای اقامت این کشور را به شما عزیزان توضیح داده­ است.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 چنانچه از طریق خرید ملک اقامت ترکیه را بدست آورده باشید، این اقامت یک اقامت کوتاه­ مدت محسوب شده و به مدت یک سال اعتبار دارد.

مشروط بر اینکه برای مسکن استفاده شده و توسط اداره کل مدیریت مهاجرت صادر شود. همچنین به مقدار خاصی نیاز ندارد.

بر این اساس، افراد تازه وارد مجاز به ورود بدون ویزا به ترکیه هستند. در صورتی­که یک ملک خریداری کنید، می­توانید اجازه اقامت ترکیه را اخذ کنید.

همان­طور که در بالا اشاره کردیم، این اقامت ترکیه یک ساله بوده و سالانه قابل تمدید خواهد بود. صاحبان ملک می­توانند در خانه­ ای که ترکیه خریداری کرده­اند، زندگی کنند.

دولت ترکیه همچنین به شما اجازه می­دهد تا در صورت اقامت 5 سال در ترکیه، اقامت ترکیه را دریافت کنید.

شما می­توانید بدون محدودیت قیمت ملک، اجازه اقامت ترکیه را دریافت کنید. شما به سند مالکیت نیاز دارید. چرا که سند مالکیت یک مجوز دائمی است

صاحب اجازه اقامت ترکیه برای یک دوره 1 ساله می­تواند هر سال بدون هیچ محدودیتی آن را تا زمانی که مالک ملک است تمدید کند.

پروسه تمدید مجوز اقامت ترکیه در این کشور انجام می­شود. اگر مالک ملک بیش از 1 سال در ترکیه زندگی نکند، دوره زمانی ممکن است کوتاه شود.

اقامت ترکیه دائم برای صاحبان ملک و اعضای خانواده او صادر خواهد شد. وجود مجوز اقامت ترکیه به خارجی­ ها اجازه کار در کشور را نمی­دهد.

آیا خانواده مالک خارجی اجازه اقامت ترکیه ملکی می­گیرند؟

باید بین اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و اقامت خانوادگی تفاوت قائل شد. از طرف دیگر، اتباع خارجی صاحب ملک می­توانند به همسر و فرزندان زیر هجده سال خود اقامت یک همراه خانواده را بدهند.

درصورتی­که اقامتگاه خانوادگی از بین برود، نقل مکان به اقامتگاه توریستی آسان می­شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر حداقل شش ماهه، ترجمه شده به ترکی و تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی
 • بیمه درمانی برای صاحب ملک
 • سند ملک (تابو)
 • بیمه زلزله واحد املاک

چنانچه مالکیت به نام شرکتی باشد، موارد زیر را نیز باید ارائه دهید:

 • گذرنامه افراد مجاز شرکت
 • کپی ترجمه گذرنامه و تایید آن توسط دفتر اسناد رسمی
 • دو عکس شخصی
 • آدرس خانه و اطلاعات کامل خانواده
 • شماره مالیات شرکت
 • اطلاعات ثبتی زمین
 • مراحل اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک
 • خانه خریداری کرده و سند آن را دریافت کنید.
 • باید یک قرار ملاقات در اداره کل مدیریت مهاجرت در ترکیه رزرو کند.

توجه داشته باشید که هنگام مصاحبه در اداره مهاجرت سروقت رفته و مدارک بالا را ارائه دهید. سپس هزینه­ های دریافت مجوز اقامت ترکیه را بپردازید. چنانچه درخواست تایید شود، کارت اقامت از طریق پست ارسال خواهد شد.

شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک استانبول چیست؟

بر اساس مصوبه اخیر وزارت کشور ترکیه، تصمیم گرفته شده است که صدور مجوز اقامت ترکیه برای اتباع خارجی در مناطق فاتح و اسنیورت استانبول متوقف شود.

با این حال، این تصمیم دو نوع اقامت ترکیه را مستثنی می‌کند، که به شرح زیر است:

 • اقامت از طریق خرید ملک ترکیه در این دو منطقه
 • در صورتی­که دانشگاه دانشجویان در این دو منطقه باشد، اقامت دانشجویی داده می­شود

اقامت ترکیه با سرمایه گذاری املاک و مستغلات

برای دریافت اقامت ترکیه به صورت دائم باید ملکی به ارزش حداقل 400000 دلار یا معادل آن ارز خارجی یا لیر ترکیه با محدودیت سند مالکیت در فروش مجدد آن به مدت حداقل سه سال به گواهی وزارت محیط زیست و شهرسازی خریداری کنید.

در صورتی­که افراد با کشور ترکیه دارای روابط شهروندی نیستند، تعهدات پرداخت املاک و مستغلات خریداری شده، به صورت ارز خارجی امکان­پذیر خواهد بود.

در تملک اموال غیرمنقول توسط اشخاص حقیقی خارجی، قبل از تحصیل، قیمت فروش باید توسط خریدار، فروشنده، وکالت یا نمایندگان آن­ها به دلار یا معادل ارز خارجی به بانک فروخته شود تا به بانک مرکزی فروخته شود.

“گواهی تسعیر ارز” صادره از سوی بانک قبل از انجام مراحل فروش به اداره ثبت اسناد و املاک ارائه می­شود و مبلغ لیر ترکیه ثبت شده در گواهی ارز به عنوان قیمت فروش اعلام می­شود.

توجه داشته باشید که ارزش دلاری ملک توسط نرخ ارز موثر بانک مرکزی ترکیه در تاریخ معامله حساب خواهد شد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که گزارش ارزیابی املاک، رسیدهای بانکی و ارزش سند مالکیت هر کدام جداگانه باید از حداقل مبلغ سرمایه­ گذاری بیشتر باشد.

مزایای اقامت ترکیه پس از خرید ملک ترکیه چیست؟

اقامت ترکیه پس از خرید ملک، به خارجی­ها امتیازات زیادی در خاک ترکیه اعطا می­کند که به شرح زیر است:

 • مجوز اقامت ترکیه در این کشور قابل تمدید بوده و بدون مراحل اداری پیچیده است.
 • فرد خارجی که دارای اقامت ترکیه این کشور بوده می­تواند طبق آن شناسنامه ترکیه ­ای بگیرد.
 • افتتاح حساب بانکی در بانک ترکیه
 • علاوه بر گرفتن گواهینامه رانندگی ترکیه، با مراحل آسان

اگر قصد خرید آپارتمان ترکیه را دارید تا دروازه خود را برای اخذ اقامت ترکیه تبدیل کنید، می توانید با هلدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.

ما همچنین طیف وسیعی از املاک منتخب ترکیه داریم که با بسیاری از بودجه­ های زندگی مناسب بوده و آماده هستیم تا آن­ها را به شما عزیزان معرفی کنیم.

پس از اینکه یکی از موارد را انتخاب کردید، تکمیل مراحل مالکیت و دریافت سند و وظیفه رسیدگی به اقامتگاه شما به عهده ما خواهد بود. هم اکنون با هلدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید.

اقامت ترکیه با روش های آسان 2023 | شرایط جدید اقامت توریستی

اقامت ترکیه با خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید خانه و ملک توسط ایرانیان در ترکیه در سال­های اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است.

به دلیل نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران و عدم نیاز به دریافت ویزا برای سفر به این کشور، ایرانیان بسیاری خواهان خرید ملک ترکیه و اخذ اقامت ترکیه این کشور شده­اند.

در واقع خرید ملک ترکیه یکی از آسان­ترین روش­ها برای اخذ اقامت ترکیه است. روش­های دیگر نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، اما تمامی آن­ها فرآیند طولانی دارند.

چنانچه قصد دارید اقامت ترکیه را دریافت کنید، باید ملکی که خریداری می­کنید، حداقل 400 هزار دلار باشد. دریافت اقامت ترکیه مزایای بسیاری به همراه دارد که در ادامه به مهم­ترین آن­ها می­پردازیم:

 • ترکیه با سبک اروپایی و آسیایی است.
 • به ایران نزدیک است.
 • تشابهات فرهنگی بین مردم ترکیه و مردم ایران وجود دارد.
 • با اقامت ترکیه می­توانید به راحتی اقامت کشورهای اروپایی را بدست آورید.
 • با داشتن اقامت ترکیه موقت امکانات و اختیارات بسیاری در کشور ترکیه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می­توانید به هلدینگ دیوان گروپ مراجعه کرده و از مشاوران املاک این هلدینگ راهنمایی و مشاوره بخواهید.

مشاوران ما در هلدینگ دیوان گروپ آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در امر اقامت ترکیه هستند.

اقامت ترکیه از روش خرید ملک چگونه است؟

خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه  یکی از راه ­هایی است که مهاجران به خصوص ایرانیان در این کشور به آن فکر می­کنند و مورد توجه عموم قرار گرفته ­است.

علاوه بر این، افراد بسیاری در سراسر جهان قصد دارند اقامت ترکیه را دریافت کنند. خرید ملک ترکیه نیز یکی از روش ­های اخذ اقامت ترکیه بوده و یکی از پرطرفدارترین روش ­های مهاجرت به ترکیه محسوب می­ شود.

چنان چه قصد خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه دارید، پیشنهاد می­ کنیم تا آخر این مقاله را مطالعه کنید.

بررسی اقامت ترکیه و چگونگی خرید ملک 

یکی از مهم­ترین روش­های سرمایه­ گذاری خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه است که طرفدار بسیاری دارد. افرادی که به دنبال خرید خانه در این کشور هستند، باید به دنبال اقامت ترکیه نیز باشند.

چرا که تنها در این صورت است که می­ توانند از مزایای کشور ترکیه بهره‌مند شوند. طبق قوانین کشور ترکیه شما باید با خرید ملک می ­توانید اقامت ترکیه این کشور را کسب کنید.

اشخاصی که قصد دارند از این طریق مهاجرت کنند، باید این نکته را مد نظر داشته باشند که حداقل قیمت ملک مورد نظر باید ۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد.

تنها در این صورت می­ توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. نکته دیگری که درباره این روش وجود دارد این است که بعد از خرید ملک ترکیه باید سه سال آن ملک را حفظ کنید و سپس برای دریافت اقامت و تابعیت اقدام نمایید.

اقامت ترکیه و شرایط خرید ملک

در این بخش از مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چه افرادی واجد شرایط خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه و سرمایه گذاری ترکیه هستند؟

اگر قصد خرید ملک ترکیه را دارید باید با تمام قوانین آشنا باشد و مطابق قوانین این کشور خرید خانه را انجام دهید. طبق اصل تقابل ترکیه سرمایه‌گذاران خارجی اجازه خرید ملک در این کشور را دارند.

اصل تقابل به این معنی است که اگر کشوری به شهروندان ترکیه اجازه خرید ملک بدهد، کشور ترکیه نیز اجازه خرید ملک به شهروندان آن کشور را خواهد داد.

کشورهای اتحادیه اروپا (به جز بلژیک، چک و اسلواکی)، آمریکا و کانادا می ­توانند در ترکیه ملک خریداری کنند. علاوه بر این، ایرانیان نیز می­توانند خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه را دریافت کنند.

اشخاص حقیقی در صورتی می‌توانند ملکی ترکیه خریداری کنند که مناطق مجاز ترکیه باشد.

به علاوه می‌توانید زمین نیز در این کشور خریداری کنید در صورتی که زمین خریداری خریداری کرده باشید باید طی مدت ۲ سال پروژه ساخت و ساز را در آن شروع کنید تا بتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که اشخاص حقیقی نمی ­توانند در منطقه نظامی این کشور ملک خریداری کنند.

برای خرید ملک کلیک کنید!!!

اقامت ترکیه و مراحل قانونی خرید ملک

خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه باید مراحل قانونی را طی کنید. اگر قصد خرید ملک ترکیه را دارید تنها در صورتی که مطابق با قوانین ترکیه ملکی خریداری کنید، می­توانید اقامت و تابعیت این کشور را دریافت کنید.

سرمایه گذاران خارجی که قصد خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه دارند، باید با تمام قوانین خرید ملک ترکیه آشنا بوده و از تمام جزئیات آن اطلاع داشته باشند.

یکی از کارهایی که سرمایه‌گذاران خارجی برای خرید ملک باید انجام دهند این است که باید گذرنامه را برای ترجمه به دفتر اسناد رسمی ارسال کنند. این یکی از کارهایی است که باید برای خرید ملک ترکیه انجام شود.

بعد از آن یک قرارداد بین خریدار و فروشنده منعقد می‌شود و خریدار باید مبلغی که توسط فروشنده شده را پرداخت کند. سپس، در صورتی که مدارک را تکمیل و قوانین کشور ترکیه را رعایت کرده سند رسمی ملک صادر می­ شود.

پس از انجام مراحل قانونی و صدور سند اداره مالیات یک حساب بانکی برای خریدار باز خواهد کرد.

سپس یک شماره مالیات اقتصادی به خریدار داده می‌شود و در نهایت سه درصد از ارزش ملکی که خریداری کردید را باید به عنوان مالیات پرداخت کنید.

اقامت ترکیه و بررسی قانون خرید ملک 

در این بخش از مقاله قصد داریم درباره خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه برای اتباع خارجی صحبت کنیم. در طول این مطلب به چند مورد آن اشاره کردیم اما در این بخش قصد داریم نکات بیشتری را بازگو کنیم.

اولین نکته و قانونی که برای اتباع خارجی در خصوص خرید ملک ترکیه وجود دارد این است که ملکی قصد خرید آن را دارید باید حداقل ۲۵۰ هزار دلار ارزش داشته باشد.

توجه کنید که می­ توانید چند ملکه جداگانه خریداری کنید که مجموعا حداقل ارزش آنها ۲۵۰ هزار دلار باشد. هیچ الزامی وجود ندارد که تنها یک ملک خریداری کنید.

در صورتی که ارزش ملک کمتر از مقدار فوق بود اجازه اقامت ترکیه به صورت یک ساله صادر خواهد شد. متقاضی بعد از اتمام یک سال می­تواند برای تمدید اقامتش اقدام کند. بعد از ۵ سال می­ تواند درخواست اقامت ترکیه را بدهد.

قانون دوم در خصوص خرید ملک ترکیه این است که خریدار تنها اجازه خرید حداکثر ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را دارد.

اگر در منطقه‌ای قصد خرید ملک دارید، متراژ آن نباید بیش از ۱۰ درصد از منطقه باشد. نکته مثبتی که درباره خرید ملک وجود دارد این است که اتباع خارجی می ­توانند به صورت قسطی خرید ملکی را خریداری کنند.

توجه داشته باشید که خرید قسطی شامل دریافت وام نمی­شود و سند ملک در رهن هیچ بانکی نخواهد بود.

برای دریافت مشاوره و آشنایی بیشتر با اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می ­توانید با هلدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید.

اقامت ترکیه و اخذ شهروندی ترکیه

شهروندی ترکیه قابل کسب است و یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ تابعیت در این کشور می باشد.

کشور ترکیه، یک کشور با تاریخ بسیار غنی و دارای میراث فرهنگی بسیار فوق العاده و دارای سواحلی زیبا و آب و هوای بینظیرش هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد.

یکی از سریع ترین راه ها برای گرفتن اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک ترکیه می باشد که شما می توانید با خرید ملک یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های دنیا را دارا باشید.

علاوه بر این، افراد می توانند با اجاره ملک ترکیه، اقامت ترکیه موقت در این کشور را بگیرند.

با این وجود باز یکسری از قوانین آن تا سال 2020 دست خوش یک سری تغییرات شده است.

نکته ای در مبحث سرمایه گذاری وجود دارد، همان طور که می دانید اقامت ترکیه یک کشور با تابعیت آن متفاوت است و شما با اخذ اقامت ترکیه و تابعیت یک کشور، از یک سری حقوق برخوردار می شوید.

شما با گرفتن تابعیت خیلی راحت می توانید به کشور های دیگر سفر کنید. اما برای سفر به امریکا و کانادا و استرالیا نیاز به ویزا خواهید داشت.

هر ساله سرمایه گذاران زیاده تمایل دارند برای تعطیلات خود اقدام به مهاجرت ترکیه را از طریق ملک انجام نمایند. اکثراین افراد بیشتر تمایل دارند در آپارتمان ها و ویلاهای لوکس و مدرن اقدام به سرمایه گذاری کنند.

دریاف شهروندی با خرید ملک ترکیه آسان و سریع

اقامت ترکیه و مراحل اخذ شهروندی ترکیه 

 • انتخاب ملک مناسب برای خرید
 • ارزش گذاری رسمی ملک توسط کارشناسان
 • خرید ملک در اداره ثبت ( بهتر است حتما از قانون جدید خرید ملک در ترکیه اطلاع داشته باشید )
 • دریافت شماره مالیاتی آن ملک
 • باز کردن حساب بانکی به نام سرمایه گذار
 • اخذ اقامت شهروندی در ترکیه بین بازه زمانی 1 تا 3 سال

نکات مهم اخذ اقامت ترکیه

 • شما بعد از خرید ملک ترکیه به ارزش حداقل 400 هزار دلار آمریکا، تا 3 سال اجازه فروش ملک را ندارید اما می توانید آن را اجاره دهید.
 • بعد از پایان سه سال می توانید ملک خود را بفروشید.
 • بعد از اخذ شهروندی، شما مجبور به زندگی در کشور ترکیه نیستید محدودیت زمانی دیگر معنایی ندارد.
 • همسر و فرزندان زیر 18 سال شما ، پاسپورت ترکیه شامل حال آن ها هم می شود.
 • اخذ شهروندی برای شما و همسر و فرزندان زیر 18 سالتان مادام العمر خواهد بود.

برای اقامت ترکیه باید برای ویزای خود اقدام نمایید. با اهدافی مثل کار، کسب و کار، تحصیلی و از طریق خانواده و یا خرید خانه استانبول و یا دیگر شهر ها می توانید اقامت ترکیه به صورت دائم را دریافت کنید.

در ادامه به صورت کامل مراحل اخذ اقامت ترکیه را برایتان بازگو می کنیم.

بررسی شرایط اخذ اقامت ترکیه

تعداد زیادی از مردم از مناطق مختلف دنیا برای یک زندگی جدید، کار یا برای آرامش بعد از بازنشستگی به ترکیه مهاجرت می کنند و به دنبال تحقیق در مورد شرایط مختلف اقامت ترکیه هستند.

اگر به دنبال زندگی جدید در کشور ترکیه هستید ویا می خواهید تجارت و بیزینس خود را داشته باشید و یا خانه ای خریداری کنید، حتما برنامه مهاجرت خود به ترکیه را برای خود طرح ریزی و برنامه ریزی کنید. در ادامه به چند مورد درباره اقامت ترکیه می پردازیم.

صاحبان ملک، طبق قانون کشور ترکیه اجازه اخذ اقامت شهروندی را با خرید ملک می توانند دریافت کنند. شما با خرید خانه استانبول و ترکیه در صورت تمایل می توانید اقامت دائم در بازه زمانی 1 ساله را دریافت کنید که سالانه می توانید آن را تمدید کنید.

راهنمای خرید ملک در ترکیه شما را در این امر یاری میکند. شما با سرمایه گذاری در ملک می توانند نقل مکان کنید و نه تنها تعطیلات خود را در این کشور زیبا داشته باشید. بلکه به عنوان خانه دوم خود در ترکیه زندگی کنید.

شهروندی ترکیه قابل کسب است و یکی از روش های سرمایه گذاری

کیملیک ترکیه روش آسان اقامت ترکیه است.

در زبان ترکی به معنای هویت می باشد. به اصطلاح به کارت اقامت ترکیه کیملیک گفته می شود. اداره مهاجرت بعد از قبول مدارک به افراد خارجی، برای درخواست اقامت ترکیه و زندگی در این کشور به آن ها کارتی می دهد که کیملیک نام دارد.

با در دست داشتن این کارت، شما مقیم این کشور خواهید شد که برایتان یک سری امتیازاتی دارد. لازم است این را بدانید که شما شهروند ترکیه محسوب نمی شوید و با گرفتن این کارت، هیچ امتیازی برای گرفتن پاسپورت ندارد.

 • نکته : با گرفتن این کارت شما اجازه کار در کشور ترکیه را ندارید و اگر بخواهید کار کنید باید حتما اجازه کار دریافت کنید

اقامت ترکیه به صورت توریستی

اولین روش اقامت ترکیه، اقامت توریستی این کشور می باشد . کشور ترکیه که در همسایگی ایران است، سالانه تعداد زیادی برای قصد اقامت ترکیه چه بصورت تحصیلی و یا گردشی به این کشور وارد می شوند.

از روش هایی که هموطن های ما توانسته اند به ترکیه مهاجرت کنند دریافت اقامت ترکیه به صورت توریستی می باشد.

گرفتن این نوع اقامت، طبق یک سری شرایط ، ایرانیان زیادی با فراهم ساختن این شرایط و ضوابط و پرداخت هزینه های مربوطه موفق به گرفتن اقامت ترکیه شده اند.

کسانی که با استفاده از روش های مختلف و ارائه مدارک لازم می توانند در کشور ترکیه اقامت داشته باشند و در صورت ادامه حضور در این کشور با رعایت بعضی شرایط و انجام مراحل مورد نظر ، مدت اقامت ترکیه خود را تمدید کنند.

اقامت ترکیه چه مزیتی دارد؟

 • عدم نیاز به حضور دائم در ترکیه
 • اخذ سریع پاسپورت بین یک تا سه ماه
 • سفر بدون ویزا به 110 کشور دنیا
 • تحصیلات رایگان در مدرسه و دانشگاه
 • خدمات درمانی رایگان برای تمام افراد به صورت دائمی
 • امکان تغییر نام و خانوادگی در پاسپورت و آی دی کارت
 • اخذ آسان ویزای مولتی کانادا و استرالیا
 • امکان فعالیت در هر زمینه کاری بصورا کارمندی یا کارفرما
 • عدم دریافت مالیات از طرف دولت

بررسی تقاضای اخذ اقامت ترکیه

دولت ترکیه برای اخذ اقامت ترکیه، در سال 2017 در راستای جذب سرمایه گذاری های خارجی اقدام به تصویب برنامه های مهاجرتی مختلفی کرد.

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری از طریق ملک می باشد. یکی از شرایط سرمایه گذاری از این طریق که در همان سال 2017 اجرا شد، سرمایه گذاری به مقدار یک میلیون دلار آمریکا در ترکیه بود.

افراد سرمایه گذار با این مقدار مبلغ اقدام به سرمایه گذاری ترکیه می کردند و از این طریق اقدام به اخذ اقامت شهروندی ترکیه را انجام می دهند.

راه های اقامت ترکیه بصورت توریستی برای مدت زمان یک ساله

افرادی که بیشتر از سه ماه قصد حضور در کشور ترکیه را دارند، باید طبق شرایط لازم برای دریافت اقامت ترکیه  به صورت توریستی ، در مدت زمان یک ساله اقدام نمایند.

برای گرفتن آن باید روش ها و مدارک خاصی را که از جانب دولت ترکیه در نظر گرفته شده با در نظر گرفتن امکانات قانونی اقامت ترکیه به صورت توریستی بهره مند شوید . در ادامه به این روش ها خواهیم پرداخت.

 • اخذ اقامت ترکیه با استفاده از خرید خانه استانبول و ترکیه
 • اخذ اقامت ترکیه توریستی با استفاده از اجاره ملک
 • حضور در خاک کشور ترکیه برای تحقیقات علمی و تحصیلی
 • شروع یک بیزینس و فعالیت تجاری طبق قوانین کشور ترکیه
 • اخذ اقامت ترکیه به واسطه ازدواج
 • اخذ اقامت ترکیه به واسطه حضور در دوره های آموزشی
 • حضور در خاک ترکیه برای یادگیری زبان ترکی بر طبق دوره های تصویبی از جانب دولت این کشور
 • سرمایه گذاری ترکیه

بعد از اتمام مدت زمان یک ساله اقامت ترکیه خود، با ارائه مدارکی که نشان‌ می دهد  داشتن شرایط لازم جهت ادامه حضور درکشور ترکیه باشد، می توانید جهت تمدید اقامت خود اقدام‌ کرده و هم چنان در کشور ترکیه حضور داشته باشید.

کارشناسی دولتی ارزش ملک برای اقامت ترکیه

اقامت ترکیه و کارشناسی دولتی ارزش ملک 

هنگام اخذ اقامت اقامت ترکیه، باید حتما این را در نظر داشته باشید که هزینه واقعی ملک در نظر گرفته نمی شود. یعنی مبلغی که به فروشنده پرداخت می کنید.

بلکه ارزش کارشناسی ملک در نظر گرفته خواهد شد. ارزش یک ملک توسط  کارشناسان دولتی باید یک روز قبل از انجام معامله ملکتان تعیین شود.

اقامت ترکیه چه جاذبه هایی دارد؟

با داشتن، شما می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا به 80 کشور دنیا در حوزه شینگن و اتحادیه اروپا سفر کنید.

می توانید به راحتی درخواست وام از کلیه بانک ها و نهاد های خصوصی کشور ترکیه داشته باشید. شما با داشتن اقامت ترکیه می توانید به صورت اقساطی مثل اتومبیل و ملک، هم مانند یک شهروند ترک خریداری بفرمایید .

دریافت گرفتن کارت ملی کشور ترکیه و حق بیمه های درمانی با گرفتن اقامت ترکیه به راحتی از تخفیفات بیمه استفاده کنید.

اجازه دریافت کردیت کارت بین المللی و پرداخت اقساطی تمام اقلام خریداری شده و این را بدانید که کشور ترکیه تابعیت دوگانه کاملا شناخته شده است و الزامی به انصراف از تابعیت قبلی الزامی نمی باشد .

هزینه های لازم برای گرفتن اقامت ترکیه 

 • محضری کردن کپی هر پاسپورت: 200 لیر
 • هزینه انتقال سند: 2 الی 3 درصد مبلغ کل ملک
 • عوارض شهراری: 2 الی 3 درصد مبلغ کل ملک
 • کمسیون بنگاه: 3 الی 5 درصد مبلغ کل ملک
 • پول خاک: 80 دلار + 89 لیر به ازای هر نفر
 • هزینه بیمه: 300 الی 800 لیر به ازای هر نفر نسبت به سن هر فرد

هزینه زندگی در کشور ترکیه بعد از اقامت ترکیه

مطمئنا هزینه‌های زندگی یکی از مهم ‌ترین فاکتورها در مورد کشوری‌ است که رویای رفتن به آن را داریم. این را بدانید که هزینه اقامت ترکیه درکشور ترکیه به ‌شکل باور نکردنی و شگفت آوری ارزان‌تر از خیلی کشورهاست.

در این قسمت می خواهیم به بررسی هزینه ‌های زندگی درکشور ترکیه بپردازیم، این را توجه داشته باشید که این هزینه‌ها بسته به این که در شهرهای بزرگ و توریستی و یا در شهرهای کوچک ‌تر زندگی خواهید کرد، کاملا متفاوت می باشد.

آن چه در ادامه به آن می پردازیم میانگینی از هزینه ها در ترکیه است.

متوسط هزینه‌ی یک خانواده چهار نفره در ترکیه :

بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهانه 6000  تا 8000 لیر هزینه 4 نفر خانواده در ترکیه می باشد.

  هزینه‌های یک فرد مجرد

بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، نیز ماهانه حدود 3400 لیربرای یک فرد تنها می باشد.

 • هزینه‌ی زندگی در کشور ترکیه برای دانشجو پ، بسته به رشته‌ ای که دارد، نوع دانشگاهی که می خواهد برود، برنامه‌ های مطالعاتی اش محل زندگی و هزینه ‌های روزمره می تواند کاملا متفاوت باشد.  اما در کل، این هزینه ما بین 3000 تا 4000 لیر می توان تخمین زد.

هزینه رفت ‌وآمد اقامت ترکیه

قیمت بنزین در کشور ترکیه، نسبت به کشورهای اروپایی خیلی گران نیست. اما در مقایسه با میزان درآمد و هزینه های کشور ترکیه قیمت پایینی هم ندارد.

به‌عنوان یک تازه‌ وارد مخصوصا  در شهرهای بزرگ تر، داشتن یک ماشین شخصی به شما اصلا توصیه نمی‌شود اگر زمانی قصد خرید اتومبیل شخصی را داشتید، باید هزینه ‌های تعمیرات آن و بیمه اش را در نظر بگیرید.

تا اینجا امیدوارم توانسته باشیم کلی به سوالاتتون جواب داده باشیم اما برای مشاوره رایگان و دقیق تر می توانید با مشاورین تیم ما در ارتباط باشید. در ادامه به انواع پاسپورت کشور ترکیه می پردازی .

چهار نوع پاسپورت برای اقامت ترکیه در کشور ترکیه وجود دارد

 • پاسپورت سبز: افرادی که در رده‌های حکومتی و سیاسی و جایگاه مهمی قرار دارند دارای این نوع پاسپورت هستند.
 • پاسپورت قرمز: شهروندان عادی از این پاسپورت استفاده می کنند.
 • پاسپورت سیاه: برای سفیران و دیپلمات‌ ها می باشد.
 • پاسپورت خاکستری: برای مقامات دولتی، روزنامه ‌نگاران و از این دسته ها

با وجود این که پاسپورت کشور ترکیه در رتبه ی 56 دنیا است، اما با داشتن آن می توانید از کلی مزایا بهره مند شوید.

شما با داشتن پاسپورت کشور ترکیه می‌توانید بدون نیاز به ویزا به 72 کشور دنیا سفر کنید، کشورهایی مثل: قطر، آرژانتین، برزیل، هنگ‌کنگ، اندونزی، گرجستان، ژاپن،  مالزی، سنگاپور، تایلند، اوکراین و …

حتی دریافت ویزای فرودگاهی، برای بیش از ۴۲ کشورهم مانند  کویت، بحرین، لبنان و بیشتر کشورهای آفریقایی فراهم است. با گرفتن پاسپورت کشور ترکیه می‌توانید به کشورهایی مثل ارمنستان، لائوس، ماداگاسکار، عمان، پاکستان، تایوان، امارات متحده عربی و بیشتر کشورهای آفریقایی تنها با ویزای الکترونیکی  به سفربروید.

افرادی که صاحب این پاسپورت کشور ترکیه هستند، حق تحصیل رایگان و حتی حق رای در انواع انتخابات را در این کشور دارا هستند.

از مزایای خدمات درمانی رایگان و مستمری بازنشستگی هم بهره‌مندی کامل خواهند داشت. مراحل ورود شما به کشورهای حوزه شینگن، با در دست داشتن  پاسپورت ترکیه، بسیار آسان ‌تر خواهد بود.

شما با گرفتن پاسپورت ترکیه می‌توانید ملیت قبلی خود را هم حفظ کنید، مدت اعتبار  پاسپورت کشور ترکیه، ده ساله می باشد.

با داشتن پاسپورت دیگر نیازی به کسب اجازه‌ی اقامت برای یک بازه‌ی زمانی مشخص را نخواهید داشت.

دانستنی ها مهاجرت کردن اقامت ترکیه

در این اواخر تب مهاجرت به کشور ترکیه با توجه به شرایط استثنائی این کشور بسیار بالا گرفته است.

ممکنه شما هم یکی از افرادی باشید که تصمیم به مهاجرت به ترکیه دارید، اگرهنوز نمی‌دانید با چه روش‌هایی برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارد و کدام یک برای شما مناسب‌ می باشد.

مشاوران پر سابقه ما و آشنایی کامل به آخرین تغییرات قوانین کشور ترکیه در کنار شما هستند تا بهترین تصمیم را  بتوانید بگیرید.

اخذ اقامت ترکیه، یکی از ساده ترین و صد البته سریع ترین روش های مهاجرتی برای دریافت اقامت ترکیه دائمی می باشد.

فقط  کافیست پس از انتقال سند از فروشنده به خریدار، به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید. خرید ملک ترکیه و شرایط اخذ اقامت ترکیه و تابعیت در این کشور به تفصیل کاملا بررسی شد.

قیمت ملک ترکیه به پول ایران برای اقامت ترکیه

قیمت ملک درکشور ترکیه به پول ایران ما، با توجه به قیمت روز لیرمحاسبه می شود.

مثلا اگر قیمت لیر را بین 3.500 تا 3.800 تومان در نظر بگیریم ( که فعلا در حال حاضر حدود همین مقدارمی باشد ) پس  قیمت یک خانه 250 هزار لیری در ترکیه، چیزی در حدود 875  تا 950 میلیون تومان می شود.

شما این را در نظر بگیرید که در حال حاضر قیمت ملک تهران، حتی در محله های متوسط و یا رو به پایین قیمت ها کمتر از 850 میلیون تومان به هیچ عنوان نیست.

با همین مبلغ شما می توانید در کشور ترکیه یک حانه نسبتا خوب داشته باشید و حتی با خرید آن می توانید از مزایای اخذ اقامت و پاسپورت کشور ترکیه بهره مند شوید.

حتی می توانید در این کشور فعالیت کاری داشته باشید و در آرامش کامل زندگی کنید.

اقامت ترکیه با خرید ملک و اقامت ترکیه و روش قراداد نویسی ملکی

اقامت ترکیه و روش قراداد نویسی ملکی

مالکیت ملک فقط با ثبت در ادارات ثبت زمین قابل تایید کشور ترکیه است .

قراردادهای اولیه که انجام می شود باید توسط دفاتر اسناد تنظیم شود یا توسط شخص حقیقی به صورت کتبی منعقد شود و به خودی خود انقال املاک امکان پذیر نیست. فقط به عنوان تعهد برای انتقال مالکیت صورت می گیرد.

حتما باید قبل از شروع مراحل کار، در اداره ثبت اسناد مربوطه، از وام های رهنی و وثیقه ها و محدودیت هایی که در رابطه با ملک خریداری شده وجود دارد مخصوصا قانون جدیدخرید ملک در ترکیه مورد بررسی قرار بگیرد .

شما می توانید در هر نقطه از جهان، از سایت های معتبر، اطلاعات کافی در مورد خرید ملک ترکیه به صورت آنلاین از وضعیت فعلی ملک در دسترس باشد  اما اطلاعات شخصی مالک غیر قابل دسترسی می باشد .

افرادی که هزینه اقامت ترکیه از طریق ملک را پرداخت کرده اند ، برای حضور در ترکیه نیاز به ویزا ندارند و بر اساس قانون اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، قابلیت تمدید اقامت ترکیه در این کشور را دارند .

شما باید همراه صاحب ملک به اداره کل ثبت اسناد در ترکیه به عنوان یک شخص حقیقی که قصد خرید دارید، مراجعه بفرمایید .

شرایط دریافت و اقامت ترکیه و روش قراداد نویسی ملکی

اقامت ترکیه به صورت دائمی

با گذراندن مدت زمان 8 ساله اقامت ترکیه بصورت قانونی ، می توانید برای اقامت ترکیه طولانی مدت و گرفتن تابعیت این کشور اقدام نمایید .

دولت ترکیه به شما این اجازه را خواهد داد که برای مدت نا محدود در ترکیه زندگی کنید .

یکی از شرایط مهم این می باشد که شما در 3 ساله گذشته هیچ گونه کمک اجتماعی از موسسات دولتی ترکیه دریافت نکرده باشید و سابقه کیفری به هیچ عنوان نداشته باشید و منبع مالی کافی برخوردار باشید .

 مدارک مورد نیاز برای اقامت ترکیه بصورت دائم

 • فرم درخواست برای اجازه اقامت
 • اصل و کپی پاسپورت
 • چهار عدد عکس
 • کپی سند اجازه اقامت ترکیه
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • بیمه درمانی معتبر
 • اثبات تامین منابع مالی کافی برای اقامت ترکیه

ثابت کردن این که شما در سه سال گذشته هیچ کمک اجتماعی از سازمان های دولتی دریافت نکرده اید.

اقامت ویزای کاری ترکیه چیست؟

با داشتن ویزای کاری، شما اجازه کار در ترکیه را خواهید داشت و اجازه ورود به ترکیه را تئسط سفارت این کشور صادر می گردد.

شما تنها پس از امضای قرارداد با یک کارفرمای ترک، می توانید ویزای کار ترکیه را دریافت کنید.

کشور ترکیه دارای تخصص در دانش بنیان مثل حسابرسی و حسابداری و مشاوره حقوقی و مشاوره می باشد.

افزایش درآمد، رشد جمعیت و جوانی جمعیت کشور تاثیر مثبتی در توسعه خدمات تجاری آن می باشد. ترکیه با قرار گرفتن در چهار راه اروپا ، شمال آفریقا و خاورمیانه پتانسیل بالایی در افزایش درآمد دارد.

مهاجرت و گرفتن اقامت ترکیه، از طریق سرمایه گذاری می تواند

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت و گرفتن اقامت ترکیه، از طریق سرمایه گذاری می تواند یکی از بهترین روش های اقامت باشد. تمام شرایط از این طریق در ترکیه برای اتباع خارجی مهیا است که می توان بر اساس قوانین کشور ترکیه منجر به شهروندی و گرفتن تابعیت کرد.

شما با این روش خیلی راحت می توانید برای خود و خانواده تان تابعیت کشور ترکیه را بگیرید که منظور همسر و فرزندان شما زیر 18 سال می باشد.

نکات سرمایه گذاری در رابطه با اقامت ترکیه

از طریق سرمایه گذاری ترکیه ، باید به دولت ترکیه توجیه اقتصادی ارائه کنید. این روش نسبت به روش های دیگر یک مقدار پر هزینه تر می باشد. در این روش حداقل باید 18 سال سن داشته باشید.

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

از دیگر روش های اخذ اقامت ترکیه ثبت شرکت می باشد این روش برای هر کسی مناسب نیست و شرایط خاص خود را دارد.

با ثبت شرکت درکشور ترکیه، می توانید اقامت یک ساله این کشور را اخذ نمایید.

ولی این را بدانید اگر هیچ فعالیتی نداشته باشید وفقط شرکت صرفا روی کاغذ برود، در پایان سال شرکت شما منحل می شود و اقامت ترکیه شما لغو خواهد شد.

ولی اگر شرکت ثبت شده تان فعال بوده باشد و مالیات آن را مرتب پرداخت کرده باشید، می توانید در پایان سال اول، اقامت ترکیه خود را برای دو سال آینده هم تمدید کنید.

شما می توانید به همین منوال بعد از گذشتن مدت زمان پنج ساله، برای اقامت ترکیه به صورت دائمی درخواست دهید.

ثبت شرکت نیاز به سرمایه و دانش دارد به علاوه هزینه آن هم نسبتا زیاد است. با این که از روش های مطمئن برای اقامت ترکیه می باشد ولی پیچیدگی های خاص خودش را دارد.

کسب و کار با ثبت شرکت ترکیه

اگر می خواهید کسب و کار در ترکیه راه اندازی کنید، نخستین کاری که باید انجام دهید ثبت شرکت ترکیه است.

همچنین برای افرادی که قصد کار در ترکیه را نیز دارند، ثبت شرکت ترکیه بهترین روش برای دریافت اجازه کار ترکیه است. اتباع خارجی در ترکیه برای انجام هر نوع کار و فعالیتی ملزم به ثبت شرکت می باشند.

متوسط قیمت برای هر متر مربع نام شهر
15.000 لیر(به پول ایران 30میلیون تومان) استانبول
9.100 لیر(به پول ایران 20 میلیون تومان) آنتالیا
12.569 لیر(به پول ایران 25 میلیون تومان) ازمیر
6.900 لیر(به پول ایران 13 میلیون تومان) آنکارا
7.200 لیر(به پول ایران 15 میلیون تومان) بدروم
4.500 لیر(به پول ایران 10 میلیون تومان) دنیزلی

 

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، شما با خرید ملک ترکیه اقامت ترکیه دریافت خواهید کرد و از مزیت های بسیاری برخوردار خواهید شد.

به برخی سوالات و ابهامات پیرامون خرید ملک ترکیه پاسخ داده شد و بیان شد خرید ملک ترکیه چه مزایایی به دنبال خواهد داشت.

 

نکات مهم ثبت شرکت برای اقامت ترکیه

 • هزینه اولیه  ثبت شرکت ترکیه
 • حقوق حسابدار رسمی در کشور ترکیه ماهانه 920 لیر می باشد
 • تعیین کردن حداقل حقوق برای کارمندان شرکت
 • اجاره دفتر شرکت که بستگی به شهر محل فعالیتتان ، متراژ و غیره کاملا متغیر است .
 • هزینه برق ، اینترنت ، آب ، تلفن
 • مالیات درآمد شرکت که معادل 22 درصد از سود خالص شرکت می باشد
 • مالیات اجاره شرکت معادل 23 درصد است
 • شرایط اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت

حتما باید آدرس ثبت شده در کشور ترکیه، برای محل کار شرکت ارائه دهید. شهروند خارجی به عنوان مدیر شرکت، حتما باید در ازای استخدام هر یک نفر نیروی غیر ترک، پنج شهروند ترک را استخدام کند و بیمه این افراد را پرداخت کند.

کارمند باید حداقل برای یک سال قرارداد آن تنظیم شود. دوره آزمایشی برای استخدام هر کارمند دو ماه می باشد. شما می توانید  در صورت عدم رضایت بدون هیچ گونه مشکل یا جریمه ای همکاری را قطع نمایید.

شما با ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور ترکیه

مزایای ثبت شرکت برای اقامت ترکیه

 • شما با ثبت شرکت و سرمایه گذاری ترکیه، سابقه تجارت بین امللی را برای خودتان به ارمغان می آورید.
 • برای ثبت کردن شرکت هیچ نیازی به شریک ترک نیست.
 • اجاره کردن شرکت در کشور ترکیه ، در کلیه مشاغل بدون هیچ محدودیتی برای ایرانیان وجود دارد.
 • مالیات بر درآمد در این کشور خیلی کمتر از اروپا و ایالات متحده می باشد.
 • در شروع فعالیت در شرکت پس از ثبت آن ، احتیاج به پول زیادی ندارید.
 • شما با ثبت شرکت در ترکیه از پشتیبانی دولت بهره مند می شوید.
 • شما با ثبت شرکت می توانید کارت اعتباری و حساب بانکی دریافت کنید.
 • با گذر زمان به مدت پنج سال فعالیت در شرکت ، میتوانید اقامت ترکیه به صورت دائم را دریافت کنید.
 • مهم ترین مزایای آن فاصله کم و شباهت فرهنگی در بازار کار با ایران است.
 • هزینه زندگی در کشور ترکیه خیلی کمتر از کشورهای اروپایی می باشد.
مزایای سرمایه گذاری در ترکیه و گرفتن اقامت دائم

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک ترکیه

گرفتن اقامت با خرید ملک ترکیه: اگر قصد دارید با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیرید، باید خانه­ای با حداقل مبلغ 250 هزار دلار خریداری کنید.

با وجود اینکه تشریفات پیچیده­ نیست اما توصیه می­شود که از مشاوران حقوقی خریداری کنید. خرید ملک ترکیه شرایط و قوانینی دارد که تنها در صورت رعایت آن­ها می­توانید اقامت ترکیه را از این روش کسب کنید.

سرمایه­ گذارانی که قصد خرید ملک ترکیه را دارند، همواره این سوال را از خود می­ پرسند که گرفتن اقامت با خرید ملک ترکیه چگونه است.

ما قصد دارید به این سوال پاسخ دهیم و نکات لازم درباره سرمایه­ گذاری ترکیه از طریق خرید ملک را به شما انتقال دهیم.

سرمایه­ گذاری ملک و گرفتن اقامت ترکیه

با توجه به فرصت‌های سرمایه‌گذاری مقرون‌ به‌ صرفه، سرمایه‌گذاران جهانی ترجیح می‌دهند مسیر املاک و مستغلات را برای دریافت اقامت ترکیه در مدت زمان کوتاهی انتخاب کنند.

سرمایه­ گذاران می­توانند ملکی را ترکیه خریداری کنند و حتی تصمیم بگیرند که در آن زندگی نکنند. علاوه بر این، متقاضیان می­توانند به جای خرید یک ملک ترکیه چندین ملک در این کشور خریداری کنند.

برای تضمین شهروندی ترکیه، متقاضیان باید از املاک سرمایه گذاری ترکیه اطمینان حاصل کرده و حداقل به مدت سه سال آن­ها را نگه دارند. پس از دوره سه ساله، فرد می­ تواند ملک ترکیه را بفروشد.

خارجی­ها می­توانند زمین و ملک را در ترکیه به نام خود خریداری کنند، به شرطی که املاک در شهرها واقع شده باشند. سرمایه­ گذاران حق خرید ملک در مناطق نظامی یا سیاسی را ندارند.

گفتنی است در منطقه­ ای که ملک در آن قرار دارد باید شهرداری وجود داشته باشد و ملک در محدوده آن قرار گیرد.

شما با ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور ترکیه

نکات مهم برای گرفتن اقامت

برای پاسخ به سوال «گرفتن اقامت ترکیه با خرید ملک ترکیه» باید بدانیم که قوانین خرید ملک ترکیه چیست. خرید ملک ترکیه و اقامت ساده بوده و شامل برخی تشریفات است که شامل موارد زیر می­باشد:

 • اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری از طریق خرید ملک با خریدن خانه­ای با حداقل قیمت 250 هزار دلار بدست می­آید.
 • پس از خرید ملک، اجازه اقامت به مدت یک سال معتبر است و پس از گذشت یک سال، به مدت 5 سال تمدید می­شود.
 • اگرچه هر خارجی می­تواند ملکی را در ترکیه بخرد، اما اگر متعلق به دولت نباشد، به یک متخصص املاک نیاز است.
 • برای اطمینان از اینکه سرمایه­ گذاری در املاک و مستغلات بدون ریسک است، یک وکیل ترک می­تواند کمک کند.
 • علاقه مندان به اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری باید شناسه مالیاتی ملی را دریافت کنند. اداره مالیات دولتی این نوع سند را صادر می­کند.
 • اعضای خانواده مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز به عنوان بخشی از درخواست اجازه اقامت دریافت می­کنند.
 • پاسپورت معتبر، سند مالکیت، بیمه زلزله اموال و بیمه سلامت از جمله مدارک مورد نیاز برای اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در ترکیه می­باشد.

بنابراین، این­ها برخی از تشریفات اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری است. اگر علاقه مند به خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت هستید، تمام جوانب را با وکلای مهاجرتی دیوان گروپ در میان بگذارید.

جاذبه های گرفتن اقامت ترکیه

اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری ترکیه به شما این امکان را می­دهد که مانند هر شهروند با حقوق دیگری در این کشور بمانید.

از آنجا که ترکیه یک مقصد محبوب است و مورد توجه خارجی ها است، اکثر سرمایه­ گذاران ترجیح می­دهند ترکیه ملک بخرند و اقامت بگیرند. مهم­ترین مزایای خرید ملک ترکیه به شرح زیر است:

 • اعضای خانواده سرمایه­ گذار نیز می­توانند اقامت ترکیه را دریافت کرده و از امکانات این کشور بهره­مند شوند.
 • کودکان می­توانند بدون محدودیت به موسسات آموزشی در ترکیه بروند.
 • پس از خرید، املاک را می­توان اجاره کرد.
 • شما می­توانید بدون هیچ محدودیت دیگری از مالکیت انحصاری بهره­مند شوید.
 • با اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، اتباع خارجی می­توانند تشریفات اخذ اقامت ترکیه را آغاز کنند.
جمعیت شهری ترکیه و خرید ملک ترکیه

اقامت ترکیه با هدف جذب سرمایه ­گذاری مستقیم

برنامه اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری با هدف جذب سرمایه ­گذاری مستقیم خارجی برای تقویت اقتصاد در حال ظهور این کشور و ارتقای بازار املاک و مستغلات این کشور است.

از آنجایی که ترکیه یک کشور بین قاره ای است، سرمایه­ گذاران خارجی با اخذ تابعیت ترکیه می­توانند به بازارهای پررونق اروپا و آسیا دسترسی داشته باشند.

برای اقامت ترکیه، افراد باید حداقل 400000 دلار در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند. درخواست حدود 120 روز طول می­کشد تا پردازش شود.

هنگامی که فردی شهروند ترکیه باشد، به رفت و آمد آزاد در داخل کشور و کشورهایی مانند هنگ کنگ، ژاپن و سنگاپور دسترسی دارد.

سخن پایانی اقامت ترکیه 

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و همسایه با قاره اروپا، یکی از کشورهای جذاب برای گردشگران و علاقه مندان به زندگی در محیطی جدید و بین المللی می باشد.

ترکیه دارای دانشگاه های عالی مرتبه در سطح بین المللی می باشد و اقتصاد آن رو به رشد است  و از لحاظ فرهنگی بسیار تشابه دارد با فرهنگ ما ایرانی ها.

هلدینگ دیوان گروپ با تیم مجرب خود آماده برای خدمات بهتر

90 / 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *