خرید ملک ترکیه

خرید ملک ترکیه: در دنیای مدرن امروزی، یکی از کشورهای پر طرفدار برای سکونت کشور ترکیه است.

فهرست مطالب مهم این صفحه

کشور ترکیه مرزی میان آسیا و اروپا است و این امر موجب گشته تا آب و هوا و شرایط اقلیمی این کشور بسیار مطلوب باشد. خرید ملک ترکیه یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری می باشد.

دولت کشور بودجه های کلانی را برای صنعت گردشگری این کشور اختصاص داده، تا بتواند آسایش و رفاه بیشتری را برای مردم به ارمغان آورد. و تمام رفاه و آسایش را با خرید ملک ترکیه و دیدن پروژه ها می توانید پیدا کنید.

اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارید، پیشنهاد می شود به کشور ترکیه مهاجرت کنید تا بتوانید از مزایای زندگی ترکیه ادامه زندگی خود لذت ببرید و در این کشور قله های موفقیت را فتح کنید.

خرید ملک ترکیه یکی از ارزان ترین راه اقامت ترکیه می باشد.

با ما همراه باشید تا با یکی از راه های مهاجرت و دریافت اقامت این کشور یعنی خرید ملک ترکیه بیشتر آشنا شوید.

 راهنمای خرید ملک ترکیه

راهنمای خرید ملک ترکیه: ترکیه به عنوان یکی از کشورهای پرجذبه برای خرید ملک ترکیه برای سرمایه‌گذاران خارجی شناخته شده است. این کشور با وجود فرهنگ و زبان متفاوت، بازار خرید و فروش ملک قوی و پویایی دارد.

در اینجا به برخی از مواردی که باید در نظر داشته باشید هنگام خرید ملک ترکیه اشاره خواهیم کرد، و یک راهنمای خرید ملک ترکیه برای شما می شویم.

به راستی بیشترین آمار خرید ملک ترکیه متعلق به کدام کشور است؟ برای دانستن آن مطالعه بیشتری انجام دهید.

برای خرید ملک ترکیه قبل از هر چیز باید در مورد شهر ها و محله­ های مناسب کشور ترکیه، قیمت ملک اطلاعات کسب کنید. سپس طبق راهنمای خرید ملک ترکیه که در زیر آمده است، اقدام نمایید:

 • پس از تصمیم­ گیری درباره محله و نوع ملک، برای بازدید املاک اقدام کرده تا یکی از آن­ ها را انتخاب کنید.
 • ملک باید توسط کارشناس شهرداری ارزش­گذاری شود.
 • مبلغ پیش پرداخت باید به حساب صاحب ملک واریز شود.
 • مابقی مبلغ خانه در روز معامله و انتقال واریز خواهد شد.
 • کمتر از یک هفته سند مالکیت به شما داده می ­شود.
 • برای دریافت اقامت باید به اداره مهاجرت ترکیه درخواست دهید.
 • مراجعه به اداره مهاجرت ترکیه و همراه داشتن مدارک لازم
 • حق بیمه یک ساله را پرداخت کنید.
 • کارت اقامت یک ساله برای شما صادر خواهد شد.
خرید ملک ترکیه |شرایط خرید خانه و ملک ترکیه

قیمت ملک برای خرید ملک ترکیه

قیمت بر حسب متر مربع شهر نوع ملک
15000 لیر استانبول مسکونی
12000 لیر ازمیر تجاری
7000 لیر انکارا مسکونی
4500 لیر بدروم مسکونی

 

 

حال که همه چیز درباره خرید ملک ترکیه را برای شما بازگو کردیم نوبت به قیمت ملک ترکیه است.

در این بخش از مقاله قصد داریم قیمت ملک را در شهرهای مختلف و مهم ترکیه بررسی کنیم. در قیمت ملک ترکیه فاکتورهای متعددی نقش دارند. برای مثال، شهر، محله و نوع خانه­ ای که انتخاب کردید، در قیمت خانه نقش دارند.

در شهر استانبول، قیمت خرید ملک ترکیه بالاتر از سایر شهر ها است. به عنوان مثال، قیمت ملک در منطقه اسنیورت استانبول، 800000 لیر پرداخت کنید. در حالی که قیمت ملک در برخی مناطق استانبول بالاتر است.

مهم­ترین شهرها برای اقامت ترکیه شامل استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، بدروم و دنیزلی است. چنان چه قصد خرید ملک در هرکدام از شهرهای ترکیه را دارید یا می ­خواهید در این کشور سرمایه گذاری کنید می­ توانید با مشاوران حقوقی ما در هلدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید.

آشنایی با قوانین خرید ملک ترکیه 

 • 1- آشنایی با قانون مالکیت:

برای خرید ملک ترکیه، باید با قانون مالکیت در این کشور آشنا شوید. برای این منظور، می‌ توانید از خدمات یک وکیل یا مشاور املاک معتبر استفاده کنید.

در زندگی در ترکیه به مشکل نخورید ، هم چنین باید بدانید که زندگی در ترکیه نیاز به آشنایت های دیگر هم نیز هست و در ادامه بازم در این مورد صحبت می کنیم.

 • 2- بررسی سند ملک:

قبل از خرید ملک ترکیه، باید به دقت سند ملک را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه مشکلی در آن وجود ندارد.

سند مالکیت همان سند ملک خودمون می باشد و شما باید حتما آن را برسی کنید تا بعد برای زندگی ترکیه و خرید ملک ترکیه به مشکل های این شکلی نخورید ، شما می توانید از یک مشاور استفاده کنید.

 • 3- بررسی بازار ملک

بازار خرید و فروش ملک ترکیه پویا و رو به رشد است. باید به دقت بازار را بررسی کنید تا بتوانید بهترین ملک را با بهترین قیمت پیدا کنید.

شما می توانید برای این کار از سایت ها و مشاورین املاک در ایران و ترکیه استفاده کنید و به نحوی از افراد با تجربه در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید یک ملک خریداری کنید، اما بدانید که برسی بازار ملک نسبت شهر ها متغیر است.

در نهایت، اگر قصد دارید ترکیه سکونت کنید، باید به دقت محل سکونت را بررسی کنید. باید به دقت محل سکونت را انتخاب کنید.

تا زندگی بهتری در ترکیه داشته باشید، خرید ملک ترکیه یک فرصت بسیار خوب برای سرمایه‌گذاری است. با رعایت موارد فوق، می ‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید و به سود خوبی دست پیدا کنید.

قانون مالکیت

قبل از خرید ملک ترکیه، باید با قانون مالکیت در ترکیه آشنا شوید. برای خرید ملک ترکیه، باید از یک وکیل یا مشاور املاک معتبر استفاده کنید.

این افراد می ‌توانند شما را در مورد قانون مالکیت و مسائل مربوط به خرید و فروش ملک ترکیه راهنمایی کنند، تا شما بتوانید بدون دردسر ملک مورد نظر خود را ترکیه خریداری کنید.

قانون جدید خرید ملک ترکیه

از دیگر قانون جدید خرید ملک ترکیه، برای ملک هایی است که قیمت پایین تری داشته باشند و نه برای اخذ شهروندی فوری، بلکه برای دریافت اقامت خریداری می شود.

تا قبل از این، قانون کشور ترکیه، هیچ حداقل قیمتی برای املاک خریداری شده توسط اتباع خارجی که بتوانند از طریق آن اقامت دریافت کنند تعیین نشده بود.

پس اشخاص می توانستند با خرید ملک ترکیه با هر مبلغی ، برای خود ، همسر و فرزندان زیر هجده سالش اقامت کوتاه مدت ترکیه را از این طریق اقدام نماید.

با این تفاسیر اکنون و باز هم برای بار اول، قانون جدید خرید ملک ترکیه، برای املاک خریداری شده توسط اتباع خارجی که از طریق خرید ملک ترکیه اقامت دریافت کنند ، حداقل قیمت را تعیین کرده است. ‌قصد دارند

در قانون جدید خرید ملک ترکیه، تنها موردی که مورد تغییر قرارگرفته است، حداقل قیمت می باشد و صحبتی از تغییر در سایر قوانین خرید ملک ترکیه نیست و هم چنان مثل قبل، شخص خریدار می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر هجده ساله اش، اقامت کوتاه مدت ترکیه را بگیرد.

پس از تمدید مداوم آن پنج ساله و رعایت سایر شرایط مربوط به اخذ شهروندی، پس از گذراندن پنج سال، جهت دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه اقدام نماید.

قوانین خرید ملک ترکیه چگونه است؟

قوانین خرید ملک ترکیه به این گونه است که: کشور ترکیه با داشتن آب و هوای خوب، فرهنگ و تاریخ غنی یکی از مقاصدی است که افراد خارجی قصد دارند به آن مهاجرت کنند.

این کشور یک مقصد مناسب برای دانشجویان، متخصصان و بازنشستگان است. اتباع خارجی با اخذ اقامت ترکیه و تابعیت این کشور می­توانند از مزایایی که دولت در اختیار آن­ها قرار می‌دهد، بهره‌مند شوند.

یکی از روش ­هایی که می­ توان با آن اقامت این کشور را دریافت کرد خرید ملک ترکیه است، که این روش شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد و شما باید با قوانین خرید ملک ترکیه آشنا باشید تا بتوانید اقامت دریافت کنید.

خرید ملک در کشور های خارجی و هرکشوری قانون خاصی دارد. کشور ترکیه برای سرمایه گذاری و خرید ملک از نظر جغرافیایی و آب و هوا بسیار خوب به نظر می رسد.

علاوه بر این کشور ترکیه یک کشور تفریحی و گردشگری محسوب می شود در نتیجه مکان های تفریحی و گردشگری بسیار جذابی دارد.

خرید ملک ترکیه نسبت به کشور ایران و کشور های همسایه بسیار مناسب تر است و می توان با قیمت کمتری نیز در شهر های کوچک خانه خریداری کرد.

کشور ترکیه برای خرید ملک توسط اتباع خارجی و مهاجران قوانین خاص خود را دارد.

بنابراین باید براساس شرایط خود در این کشور خانه خرید یا به صورت پیش پرداخت خانه ای خوبی تهیه کرد. از دیگر مزایا خرید ملک ترکیه می توان به سفر هوایی یک ساعته بدون ویزا از ایران به ترکیه اشاره کرد.

البته افراد برای تحصیل در این کشور نیاز به اقامت دائم یا موقت دارند که از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک ترکیه بالای 4000 هزار لیر می توان اقامت دائم و موقت را دریافت نمود.

برای خرید ملک ترکیه باید قوانینی را که مربوط این کشور برای خرید املاک و مستغلات است رعایت نمایید. با بوجود آمدن مشکلات اقتصادی قیمت خانه در این کشور افزایش پیدا کرده است.

در نتیجه نسبت به سال های گذشته برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت باید ملکی با ارزش 400 هزار دلار تهیه کنید. یکی دیگر از قوانینی که برای خرید ملک ترکیه وجود دارد این است که باید هر دو کشور در تعامل باشند.

یعنی با خرید ملک ترکیه افراد تابع کشور و شهروندان نیز بتوانند در کشور شخص مهاجر خانه تهیه کنند. کشور های اتحادیه اروپا و همچنین ایران جزو این کشور ها محسوب می شوند.

قوانین خرید ملک، زمین، اداری و تجاری ترکیه

براساس قوانینی که در ترکیه برای خرید املاک و مستغلات وجود دارد این است که اتباع خارجی و مهاجرانی که در این کشور قصد سرمایه گذاری دارند می توانند با خرید ملک، زمین کشاورزی، ملک اداری در این کشور اقامت دریافت کنند.

این افراد با خرید ملک ترکیه می توانند در آن زندگی کنند یا آن را اجاره دهند. بهتر است بدانید اگر قیمت خانه ای که خریداری می کنید بیش از 400 هزار دلار باشد می توان اقامت دائم نیز دریافت نمود.

براساس قوانینی که در این کشور به تازگی وضع شده است تنها بعضی از کشور های مشخص شده می توانند در این کشور از طریق مسکن سرمایه گذاری نمایند.

کشور ایران نیز یکی از این کشور هایی است که اجازه سرمایه گذاری در ترکیه را دارد. برای اینکه ارزش پاسپورت کشور ترکیه حفظ شود تا سه سال نمی توانید خانه خریداری شده را انتقال دهید یا به فروش برسانید.

مهاجران و اتباع خارجی که در این کشور تصمیم به خرید خملک ترکیه دارند تنها می توانند به اندازه سی هکتار از زمین های این کشور را خریداری نمایند.

نکات لازم برای خرید ملک ترکیه 

 محل ملک

محل ملک یکی از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود. با توجه به نیاز و سلیقه خود، باید محل مناسب را انتخاب کنید.

ترکیه دارای شهرهای بسیار زیبا و جذاب است، اما باید به دقت انتخاب کنید تا بهترین محل را برای خود پیدا کنید، این موضوع به این معناست که شما باید بهترین مکان را برای زندگی خود ترکیه پیدا کنید.

 محل سکونت

اگر قصد دارید ترکیه سکونت کنید، باید به دقت محل سکونت را بررسی کنید. باید به دقت محل سکونت را انتخاب کنید تا زندگی بهتری در ترکیه داشته باشید.

به عنوان مثال قبل از خرید ملک ترکیه باید شما با یک مشاور صحبت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را بنید و در یک محل سکونت عالی ملک بخرید.

زبان

زبان ترکیه به زبان ترکی است و برای خرید ملک ترکیه، باید با این زبان آشنا باشید. اگر شما به زبان ترکیه آشنایی ندارید، بهتر است.

از خدمات یک مترجم یا مشاور املاک کمک بگیرید، و یا قبل از سفر به ترکیه سعی کنید از سایت های آموزشی یا آموزشگاه نسبت به یادگیری زبان ترکی اقدام کنید و ترکی یاد بگیرید.

هزینه‌های خرید ملک ترکیه

هزینه‌های خرید ملک ترکیه شامل هزینه‌های قانونی، هزینه‌های حمل و نقل و هزینه‌های ساختمانی است. باید به دقت هزینه‌های خرید را بررسی کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

باید در جریان باشید که زندگی در ترکیه خرج هایی نیز دارد و شما برای آشنایی با این خرج و مخارج می توانید از یک مشاور استفاده کنید.

اهمیت خرید ملک ترکیه

خرید ملک ترکیه برای سرمایه‌گذاران خارجی یک فرصت بسیار خوب است. این کشور با بازار خرید و فروش ملک پویا و قوی، شهرهای زیبا و جذاب و قوانین مالکیت مناسب، یکی از مقاصد جذاب برای سرمایه‌گذاری در املاک است.

اگر شما به دنبال سرمایه‌گذاری در بازار املاک هستید، خرید ملک ترکیه یک گزینه بسیار جذاب است. با توجه به شرایط مناسب و قوانین مالکیت مناسب در این کشور، سرمایه‌گذاران خارجی می ‌توانند به راحتی در بازار املاک ترکیه فعالیت کنند، و با سرمایه گذاری در ترکیه سود خوبی از این راه بدست آورید.

آسان ترین روش خرید ملک ترکیه

یکی از آسان­ ترین روش ­ها برای اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک ترکیه در این کشور است.

اتباع خارجی تنها با خرید ملکی به ارزش 75 هزار دلار در مناطقی از شهر استانبول مه پر جمعیت است، می­ توانند اقامت موقت دریافت کنند. چنان چه قصد خرید ملک در مناطق کم جمعیت ترکیه را دارید، حداقل سرمایه شما باید 50 هزار دلار باشد.

راهنمای خرید ملک در ترکیه ، تا زمانی که ملک خریداری شده به اسم شما باشد، می­ توانید سالانه برای تمدید اقامت اقدام نمایید. بعد از 8 سال اقامت دائمی ترکیه را دریافت خواهید کرد.

اما خرید ملک ترکیه شرایط و قوانین خاص خودش را دارد. راهنمای خرید ملک در ترکیه توسط مشاهده حقوقی می ­تواند به شما در امر مهاجرت به ترکیه کمک کند.

در ادامه یک راهنمای خرید ملک در ترکیه در اختیار شما قرار می­ دهیم.

اهمیت خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم

قانون جدید اقامت ترکیه از خرید ملک

در سال جاری (2022) یک قانون جدیدی در خصوص اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک اجرا شده است. طبق این قانون اگز قصد دارید.

بلافاصله بعد از خرید ملک ترکیه، شهروندی این کشور را دریافت کنید، حداقل قیمت ملک باید 40 هزار دلار باشد. اگر ارزش ملک کمتر از آن باشد، اخذ تابعیت این کشور امکان­ پذیر نخواهد بود.

مدارک لازم

یکی از مواردی که باید هنگام مطالعه راهنمای خرید ملک ترکیه مطالعه کنید، مدارک لازم برای خرید ملک ترکیه است. آن­ها عبارتند از:

 • گذرنامه
 • کد مالیاتی
 • گواهی ارزیابی خانه
 • بیمه زلزله
 • افتتاح حساب در بانک ترکی
 • مدارک محل سکونت در ایران
 • عکس 3 در 4 (2 قطعه)

قانون جدید اداره مهاجرت برای خرید ملک ترکیه

قانون جدید ترکیه از سال 2023 طبق قانون جدیدی که اداره مهاجرت ترکیه اعلام کرده است.

خرید ملک ترکیه به قصد دریافت اقامت ترکیه در شهرهای بزرگ آن، مثل استانبول، آنتالیا و ازمیر، حتما ملک خریداری شده باید دارای ارزش بالای 75 هزار دلار آمریکا باشد.

اما این قیمت در شهرهای کوچک تر در ترکیه متفاوت است. اگر در شهرهای کوچک تر اقدام به خرید ملک ترکیه کنید این سرمایه گذاری باید دارای ارزش حداقل 50 هزار دلار آمریکا باشد.

بنا بر این اگر ارزش ملک خریداری شده کمتر از این باشد باید برای اقامت توریستی اقدام کند.

براساس آخرین گزارشات از اداره آمار املاک و مستغلات کشور ترکیه از ژوئن 2022 بیش از ۲۰ هزار آپارتمان و خانه در ترکیه توسط خارجی‌ها خریداری شده.

اگرشما به دنبال یک سرمایه ‌گذاری بدون ریسک در خارج از ایران هستید خرید ملک ترکیه و استانبول بهترین گزینه می تواند باشد.

موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد این کشور، بازگشت سرمایه شما به نرخ روز، صرف هزینه کم نسبت به کشورهای دیگرو استفاده از ملک هایی هم‌ تراز و هم ارزش با املاک کشورهای اروپایی و… می باشد.

این موضوع تنها تعدادی از مزیت‌های خرید ملک ترکیه و استانبول می باشد.

در واقع شما با خرید ملک ترکیه به ارزش ۴۰۰ هزار دلارمی‌توانید در کوتاه‌ ترین زمان ممکن برای خودتان، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود اقامت ترکیه دریافت کنید.

از امکانات آموزشی و رفاهی کشور ترکیه به صورت رایگان بهره‌مند خواهید شد. در نهایت برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام نمایید.

در ضمن شما به طور کامل اختیار ملک خریداری شده خود را خواهید دارید و در صورت نیاز این امکان را دارید که پس از سه سال ملک خود را به نرخ روز به فروش برسانید.

ازاین طریق هم اقامت ترکیه را می گیرید و هم به کسب سود خواهید رسید. اداره مهاجرت استانبول در اطلاعیه ای اعلام کرده  که در بعضی مناطق استانبول خرید ملک ترکیه منجر به اخذ اقامت ترکیه نخواهد شد.

این مناطق به شرح زیر می باشد:

منطقه فاتیح: در این منطقه به هیچ عنوان با خرید خانه هم نمی توانید اقامت ترکیه را بگیرید و حتی اجاره خانه هم در این منطقه ممنوع شده است و فقط دانشجویان می توانند در این منطقه درخواست اقامت کنند.

منطقه اسنیورت: این منطقه، اجازه اقامت فقط با خرید خانه صادر می شود و اقامت هایی که از طریق اجاره خانه درخواست کرده اند مورد قبول نخواند بود.

در ضمن این قانون فقط برای کسانی که برای بار اول درخواست اقامت توریستی می کنند از تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ به بعد در این کشور اجرایی شده است.

قانون جدید خرید ملک ترکیه رواج بسیار زیادی در بین مردم کشورهای مختلف از سراسر دنیا از جمله ایران داشته است، کم و بیش  دست خوش تغییراتی در قوانین خود بوده است.

قوانینی که شاید آنقدر بزرگ و چشم گیر نبوده است که آن چنان سر و صدا کند.‌ ولی این بار و در سال ۲۰۲۲ قوانین جدید خرید ملک ترکیه کمی شنیدنی تر از قبل شده است.

چرا که بر خلاف همیشه موضوع اصلی کشور ترکیه قیمت ملک و محدودیت هایی در رابطه با شرایط دریافت اقامت در برخی از محله های تعیین شده در شهرهای مختلف این کشور می باشد.

قانون جدید شهروندی ترکیه با خرید ملک

خریدار می توانست یک یا چند ملک که مجموع قیمت آنها ۲۵۰ هزار دلار و بالاتر باشد را خریداری کرده و در عرض سه ماه کاری پاسپورت و شهروندی ترکیه را دریافت می کرد.

قانون جدید خرید ملک ترکیه، افزایش مبلغ خرید خانه جهت اخذ اقامت ترکیه می باشد و این مبلغ از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کرده است.‌

سایر قوانین آن در این رابطه تغییری نداشته است و خریدار هم مانند سابق می تواند یک یا چند ملک که مجموع قیمت آن ها ۴۰۰ هزار دلارآمریکا باشد خریداری کند.

سپس در عرض سه ماه کاری پاسپورت و شهروندی کشور ترکیه را دریافت نماید و مثل سابق، به مدت سه سال حق فروش و یا انتقال ملک را نخواهد داشت ولی می تواند آن را اجاره دهد.‌

تمدید اقامت با خرید ملک ترکیه

نکته ای که در این جا قابل ذکر در این قانون شهروندی می باشد که این قانون در مورد کسانی اجرا می شود که از تاریخ ذکر شده اقدام به خرید ملک ترکیه کرده اند و برای کسانی که قبل ازاین تاریخ ملکی خریداری کرده اند ، اجرایی نمی باشد.

این اشخاص می توانند مثل سابق اقامتشان را از طریق مال غیر منقول  بدون مشکل، تمدید کنند.

خرید ملک ترکیه |شرایط خرید خانه و ملک ترکیه

شرایط جدید خرید ملک ترکیه چیست؟

در رابطه با دیگر شرایط جدید خرید ملک ترکیه می توان به دو مورد دیگردر این مقاله اشاره کرد، در قوانین جدید،

جهت دریافت اقامت ترکیه باید آن ها را در نظر بگیرید.

 • اسکان ملک

یکی دیگر از شرایط جدید خرید ملک ترکیه الزام داشتن اسکان ملک در ترکیه است. اسکان ملک در واقع مجوزهای ساخت و پایان کار ملک است.

که یکی از مدارک ملک به حساب می آید و جهت دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، در قانون جدید خرید ملک ترکیه وجود برگه اسکان کاملا ضروری است، تا جایی که به ملکی که مجوز اسکان ندارد، اقامت داده نمیشود.

 •  لزوم سکونت در ملک خریداری شده

قانون جدید خرید ملک ترکیه دیگر به این صورت می باشد که، لزوم سکونت در ملک خریداری شده است.

این به این معنا می باشد که نمیتوان ملکی خریداری کرد ولی در ملک دیگری سکونت داشته باشید و برای دریافت اقامت لازم است مدارک ملکی که در آن سکونت دارید را به اداره اقامت کشور ترکیه ارائه بدهید.

 •  وکیل مهاجرتی برای خرید ملک ترکیه

پیچیدگی‌های قانونی خرید ملک و نیاز به نوشتن مواردی در قرارداد وجود دارد که مانع از متضرر شدن خریدار در روند این معامله می‌شود.

استفاده از وکیل مهاجرت یا متخصصین مهاجرتی و آشنا به قوانین قبل از عقد قرارداد کاملا الزامیست.

متخصصین مهاجرتی متقاضیان خرید ملک ترکیه می‌توانند برای اطمینان از خرید ملک ترکیه به دفاتر موسسه ما در این کشور مراجعه  کنند و جهت خرید ملک ترکیه و دریافت اقامت  راهنمایی حقوقی دریافت کنند.

این را در نظر داشته باشید که جهت خرید ملک ترکیه و یا هر کشور خارجی، لازم است به قوانین شهروندی مربوطه.

آگاهی کافی و کامل داشته باشید تا با مشکلات قانونی، اتلاف وقت و از بین رفتن سرمایه خود مواجه نشوید. جهت این امر لازم است با کسانی که آگاهی کامل به این موضوع دارند.

قیمت مناسب خرید ملک ترکیه چقدر است؟

یکی از مهم ترین عناصر خرید ملک ترکیه، قیمت ملک ترکیه است. طبیعتا پیش از آن که بخواهید هر اقدامی جهت خریداری هر چیزی انجام دهید، می بایست ابتدا قیمت آن را بدانید.

همانطور که می دانید، واحد پول کشور ترکیه لیر است و قیمت آن روز به روز در حال تغییر و نوسان است. از این رو، می توان گفت که قیمت خرید ملک ترکیه نیز روز به روز درحال افزایش و نوسان است.

به همین دلیل، برای آن که بتوانید یک ملک بسیار عالی و مرغوب را در این کشور خریداری نمایید، می بایست حداقل نقدینگی معادل 400 هزار دلار را صرف انجام این کار کنید.

محل ملک قیمت ملک نوع ملک
استانبول، آنکارا، ونیز قیمت به ازای هر متر 8000الی 20000 لیر تجاری
استانبول، آنکارا، ونیز قیمت هر متر از 1000 الی 10000 لیره مسکونی

 

قیمت خرید ملک ترکیه در سال 2023

حداقل قیمت خرید ملک ترکیه از 200 میلیون به بالا می باشد، شما با پیش خرید ملک ترکیه می توانید سرمایه گذاری خوبی را آغاز کنید.

پیش‌بینی قیمت ملک ترکیه در سال جدید تقریبا برای همه تحلیل‌گران مبهم است. این قیمت همچنان به افزایش خود ادامه خواهد داد. یکی از دلایل آن کمبود املاک است.

زیرا بخش قابل توجهی از آپارتمان­ها و خانه­ ها فروخته شده است. شکی نیست که در آینده نزدیک پروژه­های جدیدی وارد بازار خواهند شد.

آن­ها در حال حاضر در حال ساخت و ساز هستند و فروش آن­ها به زودی آغاز می­شود، اما این امر تأثیر قابل توجهی بر قیمت مسکن نخواهد داشت.

برخی از تحلیلگران مالی و روسای شرکت­های ساختمانی پیشرو در ترکیه تثبیت نرخ ارز در سال جاری را پیش بینی می­کنند که نه تنها به کل اقتصاد بلکه به توسعه فعال بخش ساخت و ساز کمک می­کند.

محاسبه قیمت خرید ملک ترکیه به پول ایران

 

نام شهر متوسط قیمت برای هر متر مربع
استانبول ۱۵.۰۰۰ لیر ( ۳۰ میلیون تومان به پول ایران)
ازمیر ۱۲.۵۶۹ لیر (۲۵  میلیون تومان به پول ایران)
آنتالیا ۹.۱۰۰ لیر (۲۰ میلیون تومان به پول ایران)
آنکارا ۶.۹۰۰ لیر (۱۳ میلیون تومان به پول ایران)
بدروم ۷.۲۰۰ لیر (۱۵ میلیون تومان به پول ایران)
دنیزلی ۴.۵۰۰ لیر (۱۰ میلیون تومان به پول ایران)

در عین حال، آن­ها معتقدند که املاک و مستغلات یک ابزار مالی مهم برای پس انداز باقی خواهد ماند. حتی آن دسته از سرمایه‌ گذارانی که قبلا ترجیح می‌دادند پس‌انداز خود را به صورت طلا یا ارز حفظ کنند، ترجیح می‌دهند خانه بخرند.

حال که همه چیز درباره خرید ملک ترکیه را برای شما بازگو کردیم نوبت به قیمت ملک ترکیه است. در این بخش از مقاله قصد داریم قیمت ملک را در شهرهای مختلف و مهم ترکیه بررسی کنیم.

در قیمت ملک ترکیه فاکتورهای متعددی نقش دارند. برای مثال، شهر، محله و نوع خانه­ ای که انتخاب کردید، در قیمت خانه نقش دارند.

در شهر استانبول، قیمت خرید ملک ترکیه بالاتر از سایر شهرها است. به عنوان مثال، قیمت ملک در منطقه اسنیورت استانبول، 800000 لیر پرداخت کنید.

در حالی که قیمت ملک در برخی مناطق استانبول بالاتر است. مهم­ترین شهرها برای اقامت ترکیه شامل استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، بدروم و دنیزلی است.

چنانچه قصد خرید ملک در هرکدام از شهرهای ترکیه را دارید یا می­خواهید در این کشور سرمایه گذاری کنید می­توانید با مشاوران حقوقی ما در هلدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید.

مراحل خرید ملک ترکیه چگونه است؟

برای خرید ملک ترکیه علاوه بر وجود قوانینی که با رعایت آن می توانید خانه ای مناسب خریداری نمایید. مراحلی نیز وجود دارد که برای خرید یا انجام پیش پرداخت یک ملک باید به صورت حضوری آن را انجام دهید.

البته شما می توانید به صورت وکالتی نیز ملک خریداری نمایید. برای انجام این کار باید به فرد مورد نظر خود برای وکالت دادن اطمینان داشته باشید زیرا افراد سو استفاده گری نیز وجود دارند که ممکن است سرمایه شما را از بین ببرند.

بنابراین خرید حضوری و وجود افرادی حقوقی بهتر است. مراحل خرید ملک ترکیه بسیار ساده است و به آسانی با کمک افراد  مجرب قابل انجام است.

اولین مرحله این است که ملک توسط خریدار انتخاب شود و توسط فرد حقوقی تایید گردد.

در دومین مرحله نیز فرد خریدار باید در کشور ترکیه افتتاح حساب نماید و به حساب ایجاد شده برای خرید ملک پول واریز کند. در مرحله بعد  نیز خانه انتخاب شده باید توسط کارشناسان دولتی ارزش گذاری شود.

بعد از انجام چند مرحله اول باید نقل و انتقال سند در دفتر رسمی صورت بگیرد. در آخرین مراحل نیز پول به حساب فروشنده انتقال پیدا می کند.

در سال جدید کشور ترکیه برای اعطا شهروندی به مهاجران و اتباع خارجی قوانین جدیدی وضع کرده است. که این قوانین شامل مواردی است که به آن اشاره خواهیم کرد.

برای نمونه می توانیم به قیمت خرید ملک اشاره نماییم. افراد برای گرفتن اقامت ترکیه باید خانه هایی را خریداری نمایند که بالای 400 هزار دلار ارزش داشته باشد.

در گذشته این رقم کمتر بود و افراد می توانستند با 250 هزار دلار نیز خانه خریداری نمایند و اقامت دائم دریافت کنند.

با خرید ملک با این قیمت نیز می توانید پاسپورت کشور ترکیه را دریافت نمایید. البته با خرید خانه با این قیمت نمی توانید تا سه سال خانه خود را به فروش برسانید.

مناطق سرمایه گذاری و خرید ملک ترکیه 

کشور ترکیه یکی از بهترین کشورها برای اخذ اقامت است. علاوه بر آن، بازار املاک و مستغلات جذابی دارد که سرمایه قابل توجه به شما باز خواهد گشت.

یکی از شهرهای آن که منطقه خوبی برای سرمایه گذاری است، استانبول می­ باشد. در این شهر خانه و زمین­ های بسیاری وجود دارد که محبوب ترین آن­ ها زمین ­های حومه شهر و پنت هاوس در برخی از محله ها می­باشد.

دلایل بسیاری وجود دارد که خارجی­ ها باید در این کشور از طریق خرید ملک ترکیه و سرمایه گذاری کنند.

مهم ترین آن­ ها عبارتند از:

 • ارزان بودن خرید ملک ترکیه و اقامت ترکیه
 • برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب است.
 • گزینه­ های بسیار متنوعی برای خرید ملک ترکیه وجود دارد.
 • هزینه زندگی پایین است.
 • ساده بودن پروسه خرید ملک ترکیه
 • در نهایت منجر به دریافت ملیت ترکیه می­ شود.

اتباع خارجی و خرید ملک ترکیه 2023

اگر قصد دارید از زندگی به سبک مدیترانه ای لذت ببرید، سرمایه گذاری ترکیه راه­ حل­ های ارزان و مقرون به صرفه ه­ای را ارائه می‌دهد.

یکی از این روش ­ها، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک ترکیه است برای خرید ملک در ترکیه باید قوانینی را رعایت کنید.

در این بخش از مقاله قصد داریم قوانین خرید ملک ترکیه را بیان کنیم. اولین نکته­ ای که باید در نظر داشته باشید این است که با خرید ملک ترکیه نمی ­توانید بلافاصله اجازه کار یا اقامت ترکیه را دریافت کنید.

با وجود نداشتن اجازه اقامت برای طی کردن فرآیند خرید ملک ترکیه باید شماره شناسایی خارجی را از اداره اتباع خارجی TNP دریافت کنید. انتقال ملک در ادارات ثبت ملک انجام می­ شود.

در این صورت ممکن است مجبور به امضای دو سند شوید که شامل سند مالکیت و سند زمین است. پس از دریافت گواهی سکونت می­توانید این اسناد را دریافت کنید.

شرایط خرید ملک ترکیه 2023

 • برای اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه قیمت خرید ملک این کشور باید بالای ۴۰۰ هزار دلار باشد.
 • برای حفظ پاسپورت ترکیه ملکی که خریده ­اید را نباید به مدت سه سال بفروشید.
 • اتباع خارجی نمی ­توانند بیش از ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را خریداری کنند.
 • خانه مورد نظرتان نباید در مناطق سیاسی و نظامی ترکیه باشد.
 • در هر منطقه نمی ­توان بیش از ۱۰ درصد آن را خریداری کرد.
 • اتباع خارجی برای خرید ملک می ­توانند از بانک‌ها یا موسسات در ترکیه وام فوری دریافت کنند.
 • اگر اتباع خارجی زمینی بخرد باید به مدت دوسال عمل ساخت و ساز را انجام دهد.
 • اتباع خارجی مجاز به خرید هر ملکی اعم از خانه و تجاری هستند.
 • چنانچه قیمت ملک از ۴۰۰ هزار دلار کمتر باشد، اتباع خارجی اقامت دوساله دریافت می­کنند.

قوانین خرید ملک ترکیه و خرید ملک استانبول به تجاری و اقتصادی ترکیه محسوب می‌شود.

هر مهاجری چه شاغل بازنشسته قصد دارد به این کشور مهاجرت کنند. افراد خارجی می ­توانند استانبول را به عنوان مقصدی برای سرمایه گذاری در ترکیه در نظر بگیرند.

خرید خانه در استانبول نیز یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است. در دو دهه اخیر شهر استانبول تغییر چشم گیری کرده و مزایای بسیاری را به مهاجران ارائه می دهد.

محله های محبوب شهر استانبول :

 • نیسانتاسی
 • جهانگیر
 • تکسیم
 • اتیلر
 • سارییر

علاوه بر استانبول شهرهای دیگر ترکیه نظیر آنکارا، آنتالیا و ازمیر نیز برای خرید ملک ترکیه مناسب هستند.

قوانین خرید ملک ترکیه با توجه به تبلیغات

قوانین خرید ملک ترکیه با توجه به تبلیغاتی که دولت ترکیه در زمینه خرید ملک انجام داده، متقاضیان بسیاری از جمله ایرانیان خرید ملک ترکیه را انجام دادند و توانستند اقامت ترکیه را دریافت کنند.

اما نرخ لیر نسبت به دلار کاهش یافته است. بنابراین قانون جدید که برای خرید ملک ترکیه وجود دارد این است که خرید ملک توسط ایرانیان در این کشور با دلار انجام شود. همین امر موجب نگرانی افراد بسیاری است.

قوانین خرید ملک ترکیه در خصوص فروش ملک ترکیه دولت این کشور قانونی را تصویب و اجرا کرده است. طبق این قانون هیچ فرد خارجی نمی­تواند ملک را ترکیه بفروشد.

ایرانیان تنها می‌توانند از طریق واگذاری آن با نصف قیمت به افراد تبعه ترکیه ملکشان را به فروش برسانند.

حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه جهت اقامت

مهاجرت با خرید ملک ترکیه

ترکیه به این دلیل که در بین آسیا و اروپا قرار دارد، همیشه مورد توجه توریست ها و مهاجران بوده است. در بین تمام کشور های جهان، ترکیه ششمین کشوری است که ایرانیان برای مهاجرت آن را انتخاب می کنند.

بسیاری از ایرانیان که قصد مهاجرت به اروپا، آمریکا و کانادا را دارند برای مدت کوتاهی در ترکیه زندگی می کنند سپس به کشور مقصد سفر می کنند.

مهاجرت به این کشور از طرق مختلفی امکان پذیر است. ساده ترین و سریع ترین روش مهاجرت به این کشور، خرید ملک ترکیه و اخذ اقامت ملکی هست.

حداقل مبلغ خرید ملک ترکیه جهت اقامت

عوامل مختلفی بر روی حداقل مبلغ خرید ملک ترکیه جهت اقامت و بر روی سرمایه­ گذاری اولیه شما تاثیر می­گذارد. با این حال، حداقل قیمت خرید ملک ترکیه موضوع مهمی است.

زیرا حداقل بودجه شما برای مهاجرت را تعیین می­کند.

مبلغ حداقل برای خرید ملک ترکیه

حداقل مبلغ خرید ملک ترکیه جهت اقامت در شهرهای مختلف، متفاوت است. برای مثال، می­توان شهر استانبول را در نظر گرفت. قیمت خانه در این شهر 2 برابر شهرهای دیگر ترکیه است.

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک ترکیه شامل استانبول، ازمیر، آنکارا و آنتالیا است. بهترین انتخاب شهر استانبول است. زیرا مرکز اقتصادی ترکیه محسوب می­شود.

در جدول زیر قیمت خرید ملک در شهرهای نام برده شده را مشاهده می­کنید.

شهر قیمت هر متر مربع (لیر)
قیمت ملک مرکز شهر استانبول 11329.25
قیمت ملک خارج از شهر استانبول 5642.32
قیمت ملک مرکز شهر ازمیر 7220.56
قیمت ملک خارج از شهر ازمیر 3803.02
قیمت ملک مرکز شهر آنکارا 5587.28
قیمت ملک خارج از شهر آنکارا 3510.23
قیمت ملک مرکز شهر آنتالیا 5338.14
قیمت ملک خارج از شهر آنتالیا 3744.87

عوامل تاثیر گذار خرید ملک ترکیه جهت اقامت

عوامل مختلفی بر روی حداقل مبلغ خرید ملک ترکیه جهت اقامت تاثیر می­گذارد. برخی از آن­ها عبارتند از:

 • متراژ ملک
 • شهر، منطقه و محله­ای که انتخاب می­کنید.
 • سن و امکانات ساختمان
 • دسترسی­ها
 • امکانات محلی و منطقه­ای

برای اینکه بتوانید حداقل مبلغ خرید ملک ترکیه جهت اقامت را درک کنید، مثالی می­زنیم. برای مثال، فرض کنید خانه­ای که قصد خرید آن را دارید، 50 متر و سن آن زیر 10 سال است و این خانه د یکی از محله ­های شهر استانبول واقع شده باشد.

قیمت هر متر مربع 5000 لیر است. مجموعا 250 هزار لیر معادل 800 میلیون تومان می­شود. بنابراین، حداقل مبلغ خرید ملک ترکیه جهت اقامت سرمایه ­ای بیش از 800 میلیون تومان است. این مثالی که زدیم قیمت ارزان­ترین خانه در شهر استانبول بود.

خرید ملک ترکیه به صورت اقساطی

اگر قصد دارید خرید ملک ترکیه را به صورت اقساطی خریداری کنید، این نکته را باید در نظر داشته باشید که امکان خرید اقساط ملک ترکیه تنها به خانه­ های نوساط محدود می­شود.

هر فروشنده ­ای شرایط مخصوص به خود را دارد. فروشنده میزان پیش پرداخت، مبلغ هر فسط، تعداد اقساط و شیوه پرداخت را تعیین می­کند.

توجه داشته باشید که منظور از شیوه پرداخت، استفاده از ارز دیجیتال یا ارزهای معمولی از جمله لیر، یورو و دلار است. در بیشتر مواقع خریدار، یک سوم یا نیمی از قیمت ملک را برای پیش پرداخت و بقیه پول را بین 12 تا 24 ماه پرداخت می­کند.

اینکه بتوانید خانه را به صورت اقساط خریدارید کنید، یک مزیت محسوب می­شود. اما توجه داشته باشید که تا زمانی که سند از فروشنده به شما (خریدار) انتقال نیافته، امکان اخذ اقامت ترکیه وجود ندارد.

مزایای نرخ رشد ارزش ملک برای خرید ملک ترکیه 

نرخ رشد ارزش ملک از میانگین نرخ رشد سالیانه کشور ترکیه بالاتر می­باشد. به همین دلیل، میانگین کمترین قیمت ملک در استانبول از میانگین حداقل قیمت خرید ملک ترکیه در شهرهای دیگر ترکیه بالاتر است.

در زیر دلایل بالا بودن قیمت ملک شهر استانبول را توضیح می­دهیم:

 • شناخته شدن استانبول به عنوان مرکزیت اقتصادی، توریستی و سیاسی کشور ترکیه
 • وجود انتخاب بیشتر در استانبول برای خرید ملک
 • رشد قیمت ملک در استانبول بالاتر از سایر شهرهای دیگر ترکیه است.
 • از آنجا که حق انتخاب بیشتری در شهر استانبول وجود دارد، پروسه خرید ملک سریع­تر انجام می­شود.
 • اگر قصد بازدید از املاک استانبول را داشته باشید، امکان سفر با هزینه پایین و بدون ویزا وجود دارد.
 • اجاره بهای املاک در شهر استانبول بیشتر از سایر شهرهای ترکیه است. به همین دلیل اگر قصد اجاره ملکتان را داشته باشید، این موضوع به نفع شما است.
 • یکی از پویاترین شهرهای ترکیه از لحاظ اقتصادی، استانبول است و شرایط بهتری برای زندگی و سرمایه گذاری دارد.

چرا خرید ملک ترکیه سرمای گذاری مناسبی است؟

دلایل بسیاری وجود دارد که ثابت کند خرید ملک ترکیه یک سرمایه گذاری مناسب محسوب می­شود. مهم­ترین ان­ها عبارتند از:

 • بالا بودن نرخ رشد قیمت ملک ترکیه
 • در بخش­های مختلف املاک و مستغلات ترکیه اقتصاد رو به رشد و افزایش سرمایه گذاری خارجی وجود دارد.
 • افزایش سرمایه بر اساس خرید ملک بر پایه لیر است.

تفاوت میان املاک دست دوم و نوساز ترکیه

یکی از مهم­ترین تفاوت­های املاک دست دوم و نوساز ترکیه قیمت آن­ها است. حداقل مبلغ خرید ملک ترکیه جهت اقامت برای املاک دست دوم کمتر از املاک نوساز است.

این یکی از مزایای خانه ­های دست دوم است. اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که خانه­ های نوساز امکانات بیشتری از خانه­ های دست دوم دارند.

چنانچه قصد خرید ملک ترکیه دارید و نمی­دانید از کجا شروع کنید، برای مشاوره می­توانید با هلدینگ دیوان گروپ کمک بگیرید.

این هلدینگ در زمینه خرید ملک ترکیه و خرید ملک استانبول می توانند راهنمایی های خوبی انجام دهند. با ما تماس بگیرید.

هزینه‌های خرید ملک ترکیه شامل هزینه‌های قانونی، هزینه‌های حمل و نقل

چرا در ترکیه ملک بخریم؟

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از افراد به وجود می آید، این است که چرا در ترکیه ملک بخریم؟ همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، یکی از راه های دریافت اقامت ترکیه، خرید ملک ترکیه است.

شما با خرید ملک ترکیه، می توانید در کمترین زمان ممکن اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید و بدون هیچ مشکلی در کمترین زمان ممکن به ترکیه مهاجرت کنید و از زندگی در این کشور لذت ببرید.

اما فراموش نکنید که برای دریافت راهنما خرید ملک ترکیه می بایست ابتدا تحقیقاتی انجام دهید تا بتوانید خریدی سودمندانه داشته باشید.

نقدینگی خود را جهت خریداری خانه یا ملک در این کشور، هدر ندهید. برای انجام این کار، پیشنهاد می شود با کارشناسان و متخصصان هلدینگ دیوان گروپ در ارتباط باشید.

مدارک لازم جهت خرید ملک ترکیه

برای خرید ملک ترکیه صاحب خانه باید شهروند باشد؟

شما که قصد مهاجرت از طریق خرید ملک به کشور ترکیه دارید باید یک سری قوانین را رعایت کنید. عدم رعایت این قوانین روند مهاجرت شما را با مشکل رو به رو می کند.

برای خرید ملک ترکیه صاحب خانه باید شهروند باشد؟

کشور ترکیه مقصد بسیاری از سرمایه داران از سراسر جهان است. به طوری که از کشور های امارات، آمریکا، انگلیس افراد زیادی زمین خریداری و اقدام به ساخت ملک کرده اند.

شما باید توجه داشته باشید که اگر قصد دارید از طریق خرید ملک ترکیه شهروندی خود را کسب کنید، باید ملک خریداری شده از یک شهروند ترکی باشد.

جهت اطلاع یافتن از این امر شما به متخصصین مجموعه ما نیازمند هستید تا سابقه ملک مورد پسندتان را کشف کنند تا با مشکل مواجه نشوید.

در سال جاری (2024) یک قانون جدیدی در خصوص اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک اجرا شده است.

طبق این قانون اگز قصد دارید بلافاصله بعد از خرید ملک، شهروندی این کشور را دریافت کنید، حداقل قیمت ملک باید 40 هزار دلار باشد. اگر ارزش ملک کمتر از آن باشد، اخذ تابعیت این کشور امکان­پذیر نخواهد بود.

مدارک لازم جهت خرید ملک ترکیه

چنانچه قصد دارید با خرید ملک ترکیه، اقامت این کشور را بدست آورید، قبل از هر چیز لازم است که مدارک لازم جهت خرید ملک ترکیه را بدانید.

کشور ترکیه به یکی از کشورهای پر مخاطب برای خرید ملک و اقامت ترکیه تبدیل شده است. سالانه اراد بسیاری به منظور خرید ملک ترکیه به این کشور سفر می ­کنند. این امر در بین سرمایه­ گذاران ایرانی بسیار رواج یافته است.

اما برای خرید ملک ترکیه، لازم است بدانیم که چه مدارکی مورد نیاز است. به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله مدارک لازم جهت خرید ملک ترکیه و نکاتی که باید هنگام خرید ملک در این کشور رعایت کنید را توضیح دهیم.

قبل از اینکه به مدارک لازم جهت خرید ملک ترکیه اشاره کنیم، لازم است نکاتی را رعایت کنید.  سرمایه­ گذارانی که قصد خرید ملک ترکیه را دارند، برای اطمینان از انتخاب صحیح باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند:

 • هنگام تصمیم گیری برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه، از این کشور دیدن کنید تا مکان مناسب را انتخاب کنید.
 • گزینه­ های انتخابی تان را به یک مشاور املاک نشان دهید و قیمت­ های آن ­ها را باهم بررسی کنید.
 • سرمایه­ گذاران خارجی با دادن وکالت نامه به وکیلشان می ­توانند از راه دور خرید ملک ترکیه را انجام دهند.
 • سرمایه­ گذاران خارجی اگر قصد خرید زمین ترکیه را دارند باید توجه داشته باشند که حداکثر می­ توانند 30 هکتار زمین بخرند.
 • سرمایه­ گذاران خارجی که قصد خرید ملک ترکیه دارند، باید بیمه نامه داشه باشند. این بیمه نامه به عنوان بیمه داسک شناخته می­ شود.
 • در ترکیه مالیات بر املاک نسبت به 4.4 درصد ارزش کل ملک تعیین می­گردد.
 • سایر هزینه ­های مربوط به خرید ملک، هزینه­ های ثبت و اسناد رسمی است که می­ تواند حدود 1 درصد از معامله را تشکیل دهد.

یکی از مواردی که باید هنگام خرید راهنمای خرید ملک ترکیه مطالعه کنید، مدارک لازم برای خرید ملک ترکیه است.

آن­ها عبارتند از:

 • گذرنامه
 • کد مالیاتی
 • گواهی ارزیابی خانه
 • بیمه زلزله
 • افتتاح حساب در بانک ترکی
 • مدارک محل سکونت در ایران
 • عکس 3 در 4 (2 قطعه)

جدول زیر نشان داده شده است:

مدارک شرح
کپی پاسپورت اگر یک خارجی هستید که به طور قانونی در ترکیه اقامت دارد و حق مالکیت قانونی در این کشور را دارید، و یکی از ملیت­هایی هستید که مجاز به خرید ملک در ترکیه هستید، باید سند رسمی را نشان دهید که به شما این حق را داده است. وارد کشور شده و توسط کشور خود صادر شده است.

گذرنامه باید به ترکی ترجمه شود و ترجمه آن توسط یکی از بخش­های معتبر Notre در کشور تایید شده باشد.

شماره مالیات (Vergi Numarası) تمام کارهای مالی که در ترکیه انجام می­شود حول شماره مالیات هر خارجی است که در هنگام ثبت ملک به عنوان دارایی در ادارات رسمی سند ضروری است.
عکس سند مالکیت در ترکیه معمولا دارای عکس صاحب ملک است. بنابراین، دپارتمان­های سند مالکیت به 4 عکس شخصی اخیر (بیومتریک) از صاحب جدید ملک نیاز دارند که به صورت الکترونیکی روی سند درج شده باشد.

در ادامه درباره شماره مالیات ترکیه توضیح بیشتری خواهیم داد تا با کارایی آن آشنا شوید.

نام مدارک اصلی برای خرید ملک ترکیه 

در بخش­ های قبلی مدارک اصلی که برای خرید ملک ضروری است را بیان کردیم. در این بخش سایر مدارک را نام خواهیم برد. سایر مدارک لازم جهت خرید ملک ترکیه لازم است شامل موارد زیر می­ باشد:

 • سند مالکیت خانه
 • پاسپورت
 • گواهی ارزش گذاری ملک که توسط شهرداری صادر می­شود.
 • بیمه زلزله
 • عکس فروشنده ملک
 • مترجم رسمی (در صورتی که زبان ترکی نمی­دانید.)
هزینه های خرید ملک در ترکیه و دانش بالا

شماره مالیات ترکیه برای خرید ملک ترکیه

شماره مالیات ترکیه یا آنچه در ترکی به آن (Vergi Numarası) می­گویند، شماره­ای است که توسط اداره مالیات در ترکیه به هر فرد خاصی اختصاص می­ یابد. این شماره باید در معاملات قانونی و رسمی ارائه داده شود.

زمانی که یک فرد خارجی بخواهد در این کشور حساب بانکی باز کند، این شماره را باید داشته باشد.

یک فرد خارجی بدون اینکه حتی اقامت ترکیه را داشته باشد می­تواند این شماره را دریافت کند.

هنگامی که شما بخواهید معاملاتی مانند پرداخت هزینه اقامت، ثبت مالکیت خودرو یا ملک و یا هر فعالیت قانونی دیگر را انجام دهید، ارائه شماره مالیات در ترکیه ضروری است.

خرید ملک ترکیه به ارزش 250 هزار دلار

یکی از روش ­های اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک است. شما با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار می ­توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

لازم است توجه کنید که ملک خریداری شده باید تا 3 سال فروخته نشود. در کشور ترکیه به متقاضیان جواز کار در زمان خرید ملک و اقامت موقت  داده خواهد شد.

اما اگر قصد دارید برای شهروندی اقدام کنید، باید درخواست جداگانه دهید. چنانچه قصد دارید درخواست شهروندی بدهید، باید با فروشنده ملک تسویه کنید و اسناد مالکیت خودتان را ارئه دهید.

برای سرمایه گذاری ترکیه از طریق خرید ملک وقت خود را تلف نکنید. چنانچه سوالی در زمینه خرید ملک ترکیه دارید، مشاوران حقوقی ما در هلدینگ دیوان گروپ آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

برای دریافت مشاوره کافی است با ما تماس بگیرید.

هزینه خرید ملک ترکیه بسیار ایده آل می باشد.

امروزه کشور ترکیه برای ما ایرانی ها به کشوری برای گردش، تحصیل و زندگی تبدیل شده است و به جهت این که هزینه های حضور در این کشور متناسب می باشد افراد زیادی تمایل به حضور و خرید ملک در ترکیه دارند.

در واقع هر ساله چندین هزار ایرانی، کشور ترکیه را مکان مناسبی برای کار و زندگی خود می دانند و می توان گفت دین اسلام و فرهنگ  ترکیه در کنار شرایط اقتصادی حاکم در این کشور از ویژگی های بارزی است که برای مهاجرت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

از بعد اقتصادی و حتی گردشگری این کشور مناسب می باشد و افراد را برای خرید ملک و سرمایه گذاری ترکیه مجاب می کند و می توان گفت برای ایرانی ها سودمند می باشد.

در سال های اخیر ایرانی ها ترکیه را به عنوان مکانی برای تفریح و سرمایه گذاری در نظر گرفته اند و بارها در طول سال در رفت و آمد هستند.

و هزینه خرید ملک ترکیه بسیار ایده آل می باشد و حتی سرمایه گذاری در بانک های این کشور و افتتاح حساب ترکیه هم یکی از مسائلی است که برای مهاجران ایرانی اولویت دارد.

در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد هزینه های خرید ملک ترکیه و حتی مزایا خرید ملک از نظر هلدینگ دیوان گروپ صحبت می کنیم.

خرید ملک ترکیه و برج های زیبای آن کشور

هزینه های جانبی برای خرید ملک ترکیه

در این بخش بررسی می کنیم که برای خرید ملک ترکیه چه هزینه های اضافی باید انجام شود تا بتوان صاحب یک خانه در این کشور باشیم.

 • هزینه مالیات

برای خرید ملک ترکیه حدود 3 تا 4 درصد باید برای آن مالیات پرداخت کنید که بین خریدار و فروشنده این هزینه تقسیم می شود البته همیشه در قرداد هزینه واقعی ملک برای کم شدن مالیات قید نمی شود.

 • هزینه کمیسیون

این هزینه در ترکیه برای خرید ملک ترکیه بین 3 تا 4 درصد کل هزینه آن خانه است.

 • هزینه بیمه زلزله

این هزینه که یک هزینه اجباری هنگام خرید ملک ترکیه محسوب می شود و براساس متراژ ملک متفاوت می باشد.

 • هزینه نظامی

این به این معنی است که کارشناسان بررسی می کنند که ملک در موقعیت مربوط به ارتش نمی باشد.

 • هزینه ثبت سند

هزینه های مربوط به ثبت سند می باشد که با توجه به متراژ متغییر است.

 • هزینه گواهینامه سکونت

برای این که این گواهینامه به نام شما ثبت شود باید هزینه پرداخت کنید.

 • هزینه پس از خرید

هزینه ای برای ثبت آب و گاز و برق به نام صاحب ملک می باشد که باید پرداخت کنید.

 • هزینه ارزشیابی ملک

هزینه برای بررسی ارزیابی ملک است و برای انتقال سند به شما مهم می باشد.

این هزینه ها به اضافه هزینه وکیل در صورتی که بخواهید کار شما را یک وکیل بسپارید که در غیاب شما کارها را انجام دهد به هزینه مبلغ ملک اضافه می شود و شما به عنوان صاحب خانه باید پرداخت کنید.

مزایا و معایب خرید ملک ترکیه

در واقع می توان گفت خرید ملک ترکیه برای هر فرد غیر ترکیه ای مناسب می باشد و ایرانی ها هم بارها برای خرید اقدام کردند که در ادامه به هر کدام می پردازیم.

مزایا خرید ملک ترکیه را می توان در چند مورد تقسیم کرد:

 • گرفتن اقامت: شاید بتوان گفت مهم ترین دلیل خرید ملک ترکیه توسط افراد مهاجر می باشد.
 • قیمت مناسب ملک: این ویژگی باعث شده که افراد برای سرمایه گذاری بهتر دست به این کار بزنند.
 • هزیمه کم زندگی نسبت به سایرکشورهای اروپایی: این مورد هم از مهم ترین عوامل مهاجرت و زندگی در ترکیه به حساب می آید.

دلایل دیگری چون هم مرز بودن با ایران، داشتن امکانات رفاهی و تفریحی و غیره می توان نام برد.

معایب خرید ملک ترکیه

خرید ملک ترکیه قطعا مشکلاتی هم دارد مانند هزینه های اضافی و مالیات، کلاهبرداری در هنگام خرید و همچنین ابطال قرار داد با توجه به قوانینی که در این کشور وجود دارد.

افتتاح حساب برای خرید ملک ترکیه

برای این که بتوانید خرید ملک داشته باشید باید یک افتتاح حساب ترکیه را انجام داده باشید.

می توان گفت افتتاح حساب ترکیه برای مواردی چون افراد در حال تحصیل، سرمایه گذاری و تجارت و انتقال پول از ایران به خارج از کشور به جهت تحریم بودن ایران مهم می باشد.

بیان این نکته ضروری می باشد که افتتاح حساب ترکیه شرایط و قوانین خاص خود را دارد.

ایرانیان خریدار بیشترین آمار خرید ملک ترکیه

مراحل و روند قانونی خرید ملک ترکیه 

همان طور که خرید ملک ایران شرایط و مراحل خاصی دارد، ترکیه نیز این امر با سخت گیری بیشتری انجام می شود. پس برای خرید ملک بهتر است ابتدا در جریان مراحل آن قرار بگیرید.

مرحله اول: کسب آگاهی و اطلاعات از شرایط خرید ملک ترکیه

در ابتدا شما باید هدف خود از خرید ملک را مد نظر داشته باشید و با توجه به آن، منطقه مناسب برای خرید ملک ترکیه را پیدا کنید.  همچنین باید از قوانین کشور ترکیه برای خرید و فروش ملک آگاهی پیدا کنید.

مرحله دوم: یافتن نمایندگی املاک ترکیه در ایران

برای خرید ملک ترکیه باید به آژانس های املاک ترکیه که در ایران فعالیت دارند مراجعه کنید. آن ها به خوبی می توانند شما را با توجه به هدف و سبک زندگیتان راهنمایی کنند که چه ملکی خریداری کنید.

در این راستا مجموعه ما بهترین راهنما و مشاور شما خواهد بود تا در خرید ملک ترکیه به شما کمک کند.

مرحله سوم: حضوری از املاک مورد پسندتان دیدن کنید

بعد از این که مشاور ملکی، تصاویر املاک موجود را به شما نشان داد و از شرایط کلی آن ها آگاه شدید باید زمان بگذارید و از آن ملک دیدن کنید. با سفری کوتاه به کشور ترکیه و دیدن املاک از تمام جوانب خرید ملک ترکیه مطلع خواهید شد.

مرحله چهارم: ملک مورد پسند را رزرو کنید

منظور از رزرو، دادن بیعانه به فروشنده برای نگهداری ملک است. این مبلغ چیزی حدود 1100 یورو هست. در صورتی که از خرید ملک منصرف شوید این مبلغ به شما بازگردانده نمی شود.

مرحله پنجم: نوشتن قرارداد

این مرحله شامل انجام کار های اداری برای بررسی پیشینه ملک و وضعیت فعلی آن است که معمولا افراد از وکیل مهاجرتی خود درخواست می کنند تا این امور را پیگیری کند.

مرحله ششم: افتتاح حساب ترکیه و انتقال پول

بعد از اینکه قرارداد ملک را نوشتید، با مراجعه به صرافی که به آن اطمینان دارید، مبلغ مورد نظر را باید به حساب ترکیه خود انتقال دهید.

در نهایت، بررسی های نهایی ملک باید توسط وکیل شما انجام شود و ثبت سند ملکی تاپو به نام شما صورت گیرد.

ترکیه، اولین مقصد سفر یا مهاجرت برای ایرانیان است. کسانی که به این کشور سفر می کنند به هیچ عنوان احساس غریبی نخواهند کرد زیرا ایرانیان زیادی مقیم ترکیه هستند.

سرمایه گذاری بر روی ملک یک روش حفظ ارزش پول از گذشته تا امروز بوده است. در این مطلب ما قصد داریم مراحل خرید ملک ترکیه که یکی از روش های سرمایه گذاری ایرانیان است را برای شما شرح دهیم.

این روش صرفا برای سرمایه گذاری نیست بلکه بسیاری از افراد را برای همیشه مقیم ترکیه کرده است.

خرید ملک ترکیه برای ایرانیان به عنوان یکی از گزینه‌های جذاب

ارائه سند برای اقامت به روش خرید ملک ترکیه 

اگر ملکی که خریده اید حداقل 400 هزار دلار قیمت دارد شما می توانید قرار داد فروش ملک خریداری شده را برای اخذ شهروندی ارائه دهید.

اما اگر تعداد ملک های شما در ترکیه زیاد است که ارزش مجموع آن ها به 400 هزار دلار و یا بیشتر می رسد باید با ارائه سند ملکی، اقدام به اخذ شهروندی کنید.

برای این امر باید مطمئن باشید که در تاپو، سند ملک به نام شما ثبت شده و بعد، از طریق آن اقدام به دریافت شهروندی ترکیه کنید.

چه نوع املاکی برای خرید ملک ترکیه مناسب است؟

 • آپارتمان های نوساز

شرکت های انبوه ساز متناسب با جدیدترین معماری های روز دنیا آپارتمان هایی در کشور ترکیه می سازند.

 • املاک اقساطی یا پیش فروش

اگر پول کافی برای خرید ملک ترکیه ندارید، این املاک برای شما گزینه بسیار مناسبی هستند.

 • منازل دسته دوم

سابقه این منازل برای دریافت شهروندی ترکیه بسیار مهم است که به همین دلیل همراه داشتن مشاورین مجموعه ما، کار شما را برای خرید ملک ترکیه راحت می کند.

 • ملک های تجاری

مناسب برای سرمایه گذاری و اجاره دادن هستند که به نوعی منبع درآمد نیز محسوب می شوند.

 • زمین

از شروط خرید زمین ترکیه این است که باید آن را تا ظرف دو سال بسازید.

خرید ملک ترکیه ارزش سرمایه و پول شما را حفظ می کند.

ترکیه در همسایگی کشور عزیزمان ایران قرار دارد که روابط بین المللی مناسبی بین دو این کشور برقرار است.

هرسال تعداد زیادی از هم وطنانمان به عنوان توریست به این کشور سفر می کنند و شیفته زیبایی و فرهنگ نزدیک آن به ایران می شوند.

به واسطه نوسانات قیمت ارز در کشور، انتخاب یک سرمایه گذاری امن که متناسب با افزایش قیمت دلار، رشد داشته باشد کار دشواری شده است.

اما خرید ملک ترکیه نه تنها ارزش سرمایه و پول شما را حفظ می کند بلکه راه را برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور دارند را هموار می کند.

نکته حائز اهمیت این است که باید از مراحل خرید ملک در ترکیه آگاه باشید. در غیر این صورت احتمالا ملک خریداری شده با مشکل مواجه می شود.

خرید ملک در ترکیه و خرید ملک در استانبول تخصص هلدینگ دیوان گروپ

400هزار دلار هزینه برای خرید ملک ترکیه 

برای کسانی که می خواهند در مدت زمان کم بتوانند شهروند ترکیه باشند بهترین روش، خرید ملک این کشور است. ترکیه در سال 2022 تصویب کرد که مهاجران خارجی برای اخذ شهروندی از طریق خرید ملک باید حداقل 400هزار دلار هزینه آن کنند.

برای خرید نوع ملک محدودیتی از طرف کشور ترکیه اعمال نشده و شما می توانید زمین، ملک تجاری، آپارتمان نوساز و غیره خریداری کنید. تنها شرط گذاشته شده برای ملک این است که تا سه سال بعد از خرید نباید آن را به فروش برسانید.

خرید ملک ترکیه به صورت شریکی ممکن است؟

با خرید یک ملک حداقل 400 هزار دلاری شما فقط می توانید برای یک خانواده، شهروندی کشور ترکیه را بگیرید. استفاده از این ملک برای اخذ شهروندی افراد از خانواده های مختلف تخلف محسوب می شود.

مشکلات خرید ملک ترکیه که دانستن آن مهم است؟

مشکلی که باعث می شود شما نتوانید از روی سند ملک اقدام به اخذ شهروندی کنید، این است که قبل از شما کسی از آن سند، برای گرفتن شهروندی ترکیه اقدام کرده باشد.

در واقع با هر سند ملک فقط یک نفر می تواند شهروند ترکیه شود.

 سوالات پر تکرار در مورد مهاجرت و خرید ملک ترکیه

انواع سوالاتی که بسیاری از مهاجران در پی ان هستند طیف گسترده ای دارد که در اینجا به برخی از انها می پردازیم:

سوالات خرید ملک در ترکیه و مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه، ابتدا باید بررسی کنید که برای شما کدام نوع ویزا و مدارک مهاجرتی مناسب است و با توجه به هدف و شرایط شما، اقدام به درخواست آن کنید.

برای مثال، اگر می‌خواهید به عنوان تاجر، ثبت شرکت ترکیه یا کارمندی در ترکیه فعالیت کنید، باید ابتدا ویزای کار ترکیه را دریافت کنید.

برای دریافت این ویزا، باید از یک کارفرما در ترکیه پیشنهاد کار دریافت کنید و برخی مدارک مهم مانند پاسپورت، گواهی مربوط به تحصیلات، سابقه کار و اطلاعات مالی را در اختیار داشته باشید.

در صورتی که می‌خواهید به عنوان دانشجو در ترکیه تحصیل کنید، باید ابتدا در یکی از دانشگاه‌های ترکیه پذیرفته شوید و سپس ویزای دانشجویی  و افتتاح حساب ترکیه را دریافت کنید.

همچنین، برای دریافت ویزای توریستی به منظور بازدید از ترکیه، می‌توانید به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید

چنین، برای اقامت در ترکیه به طور موقت یا دائم، می‌توانید از برنامه‌های مختلفی مانند برنامه سرمایه‌گذاری، برنامه املاک و مستغلات، برنامه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برنامه پس از بازنشستگی استفاده کنید.

در برنامه سرمایه‌گذاری، با سرمایه‌گذاری حداقل 500 هزار دلار در ترکیه، می‌توانید ویزای دائم دریافت کنید. در برنامه املاک و مستغلات، با خرید یک ملک با ارزش حداقل 250 هزار دلار، می‌توانید ویزای دائم دریافت کنید.

در برنامه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، با ایجاد یک شرکت و همکاری با یک شرکت زنجیره‌ای، می‌توانید ویزای دائم دریافت کنید.

در برنامه پس از بازنشستگی، با داشتن مبلغ حداقل 2000 دلار در ماه به عنوان درآمد ثابت، می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید و پس از 8 سال اقامت در ترکیه، می‌توانید ویزای دائم دریافت کنید

در هر صورت، برای مهاجرت به ترکیه باید به مقررات و شرایطی که برای دریافت ویزا و اقامت در ترکیه تعیین شده است، توجه کنید و تمامی مدارک مورد نیاز را به درستی تهیه کنید.

همچنین، بهتر است قبل از مهاجرت، در مورد فرهنگ و زبان ترکیه و نیز شرایط زندگی و کار در این کشور، آگاهی داشته باشید

برای مهاجرت به ترکیه، مدارک مورد نیاز ممکن است بسته به نوع مهاجرت و مقصد شما متفاوت باشد.

با این حال، مدارکی که برای بسیاری از نوع مهاجرت‌ها لازم است عبارتند از:

گذرنامه: یک گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار برای ورود به ترکیه لازم است.

ویزای ترکیه: برای بعضی از کشورها، ویزای ترکیه لازم است. برای مثال، برای ورود به ترکیه به صورت توریستی، شما نیاز به ویزای توریستی دارید. ویزای توریستی معمولاً توسط سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور شما صادر می شود.

مدارک ثبت شرکت: اگر شما قصد دارید در ترکیه شرکت تاسیس کنید، باید مدارک مربوط به ثبت شرکت را به همراه داشته باشید.

مدارک تحصیلی: برای دانشجویانی که قصد دارند در ترکیه تحصیل کنند، مدارک تحصیلی شامل مدرک دیپلم یا مدرک دانشگاهی لازم است . پروانه کار: برای کار در ترکیه، نیاز به پروانه کار دارید.

برای دریافت پروانه کار، باید مدارک مربوط به سابقه کار و تحصیلات را ارائه دهید.

لازم به ذکر است که ممکن است مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه به دلیل تغییر قوانین و مقررات دولت ترکیه تغییر کند. بهتر است قبل از شروع فرایند مهاجرت، به دقت اطلاعات مورد نیاز را بررسی کنی

در حال حاضر برای مهاجرت به ترکیه نیاز به داشتن مدرک زبان ترکی نیست، اما در صورت داشتن مدرک زبان ترکی می‌تواند در فرایند مهاجرت به شما کمک کند و به عنوان یک مزیت در بررسی مدارک شما مطرح شود.

در ضمن، در صورت تمایل به تحصیل در ترکیه، بسیاری از دانشگاه‌ها ممکن است از متقاضیان خود برای ثبت‌نام در دوره‌های تحصیلی، گواهینامه زبان ترکی را درخواست کنند

اقامت تحصیلی: این اقامت برای دانشجویانی است که در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل می‌کنند و دارای مدارک تحصیلی معتبری هستند.

اقامت کاری: این اقامت برای افرادی است که توانایی کار در ترکیه را دارند و توسط یک شرکت ترکیه‌ای استخدام شده‌اند. برای کسب این اقامت، شرکت باید تاییدیه کاری از وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه دریافت کند

اقامت خانوادگی: این اقامت برای افرادی است که همسر، فرزند یا والدین ترکیه‌ای دارند و می‌خواهند در کنار آن‌ها زندگی کنند با خرید ملک در ترکیه.

اقامت بازنشستگی: این اقامت برای افرادی است که بازنشسته شده‌اند و می‌خواهند در ترکیه زندگی کنند. این افراد باید در کشور خودشان بازنشستگی کامل کرده باشند.

اقامت تجاری: این اقامت برای افرادی است که می‌خواهند در ترکیه کارآفرینی کنند یا تجارتی راه‌اندازی کنند. برای کسب این اقامت، باید برنامه تجاری خود را به وزارت صنعت و تجارت ترکیه ارائه دهید و مدارک لازم را تهیه کنید

سوالات مختلفی در مورد مهاجرت به ترکیه وجود دارد که برای افرادی که به دنبال یک مهاجرت مطمئن و بدون دردسر هستند دستیابی به پاسخ این سوالات بسیار مهم است و در این مقاله به طور خلاصه به برخی از انها که پر تکرار ترین سوالات بود پاسخ داده شد

دریاف شهروندی با خرید ملک ترکیه آسان و سریع

اطلاعات قانونی خرید ملک ترکیه

امروزه خرید ملک ترکیه برای بسیاری از ایرانیان تبدیل به یک گزینه عالی شده است. در ترکیه برای خرید یک ملک خیلی کمتر از یک سوم قیمت خرید ملک ایران هزینه می شود.

ولی در صورتی که بدون تخصص اقدام به خرید ملک ترکیه کنید، ممکن است مشکلات و ضررهایی برای شما به همراه داشته باشد. اکنون، به نکات مهم پرداخت برای خرید ملک ترکیه پرداخته می شود.

 ممکن است این سوال در ذهنتان ایجاد شود که «آیا خرید ملک ترکیه به صرفه است؟» قیمت ملک ترکیه طبق افزایش و تقاضا و عوامل دیگر رشد بسیاری در یک سال گذشته داشته است.

به همین دلیل پیش­بینی می­شود که قیمت ملک ترکیه در دو سال آینده رشد بیشتری داشته باشد. در نهایت با توجه به اینکه شرایط خرید ملک، اقامت ترکیه و تابعیت برای شهروندان ایرانی آسان است، خرید ملک ترکیه به صرفه خواهد بود.

با هر هدفی که ملکی ترکیه خریداری کنید، با مبلغ 400 هزار دلار می­توانید خانه­ای خریداری کرده و به چند برابر شدن سرمایه­تان کمک کنید.

به علاوه، همان طور که قبلا اشاره کردیم، می­توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید. با خرید ملکی به ارزش 2 میلیارد تومان می­توانید برای خود و خانوادتان حق شهروندی دریافت کنید.

به­ علاوه، لازم نیست که با این مبلغ تنها یک ملک خریداری کنید. می­توانید چند خانه که جمعا مبلغ آن 400 هزار دلار است، خریداری کنید.

1- اطلاع از قانون: پیش از خرید ملک ترکیه، حتماً قانون و قوانین، مربوط به خرید ملک ترکیه را بررسی کنید. به خصوص باید قوانینی مربوط به خرید ملک در مناطق مسکونی و تجاری را مطالعه کنید. بنابراین بدون مطالعه دقیق و یا دریافت راهنمایی از کارشناسان املاک با مشکلاتی در آینده مواجه خواهید شوید.

2- خرید از فروشنده: برای خرید ملک ترکیه حتماً از یک فروشنده معتبر و مجاز خرید کنید. برای اطمینان بیشتر، می توانید از یک وکیل ترکیه خدمات بگیرید.

3- کنترل قیمت: بهتر است برای خرید ملک ترکیه، قبل از پرداخت هرگونه هزینه، از قیمت ملک در این کشور اطلاعات کامل کسب کنید. می توانید دیگر ملک ها را در مناطق مسکونی و تجاری با هم مقایسه کنید و در آخر تصمیم درست تری بگیرید.

مهمترین نکته خرید ملک ترکیه

ترکیه کشوری با موقعیت استراتژیک بسیار متمایز است که قاره های اروپا و اسیا را به هم متصل می کند و این بدان معنی است که خرید ملک ترکیه دارای ارزش سرمایه گذاری بسیار مهم و متمایز است.

خرید ملک کشورهای دیگر، به ویژه در ترکیه، ممکن است برای بسیاری از ما با چالش همراه باشد. در اینجا ما نکات مهمی را برای پرداخت و اشتباهات رایج در خرید ملک ترکیه را بررسی خواهیم کرد .

روش های سریع اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک ترکیه

در نهایت توجه داشته باشید که برای انتخاب یک ملک مناسب که بدون مشکل باشد تا روند اخذ اقامت ترکیه شما به درستی پیش برود نیاز به کسی دارید که تجربه زیادی در این کار داشته باشد.

هلدینگ دیوان گروپ متخصصان جهت انتخاب ملک و خرید آن، انجام کار های اداری خرید ملک ترکیه و ترجمه مدارک شما را دارا می باشد.

در خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه اگر اقداماتتان با مشکل مواجه شود، روند مهاجرت شما تا چند ماه به تاخیر می افتد. برای چنین امر مهمی ریسک نکنید.

از متخصصین حرفه ای و با تجربه مجموعه ما که 24 ساعته در خدمت شما هستند، کمک بگیرید.

خرید ملک ترکیه و خرید ملک برای گرفتن اقامت ترکیه

4 اشتباهاتی که خرید ملک ترکیه باید از آنها پرهیز کنید!

خرید ملک ترکیه می ‌تواند فرصتی عالی برای سرمایه‌ گذاری و یا خرید منزلی دوم در یکی از زیباترین نقاط جهان باشد.

با این حال، برخی از اشتباهات رایج در خرید ملک ترکیه می ‌تواند موجب ضررهای سنگین مالی و نارضایتی شود. در ادامه، به برخی از این اشتباهات پرداخته و به شما نکاتی برای جلوگیری از آن ها ارائه خواهیم داد.

 • اشتباه اول: عدم مطالعه بازار

خرید ملک ترکیه تحت تاثیر فوق‌العاده بودجه و نیز موقعیت جغرافیایی ملک قرار دارد. قبل از خرید ملک، باید بازار را مطالعه کنید و قیمت ‌ها را مقایسه کنید تا متوجه شوید چه بودجه ای برای خرید ملک ترکیه در نظر بگیرید.

 • اشتباه دوم: عدم مشاوره با کارشناس

در صورت خرید ملک ترکیه، باید به دقت از مسائل اساسی، به عنوان مثال قوانین و مقررات خرید در ترکیه آگاهی پیدا کرد. بنابراین کارشناسان ملک ترکیه با مقررات و قوانین محلی آشنا هستند و همچنین می ‌توانند به شما در خرید ملک ترکیه به دقت و با فهم بیشتر کمک کنند.

 • اشتباه سوم: عدم بررسی دقیق اسناد

عدم بررسی دقیق اسناد، یکی دیگر از اشتباهات رایج در خرید ملک ترکیه است. بسیاری از خریداران، به دلیل عدم آگاهی از اسناد لازم، ممکن است هنگام خرید با مشکلات و مسائل قانونی مواجه شوند. بنابراین، قبل از خرید ملک، باید به دقت اسناد را بررسی کنید و از وکیل یا کارشناسان خرید ملک ترکیه، در صورت نیاز، کمک بگیرید.

 • اشتباه چهارم: عدم بررسی دقیق وضعیت ملک

یکی دیگر از اشتباهات رایج در خرید ملک ترکیه، عدم بررسی دقیق وضعیت ملک است. بسیاری از خریداران، به دلیل عدم آگاهی از وضعیت ملک، ممکن است با مشکلاتی مانند بدهی ‌های مالی، مشکلات ساختمانی و غیره، مواجه شوند. بنابراین، پیش از خرید ملک ترکیه، باید به دقت وضعیت و مشخصات ملک را بررسی کنید.

بررسی چالش های خرید ملک ترکیه با مشاور حقوقی

راهنمای خرید ملک ترکیه

امروزه متاسفانه کلاهبرداری های بسیار زیادی در زمینه خرید و فروش ملک در سراسر جهان می شود و این امر می تواند موجب هدر رفتن نقدینگی افراد جهت خریداری ملک گردد.

از این رو، برای آن که با چنین مشکلی مواجه نشوید می بایست کار را به دست افراد کاردان بسپارید. برای خرید ملک ترکیه با قیمتی عالی و اطمینان خاطر کامل، پیشنهاد می شود به هلدینگ دیوان گروپ مراجعه کنید.

کارشناسان و متخصصان این شرکت شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند و ملک های فروشی موجود در تمامی نقاط ترکیه را برای شما شرح دهند. و راهنمای خرید ملک ترکیه را مطالعه کنید.

یکی از آسان­ترین روش­ها برای اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک ترکیه در این کشور است. اتباع خارجی تنها با خرید ملکی به ارزش 75 هزار دلار در مناطقی از شهر استانبول که پر جمعیت است، می­توانند اقامت موقت دریافت کنند.

چنانچه قصد خرید ملک مناطق کم جمعیت ترکیه را دارید، حداقل سرمایه شما باید 50 هزار دلار باشد. تا زمانی که ملک خریداری شده به اسم شما باشد، می­توانید سالانه برای تمدید اقامت اقدام نمایید.

بعد از 8 سال اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد.

اما خرید ملک ترکیه شرایط و قوانین خاص خودش را دارد. راهنمای خرید ملک ترکیه متوسط مشاهده حقوقی می­تواند به شما در امر مهاجرت به ترکیه کمک کند. در ادامه یک راهنمای کامل خرید ملک ترکیه در اختیار شما قرار می­دهیم.

برای خرید ملک ترکیه قبل از هر چیز باید در مورد شهرها و محله ­های مناسب کشور ترکیه، قیمت ملک اطلاعات کسب کنید.

سپس طبق راهنمای خرید ملک ترکیه که در زیر آمده است، اقدام نمایید:

 • پس از تصمیم­ گیری درباره محله و نوع ملک، برای بازدید املاک اقدام کرده تا یکی از آن­ها را انتخاب کنید.
 • ملک باید توسط کارشناس شهرداری ارزش­گذاری شود.
 • مبلغ پیش پرداخت باید به حساب صاحب ملک واریز شود.
 • مابقی مبلغ خانه در روز معامله و انتقال واریز خواهد شد.
 • کمتر از یک هفته سند مالکیت به شما داده می­شود.
 • برای دریافت اقامت باید به اداره مهاجرت ترکیه درخواست دهید.
 • مراجعه به اداره مهاجرت ترکیه و همراه داشتن مدارک لازم
 • حق بیمه یک ساله را پرداخت کنید.
 • کارت اقامت یک ساله برای شما صادر خواهد شد.
پرداخت امن برای خرید ملک ترکیه با هلدینگ دیوان گروپ

بهترین منطقه برای خرید ملک ترکیه

یکی از مهم ترین نکات برای خرید ملک ترکیه این است که راهنمای خرید ملک ترکیه، خریداری ملک منطقه خوب است. ما بهترین منطقه خرید ملک ترکیه را به شما معرفی می کنیم.

اگر به دنبال راهی برای ترقی و پیشرفت هستید، پیشنهاد می شود تمناطق خلوت و خالی کشور ترکیه را فراموش کنید و به دنبال ملک های فروشی در مناطق شلوغ و پرجمعیت باشید.

ملک هایی که در بخش های شلوغ و پر جمعیت ترکیه قرار دارند، دارای قیمتی بیش از 400 هزار دلار هستند. اما فراموش نکنید که قیمت چنین ملک هایی روز به روز در حال افزایش است.

البته در نظر داشته باشید برای خرید آسان ملک در این کشور، می بایست به قوانین خرید ملک ترکیه توجه ویژه ای داشته باشید.

اقامت در این کشور لذت ببرید. هنگامی که به دنبال خرید ملک ترکیه هستید، مهم است که در مورد مکان مناسب با نیازهایی که موردنظرتان است، فکر کنید.

عواملی مانند مناظر، امکانات محلی، دسترسی به حمل و نقل عمومی و نزدیکی به شهرهای بزرگتر را در نظر بگیرید.

علاوه بر این، برخی از مناطق به دلیل زیبایی­های طبیعی خود مانند سواحل یا کوه­ ها شناخته شده اند، در حالی که برخی دیگر دارای زندگی شبانه عالی و شلوغی شهری هستند.

در محله­ های مختلف به دقت تحقیق کنید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه در مورد محل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بگیرید.

بهترین منطقه خرید ملک ترکیه کشور ترکیه یکی از برترین کشورها برای مهاجرت است. مشاواران املاک ما در این کشور در هر لحظه و هر زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند .

و به خرید ملک ترکیه شما کمک رسانی خواهیم کرد و با آشناییت کامل ما به مناطق این کشور مطمئنا بهترین پیشنهاد ها رو دریافت خواهید کرد .

این کشور سی و ششمین کشور بزرگ جهان محسوب می­ شود. شما می ­توانید یک ویلای ساحلی، یک آپارتمان دنج در یک محله تاریخی، یک پنت هاوس کاملا جدید یا یک کلبه بازسازی شده را انتخاب کنید.

همچنین املاکی وجود دارد که با طیف وسیعی از بودجه ها مطابقت دارند.

بهترین منطقه خرید ملک ترکیه برای اینکه به این کشور از طریق خرید ملک استانبول مهاجرت کنید، باید بدانید که کدام شهر ترکیه برای خرید ملک ترکیه بهتر است.

به همین دلیل در این مقاله شهرهای مهم ترکیه را بررسی می­کنیم. در ادامه ویژگی­ های مختصری از مناطقی را خواهید دید که در بین سرمایه گذاران خارجی محبوبیت خاصی دارند.

بررسی شهر آنتالیا  ترکیه برای خرید ملک ترکیه

بهترین منطقه خرید ملک ترکیه، هنگام خرید ملک آنتالیا، آماده ورود به یکی از پویاترین بازارهای املاک در ترکیه باشید.

هر ماه، هزاران ملک عوض می‌شوند و آن را به دومین مکان محبوب برای خرید خانه در کشور تبدیل می‌کنند.

بازار ملک در آنتالیا و اقامت ترکیه در پنج سال گذشته افزایش چشمگیری داشته­ است. زیرا سرمایه­ گذاران با شناخت پتانسیل­ های این شهر، دیگر خواهان خرید ملک ترکیه نیستند.

برای وضوح، نام آنتالیا به منطقه بزرگتری اشاره دارد که از آلانیا در شرق تا کالکان و کاس در غرب امتداد دارد.

به عنوان یکی از ستاره­ های در حال ظهور ترکیه، آینده این شهر در زمینه املاک، گردشگری، زیرساخت ­ها، حمل و نقل، تجارت و زندگی شبانه روشن است.

آنتالیا، همسایه بزرگتر آن، به طور سنتی آن را تحت الشعاع قرار داده است.کمپین بازاریابی 5 ساله آلانیا به ثمر نشسته است. به همین دلیل این امکان وجود دارد که شهر به سوی پیشرفت قدم بردارد.

بازار املاک و مستغلات آلانیا در دهه اخیر افزایش چشم­گیری داشته است. ماهانه ترک­ ها و اتباع خارجی صدها خانه را خریداری می­کنند. بنابراین نقدینگی بالاست.

برای به حداکثر رساندن افزایش ارزش سرمایه، سرمایه گذاری 8 تا 10 ساله را در نظر بگیرید. بنابراین، آلانیا تمام جعبه های خرید ملک رویایی ترکیه را بررسی می­کند، اما خریداران باید تصمیم بگیرند که کجا خرید کنند.

100 محله تعیین‌شده آلانیا از استراحتگاه‌های ساحلی گرفته تا شهرهای کوهستانی را شامل می‌شود.

یکی از نکات مهم به پاسخ در سوال « خرید خانه ترکیه » بررسی قیمت ملک در شهرهای مختلف ترکیه است.

در جدول زیر قیمت تقریبی ملک در شهرهای مختلف ترکیه به لیر را مشاهده می کنید. (توجه داشته باشید که قیمت ­ها تقریبی است و ممکن است بسته به منطقه متفاوت باشد.)

نام شهر قیمت ملک به لیر
استانبول 12000
آنکارا 8000
ازمیر 8500
آنتالیا 10500
بدروم (Bodrum) 9000
دنیزلی (Denizli) 6000

بررسی شهر استانبول برای خرید ملک ترکیه

بهترین منطقه خرید ملک ترکیه در سال‌های اخیر، به دلیل رکود اقتصادی در صنایع املاک و ساختمان‌ های جدید، هم هزینه‌های کسب‌وکار و هم قیمت املاک ترکیه کاهش یافته است.

با این حال، این شرایط یک فرصت عالی برای سرمایه گذاران برای بهترین منطقه خرید ملک ترکیه  است.

علاوه بر این، این بهترین زمان برای سرمایه گذاری در املاک استانبول است. یکی از بهترین مکان­ های جهان برای سرمایه­ گذاری شهر استانبول است.

خواه به دنبال یک اقامتگاه اولیه، یک عمارت، یک خانه دوم، یک آپارتمان، یک خانه تعطیلات یا یک ملک اجاره ای باشید.

بهترین منطقه خرید ملک ترکیه، استانبول محبوب­ ترین و معروف ­ترین شهر است که در شمال غربی ترکیه و منطقه مرمره واقع شده است.

یکی از ویژگی­ های بارز این شهر این است که بین آسیا و اروپا قرار دارد. استانبول بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه با تاریخ غنی، معماری شهری و طبیعت بکر است که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

بنابراین برای مهاجران واقعا مناسب است.

بررسی شهرهای مختلف برای خرید ملک ترکیه

برای اینکه بدانیم بهترین منطقه خرید ملک ترکیه باید شهرهای مختلف آن را بررسی کرده و درباره هر کدام تحقیق کنیم.

بدین ترتیب می ­توانیم بفهمیم که کدام شهر برای چه هدفی مناسب است. در جدول زیر شهرهای مهم ترکیه را بررسی کردیم:

نام شهر توضیحات
استانبول اگر قصد سرمایه گذاری ترکیه را دارید، خرید ملک استانبول یکی از بهترین انتخاب­ها است.
آنکارا اگر می­خواهید یک شرکت تاسیس کنید یا به دنبال تجارت صنعتی و تجاری هستید، آنکارا بهترین گزینه است. این شهر امنیت بالایی دارد و برای زندگی ترکیه و راه ­اندازی کسب و کار کاملا مناسب است. خرید خانه آنکارا بسیار گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است.
ازمیر بهترین شهر برای داشتن یک زندگی ساده و راحت و راه­ اندازی مشاغل مرتبط با تجارت دریایی است. برای خرید خانه ازمیر با هلدینگ دیوان گروپ در تماس باشید.
آنتالیا اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار مرتبط با توریست را دارید، زندگی در آنتالیا برای شما مناسب است. همچنین خرید خانه آنتالیا این شهر در بین تمامی شهرهای ترکیه برای سرمایه گذاری و خرید ملک رشد زیادی داشته و از امکانات مناسب برخوردار است.

شهر های دیگر ترکیه برای خرید مانند خرید خانه آلانیا نیز جزو مهمترین شهر ها محصوب می گردد.

سرمایه گذاری برای خرید ملک ترکیه چه قوانینی دارد؟

ترکیه برای اتباع خارجی که قصد سرمایه گذاری در زمین و املاک این کشور را دارند قوانینی تصویب کرده است که در ادامه به شرح این قوانین می پردازیم.

 • شما حداکثر تا 30 هکتار از املاک و زمین های ترکیه را می توانید خریداری کنید.
 • زمین و یا ملک خریداری شده در مکان هایی که دولت ترکیه برای اتباع خارجی محدود کرده، نباشد.
 • افراد خارجی صرفا تا 10% از املاک و زمین های یک منطقه یا شهر را می توانند خریداری کنند.
 • اگر به قصد ساخت منزل یا آپارتمان زمینی خریداری می کنند باید حداکثر تا دوسال آن را بسازند.
 • اگر قصد دارید با خرید ملک ترکیه شهروندی این کشور را بگیرید، باید ملک خریداری شده از یک فرد ترک باشد.
آیا روش اخذ اقامت ترکیه، با خرید ملک ترکیه است؟

املاک های معتبر برای خرید ملک ترکیه

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد، امروزه بسیاری از شرکت ها و املاک های بین المللی ترکیه کلاهبرداری های سنگینی انجام می دهند.

از این رو، برای آن که هزینه شما برای خرید ملک ترکیه به هدر نرود، نباید به هر شرکت و هلدینگ املاک اعتماد کنید چرا که ممکن است یکی از آن ها تمامی نقدینگی شما را به سرقت ببرد.

هلدینگ دیوان گروپ با مجوز رسمی از ایران و ترکیه در امور خرید ملک ترکیه با مشاوران برجسته و سند قطعی در محضر این اطمینان را به شما می دهد، با خیال آسوده خرید کنید.

خرید ملک مسکونی یا ملک تجاری؟

بسیاری از افراد با این سوال مواجه می شوند که آیا ترکیه ملک مسکونی بخریم یا تجاری؟

اگر قصد تاسیس یک کسب و کار آزاد در کشور ترکیه را دارید، می بایست برای خرید ملک ترکیه تجاری اقدام کنید. البته در نظر داشته باشید که ملک های تجاری این کشور دارای قیمت بسیار بالایی هستند.

اما اگر در شرکت های بین المللی و دولتی فعالیت می کنید، می توانید برای خرید ملک مسکونی در کشور ترکیه اقدام نمایید. البته در نظر داشته باشید.

خرید ملک تجاری ترکیه می تواند سبب افزایش چندین برابری سرمایه شما در عرض یک سال شود. البته برای اطلاعات بیشتر می توانید راهنمای خرید ملک ترکیه را در وب سایت هلدینگ دیوان گروپ مشاهده نمایید.

شما می توانید خرید ملک ترکیه با 700 میلیون به بالا انجام دهید. زیرا خرید ملک ترکیه از قیمت های متنوعی برخوردار است. ما برای خرید ملک ترکیه پروژه های بسیار زیبا با امکانات رفاهی بالا برای شما آماده کردیم.

نرخ بالای خرید ملک ترکیه و سهولت گرفتن خانه در ترکیه

خرید ملک ترکیه و زندگی جذاب و پر از آرامش 

همانطور که در قسمت های قبل ذکر شد، خرید ملک ترکیه با مزایای فراوانی همراه است. کشور ترکیه پیشرفته و پرطرفدار جهان محسوب می شود، روز به روز درحال گسترش و ترقی است.

شما می توانید با خرید ملک ترکیه در کمترین زمان ممکن مسیر ترقی خود و خانواده خود را هموار سازید.

دریافت اقامت ترکیه همانند برخی از کشور ها بسیار دشوار است. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می توانید با خرید ملک ترکیه در کمترین زمان ممکن اقامت این کشور را بدون هیچ دردسری دریافت کنید و لذت ببرید.

ناگفته نماند که برای خرید ملک ترکیه، می بایست به تمامی قوانین خرید ملک ترکیه توجه ویژه ای داشته باشید.

با خرید ملک ترکیه شهروندی ترکیه و اقامت دائم را دریافت کنید، و با آرامش زندگی کنید. خرید ملک ترکیه بسیار مسائل حقوقی دارد که حتما با مشاور حقوقی صحبت کنید.

موقعیت جغرافیایی ترکیه تاثیر استراتژیک مهمی دارد که از جمله به تقاضای خرید ملک ترکیه در سال جاری کمک می کند.

مهم­ترین دلایل عبارتند از:

 • سرمایه گذاری تجاری یا افتتاح شعبه شرکت خود.
 • اقامتگاه شخصی
 • تابعیت ترکیه

شهروندی ترکیه که از طریق سرمایه گذاری به دست می­آید مزایای بسیاری را برای مالکان فراهم می کند.

این امر حرکت آن­ها را بین کشورهای آسیا و اروپا تسهیل می­کند و مذاکرات تجاری در داخل و خارج از کشور را برای آن­ها آسان تر می­کند.

بخش املاک و مستغلات در ترکیه نیز یکی از بخش‌هایی است که سریع‌ترین رشد را در مقایسه با سایر کشورهای جهان دارد.

این کشور به دلیل اقتصاد شفاف و قانون­ گذاری خود از برتری قوی نسبت به سایر کشورها برخوردار است. همچنین یک محیط امن برای سرمایه گذارانی فراهم می­کند که می­توانند با اطمینان ملک را در اینجا بخرند و بفروشند.

بازار املاک ترکیه برای خرید و فروش چگونه است؟

قبل از اینکه حتی خریدهای ملکی بالقوه را بررسی کنید، مهم است که در مورد بازار املاک و مستغلات در ترکیه تحقیق کنید.

به قیمت‌های ملک، روند بازار مسکن، زمینه‌های سرمایه‌گذاری احتمالی و اینکه چه نوع املاکی در بین خریداران داخلی و خارجی محبوب هستند، نگاه کنید.

انجام بررسی­های لازم به شما شانس بیشتری برای یافتن ملک مناسب با قیمت مناسب می­دهد. علاوه بر این، هلدینگ دیوان گروپ می­تواند به شما کمک کند.

یک مشاور املاک محلی را پیدا کنید که در کار با سرمایه گذاران خارجی تخصص دارد تا بتوانند شما را در مراحل مختلف لازم برای خرید یا اجاره خانه ترکیه راهنمایی کنند.

آگاهی از مقررات و قوانین مربوط به املاک و مستغلات در ترکیه بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که خرید خانه شما به آرامی انجام می­شود.

به عنوان یک خارجی، ممکن است هنگام خرید یا اجاره ملک با محدودیت­ های خاصی مواجه شوید. دانستن اینکه چگونه این قوانین ممکن است بر شما تأثیر بگذارد می­تواند به شما در تصمیم گیری صحیح در هنگام انتخاب ملک کمک کند.

برخی از قوانین تعیین می‌کنند که چه کسی می‌تواند مالک چه نوع املاک باشد، چه مقدار از دارایی را می‌توان در اختیار خارجی‌ها قرار داد؟

ترس از خرید ملک ترکیه به عنوان یک خارجی 

چنانچه به عنوان یک خارجی برای خرید ملک ترکیه اقدام می­کنید ممکن است کمی ترسناک باشد، بنابراین ابتدا باید تحقیق کنید.

از هزینه­ ها و مالیات گرفته تا محدودیت­ های مالکیت خارجی و قوانین قانونی، دریابید که چگونه می­توانید به طور قانونی ملک ترکیه را با این راهنما خریداری کنید.

جمهوری ترکیه نه تنها به دلیل آفتاب درخشان، طبیعت زیبا، سواحل زیبا، جاذبه­های منحصر به فرد و سطح بالای خدمات، بلکه به دلیل فرصتی برای سرمایه گذاری سودآور با خرید املاک و مستغلات، خارجی­ها را جذب می­کند.

هر ساله، تحلیلگران به افزایش فروش املاک مسکونی و تجاری ترکیه به اتباع خارجی اشاره می­کنند.

خرید ملک ترکیه و نکات مهم سرمایه گذاری 

 • پیش از آنکه مبلغ را به حساب صاحب ملک واریز کنید، درباره ملک تحقیق کنید تا مطمئن شوید که ملک بدهی نداشته باشد و در رهن بانک نباشد.
 • پیش از اینکه خانه خریداری کنید، از صاحب ملک درخواست کنید تا مجوزهای لازم را به شما نشان دهند. بدین ترتیب مطمئن می­شوید که مجوزها را قانونی کسب کرده است.
 • در صورتی­که بین شما و فروشند، اختلافی پیش بیایید، می­توانید به مراجع قضایی شکایت کنید.
 • توصیه ما این است که از یک مشاور حقوقی حرفه­ای مجرب در تمامی مراحل خرید ملک ترکیه استفاده کنید.

مالیات برای مهاجرین و خرید ملک ترکیه به چه صورت است؟

مالیات در ترکیه برای خارجی­ها بخش اساسی سیستم مالیاتی ترکیه است. سرمایه گذاران در ترکیه باید مالیات بپردازند و این مالیات به طور منظم در دوره های خاصی از سال پرداخت می­شود.

مالیات سالانه دارایی در ترکیه بر اساس وسعت شهری که ملک در آن واقع شده است و نوع ملکی که دارد متفاوت است. برای محاسبه مبلغ می­توانید به ماشین حساب آنلاین مالیات دارایی ترکیه نگاهی بیندازید.

در ترکیه دو راه برای پرداخت مالیات املاک وجود دارد:

 • گزینه اول مراجعه به شهرداری و پرداخت فیزیکی مبلغ یکجا
 • گزینه دوم پرداخت از طریق وب سایت رسمی شهرداری است.

چنانچه قصد سرمایه­ گذاری و خرید ملک ترکیه دارید، باید از یک وکیل یا مشاور املاک خبره کمک بگیرید. زیرا مشاوران و وکیلان در این راه خبره بوده و از بازار املاک ترکیه خبر دارند.

به همین دلیل می­توانند به شما کمک کنند تا در کمترین زمان ممکن یک ملک متناسب با سلیقه خودتان انتخاب کنید.

برای اینکار می­توانید با مشاورین املاک هلدینگ دیوان گروپ تماس گرفته و از آن­ها در امر خرید ملک ترکیه کمک بخواهید. برای سرمایه­ گذاری ترکیه با ما تماس بگیرید.

خرید ملک ترکیه یکی از سریع­ترین راه­های دریافت اقامت ترکیه است. چنانچه تصمیم دارید که به ترکیه مهاجرت کنید، بهترین روش، خرید ملک ترکیه می­باشد.

زیرا بدین ترتیب شما درگیر فرآیند طولانی مهاجرت نخواهید شد. شما با خرید ملک به ارزش 400 هزار دلار می­توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

قیمت ملک ترکیه به عوامل مختلفی ماند منطقه و محله ای که انتخاب می­کنید بستگی دارد. در بخش آسیایی این کشور با 3 میلیارد تومان نیز می­توانید خانه تهیه کنید.

اما از آنجا که مبلغ کمتر از 400 هزار دلار است، شرایط دریافت اقامت متفاوت بوده و فرآیند آن طولانی خواهد بود. خرید ملک ترکیه مزایای بسیاری به خصوص برای ایرانیان دارد.

برخی آن­ها عبارتند از:

 • نزدیک بودن به ایران
 • نیازی به دریافت ویزا ندارد
 • قرابت فرهنگی این کشور با ایران

چنانچه قصد دارید از طریق خرید ملک ترکیه به این کشور مهاجرت کرده و اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورید می­توانید با مشاوران  هلدینگ دیوان گروپ مشورت کنید.

مشاوران این هلدینگ با سابقه درخشان خود در زمینه خرید و فروش املاک ترکیه قادر به پاسخگویی تمام سوالات شما عزیزان در امر خرید ملک ترکیه هستند.

شما با خرید ملک ترکیه می­توانید هم  سرمایه­ گذاری کرده و هم اقامت این کشور را دریافت کنید.

راهنمای خرید ملک ترکیه و نکات مهم سال 2023

معایب خرید ملک ترکیه

در این مقاله قصد داریم هر آنچه که می خواهید در مورد معایب خرید ملک ترکیه بدون مشاوره بدانید را برای شما شرح دهیم.

ترکیه از نظر سرمایه گذاری، شرایط اقتصادی، موقعیت جغرافیایی و توسعه شهری جزو پنج کشور برتر جهان است.

این کشور به یکی از مقاصد مهم مهاجران تبدیل شده است. اکثر مهاجران به دنبال سرمایه گذاری ترکیه و کسب درآمد هستند. برخی دیگر به دنبال اقامت ترکیه هستند

توجه داشته باشید که اگر قصد مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور را دارید، باید از خطرات و معایب آن آگاه باشید. یکی از راه های سرمایه گذاری ترکیه خرید ملک ترکیه است.

همانطور که می دانید، این روش چندان پیچیده نیست. اما به عنوان یک سرمایه گذار هنگام خرید ملک ترکیه باید از معایب خرید ملک ترکیه بدون مشاوره آگاه باشید تا در هنگام سرمایه گذاری متحمل ضرر نشوید.

با توجه به مجاورت جغرافیایی ترکیه با ایران و نزدیک بودن فرهنگ، آداب و رسوم، آب و هوا و … به ایران، سرمایه گذاری در این کشور بسیار خوب به نظر می رسد.

معایب خرید ملک ترکیه بدون مشاوره

سرمایه گذاری ترکیه از طریق خرید ملک ترکیه و معایبی به همراه دارد که در این بخش قصد داریم به آن­ ها بپردازیم.

یکی از معایب خرید ملک ترکیه بدون مشاوره، ابطال قرارداد است اگر یکی از موارد زیر اتفاق بیفتد:

 • نقض قوانین ترکیه در صورت خرید ملک موردنظرتان
 • ملک مورد نظر مورد تایید وزارت ها و سازمان­ های مربوطه
 • اتمام زمان ساخت ساز پروژه برای زمینی که خریداری کردید (طبق قانون اگر اتباع خارجی زمینی در کشور ترکیه را خریداری کرده باشند تا مدت دو سال باید پروژه ساخت و ساز را شروع کنند).
 • هنگام ارائه مدارک به ادارات مربوطه مجوز پایان کار را نداده باشید.

خرید ملک ترکیه معایب دیگری دارد که در ادامه به بررسی آن­ها می پردازیم. تنها کشورهای مجاز از نظر دولت ترکیه می­ توانند در این کشور ملک خریداری کنند.

اتباع خارجی در صورتی می ­توانند اقامت ترکیه از طریق خرید ملک ترکیه را کسب کنند که جزو کشورهای مجاز باشد. ایران یکی از این کشورها است که می­تواند خرید و فروش ملک ترکیه را انجام دهد.

یکی از مهم ­ترین معایب خرید ملک ترکیه بدون مشاوره زبان این کشور است.

این کشور یکی از کشورهای توریستی جهان محسوب می‌شود و سراسر جهان برای دیدن مکان­ های توریستی این کشور می­ آیند و اکثرا انگلیسی زبان هستند.

اما سطح زبان انگلیسی مردم ترکیه بسیار پایین است. به همین دلیل اگر قصد سرمایه گذاری ترکیه را دارید این مسئله می‌تواند برای شما مشکل‌ساز شود.

زیرا همانند سایر کشورها افراد سودجو وجود دارند که ممکن است. از شما سو استفاده کرده و سرتان را کلاه بگذارند. البته مشکل زبان را می­ توان حل کرد.

چنان چه برای سرمایه گذاری به این کشور می روید، با بردن مترجم قابل اعتماد و مسلط به زبان ترکی، می توانید این مشکل را حل کنید یا می­ توانید در دوره های زبان ترکی شرکت کنید.

خطرات و معایب خرید ملک ترکیه بدون مشاوره

از آنجا که تعداد متقاضیانی که قصد خرید ملک ترکیه و اخذ اقامت این کشور را دارند افزایش یافته، تعداد افراد سودجو نیز زیاد شده است.

به همین دلیل در هنگام خرید ملک ترکیه ممکن است خطراتی شما را تهدید کند که عبارتند از:

 • شرکت­ ها و آژانس­ های مسافرتی در ایران که مجوز لازم برای خرید و فروش املاک ترکیه ندارند.
 • خرید ملک در ترکیه توسط آژانس های املاک واسطه در ایران و آژانس املاک محلی ترکیه که نامعتبر هستند.
 • وجود شرکت­ های حقوقی و وکیل خرید ملک ترکیه که بدون مجوز هستند یا پروانه جعلی دارند.

معایب و مزایای خرید ملک ترکیه

با وجود اینکه خرید ملک ترکیه معایبی دارد، اما مزایای آن به مراتب بیشتر از آن است و معایب خرید ملک ترکیه بدون مشاوره را پوشش می­ دهد. مزایای خرید ملک ترکیه به شرح زیر است:

 • به ازای هر متر مربع ملک، ارزش بالایی دارد.
 • املاک و مستغلات در ترکیه بسیار متنوع است.
 • فرآیند خرید ملک ترکیه سریع و آسان است.
 • امکان خرید خانه به صورت اقساطی یا با وام فوری وجود دارد.
 • هزینه زندگی پایین است.
 • تسهیلات و امکانات دسترسی آسان وجود دارد.
 • امکانات تفریحی و سرگرمی بسیاری وجود دارد.
 • امکان سرمایه‌گذاری و سودآوری بالا وجود دارد.
 • اخذ اقامت ترکیه و تابعیت
 • نزدیک بودن ترکیه به ایران

معایب خرید ملک ترکیه بدون مشورت با مشاور حقوقی

برای اینکه بتوانید خرید امن داشته باشید، باید از افراد متخصص در زمینه خرید ملک ترکیه کمک بگیرید. این افراد متخصص باید از موسسات معتبر بوده و مجوزهای لازم را داشته باشند.

داشتن سابقه درخشان در زمینه مشاوره به سرمایه‌گذاران نیز یکی دیگر از خصوصیاتی است که آن ­ها باید داشته باشند.

خرید ملک ترکیه روال کاری مخصوص به خود را در بر دارد. این شرکت که به آن مراجعه می‌کنید، باید این روابط کاری را بداند و با آن آشنا باشد.

مراحل اداری باید توسط وکیل حقوقی شما انجام شود. یکی از شرکت ­هایی که می­توانید در زمینه اقامت، سرمایه گذاری و خرید ملک ترکیه به شما کمک کند، دیوان گروپ است.

به صرفه بودن خرید ملک ترکیه

راهنمای خرید ملک ترکیه، ممکن است این سوال در ذهنتان ایجاد شود که «آیا خرید ملک ترکیه به صرفه است؟» قیمت ملک ترکیه طبق افزایش و تقاضا و عوامل دیگر

رشد بسیاری در یک سال گذشته داشته است. به همین دلیل پیش­بینی می­ شود که قمت ملک ترکیه در دو سال آینده رشد بیشتری داشته باشد.

در نهایت با توجه به اینکه شرایط خرید ملک ترکیه، اقامت ترکیه و تابعیت برای شهروندان ایرانی آسان است، خرید ملک ترکیه به صرفه خواهد بود.

با هر هدفی که ملکی ترکیه خریداری کنید، با مبلغ 400 هزار دلار می­ توانید خانه­ های خریداری کرده و به چند برابر شدن سرمایه­ تان کمک کنید.

به علاوه، همان طور که قبلا اشاره کردیم، می­ توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید. با خرید ملکی به ارزش 2 میلیارد تومان می­ توانید برای خود و خانوادتان حق شهروندی دریافت کنید.

به ­علاوه، لازم نیست که با این مبلغ تنها یک ملک خریداری کنید. می ­توانید چند خانه که جمعا مبلغ آن 400 هزار دلار است، خریداری کنید.

نکات بسیار مهم برای خرید ملک ترکیه سال 2023

راهنمای خرید ملک ترکیه، هنگام سرمایه گذاری ترکیه از طریق خرید ملک باید به نکات زیر توجه کنید:

 • پیش از آنکه مبلغ را به حساب صاحب ملک واریز کنید، درباره ملک تحقیق کنید تا مطمئن شوید که ملک بدهی نداشته باشد و در رهن بانک نباشد.
 • پیش از اینکه خانه خریداری کنید، از صاحب ملک درخواست کنید تا مجوزهای لازم را به شما نشان دهند. بدین ترتیب مطمئن می­ شوید که مجوزها را قانونی کسب کرده است.
 • در صورتی­ که بین شما و فروشند، اختلافی پیش بیایید، می ­توانید به مراجع قضایی شکایت کنید.
 • توصیه ما این است که از یک مشاور حقوقی حرف ه­ای مجرب در تمامی مراحل ملک ترکیه استفاده کنید.
قوانینی که برای خرید ملک ترکیه و اخذ شهروندی این کشور وجود دارد

تغییرات قوانین 2023 شهروندی ترکیه با خرید ملک

اگر قصد مهاجرت به ترکیه دارید باید بدانید که سرمایه گذاری در ترکیه با خرید ملک ترکیه یکی از روش های گرفتن تابعیت این کشور است.

افراد به دلایل متفاوتی اقدام به مهاجرت می کنند، ازدواج، کار، تحصیل، مشکلات سیاسی و فرهنگی، جنگ و غیره.

با توجه به هدف و شرایط افراد، روش های متفاوتی نیز برای مهاجرت وجود دارد و یکی از این روش های معمول در دنیا خرید ملک است.

اگر مشتاق مهاجرت به ترکیه با این روش هستید، در این مقاله با ما باشید تا با تغییرات قوانین شهروندی ترکیه با خرید ملک آشنا شوید.

شرایط سال 2023 خرید ملک ترکیه

قوانینی که برای خرید ملک ترکیه و اخذ شهروندی این کشور وجود دارد، ارزش کمتر لیر نسبت به سایر ارزهای با ارزش خارجی، ورود آسان به بازارهای جهانی به واسطه ترکیه و غیره ترکیه را به مقصد جذابی برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است.

دولت ترکیه با استفاده از مشوق های مالیاتی در ترکیه، ایجاد تنوع در روش های سرمایه گذاری و کاهش ریسک سرمایه گذاری در ترکیه توانسته است سرمایه گذاران زیادی را از سراسر جهان جذب کند.

بر اساس قوانین تابعیت ترکیه، سرمایه گذاران خارجی می توانند با خرید ملک در این کشور اقامت ترکیه و تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

افراد می توانند با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک تابعیت ترکیه را دریافت کنند. برای رسیدن به این هدف، سرمایه گذار باید ملکی به ارزش هفتاد و پنج هزار دلار در ترکیه خریداری کند، البته در شهرهای کوچکتر ترکیه شما می توانید با خرید ملک به ارزش 50 هزار دلار اقدام به اخذ اقامت کنید.

اخذ تابعیت ترکیه برای خانواده سال 2023

فردی که با خرید ملک ترکیه سرمایه گذاری می کند می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود تابعیت ترکیه را دریافت کند. اخذ تابعیت از طریق خرید ملک  ترکیه مادام العمر بوده و به فرزندان تازه متولد شده خریدار نیز تعلق می گیرد.

از آنجایی که ترکیه یکی از بهترین کشورها برای اخذ تابعیت دوم است، سرمایه گذاران نیز می توانند با حفظ شهروندی قبلی خود، تابعیت این کشور را نیز داشته باشند.

شرکت هلدینگ دیوان گروپ با هدف ایجاد بستر مناسب و همراهی مشتریان خود در خرید و فروش خانه در ترکیه و شروع مسیری جدید برای سکونت یا تجارت در مراحل انتخاب ملک با موقعیت عالی.

خرید ملک با قیمت مناسب و انجام صحیح امور مالی مانند افتتاح حساب ترکیه و غیره، امور اداری مربوط به نقل و انتقالات و ثبت سند به نام خریدار با استفاده از وکلای مجرب مشغول ارائه خدمات در این زمینه می باشد.

که سرمایه گذاری در ترکیه با خرید ملک ترکیه یکی از روش های گرفتن تابعیت این کشور است

مراحل خرید ملک ترکیه سال 2023

مراحل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک  ترکیه و اخذ تابعیت به راحتی انجام می شود اما ابتدا باید از مشاوران متخصص و وکلای معتبر استفاده کنید و قبل از خرید ملک از شرایط آن مطلع شوید، هلدینگ دیوان گروپ در این زمینه یک مشاور عالی و آگاه است و تا پایان کلیه مراحل در کنار شماست.

برای گرفتن تابعیت ترکیه با خرید ملک، باید به شرایط خرید ملک در این کشور آگاه باشید و برخی نکات را رعایت کنید، از مهمترین این نکته ها عبارتند از:

 • بر اساس اقانون شهروندی ترکیه، خریداران نمی توانند بیش از یک ملک برای تابعیت خریداری کنند و ارزش ملک خریداری شده حداقل باید 75 هزار دلار باشد.
 • خریداران خارجی می توانند در صورت خرید ملک از مالکان شهروند ترکیه یا پروژه هایی که سازنده و مالک آن شهروند ترکیه باشد، روند اخذ شهروندی ترکیه را آغاز کنند.
 • طبق قانون مالیات بر خرید ملک طبق برگه ارزشیابی ملک (توسط ارزیاب، هیئت بازرسی و نظارت بر اموال در ترکیه صادر می شود) که از خریدار اخذ می شود، مالیات باید به دولت پرداخت شود.
 • اگر می خواهید اقامت دائمی ترکیه را داشته باشید، مجبورید 3 سال ملک خریداری شده را نگه دارید، در غیر اینصورت شهروندی شما کنسل خواهد شد.
 • برای پرداخت مبلغ خریداری ملک باید پول از حساب خریدار به حساب فروشنده انتقال یابد.
 • گواهی خرید ملک باید توسط سازمان توسعه شهری ترکیه تایید شود.

مزیت خرید ملک ترکیه سال 2023

از مزایای خرید ملک ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تامین اجتماعی و امکانات رفاهی معقول و سرمایه گذاری اتباع کشورهای قدرتمند در ترکیه از بارزترین مزیت های خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه است.

خریداران و سرمایه گذاران می توانند پاسپورت این کشور را دریافت کرده و از ارزش پاسپورت ترکیه در دنیا بهره مند شوند، با پاسپورت ترکیه سفر به بیش از 120 کشور آسان خواهد بود.

ثبت نام برای تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه و بین المللی و بهره مندی از امکانات آموزشی این کشور برای تمامی افرادی که تابعیت ترکیه را دریافت کرده اند امکان پذیر خواهد بود.

بهره مندی از بیمه سلامت اجتماعی ، مستمری ، خدمات پزشکی رایگان برای خریداران و سرمایه گذارانی که تابعیت ترکیه را دریافت کرده اند.

امکان ثبت شرکت در ترکیه، سرمایه گذاری آسان و وجود سرمایه گذاران خارجی از کشورهای قدرتمند از مزیت های گرفتن اقامت از راه خرید ملک برای کسانی است که قصد سرمایه گذاری و فعالیت های تجاری و اقتصادی در ترکیه دارند.

جمع بندی مزیت خرید 

در مقاله فوق یکی از راه های کسب اقامت در ترکیه را بررسی نمودیم. خرید ملک ترکیه می تواند علاوه بر آن که راه گرفتن اقامت دائم در این کشور را برایتان هموار کند، فرصت های بیشمار دیگری را برایتان به ارمغان بیاورد.

با اقامت ترکیه از تحصیل رایگان و خدمات پزشکی مطلوب بهره مند خواهید شد.

 1. اخذ اقامت همراه با شهروندی در ترکیه
 2. قیمت بسیار مناسب و امکانات عالی خانه وملک نسبت به ایران در ترکیه
 3. با خرید ملک در ترکیه می توانید سرمایه گذاری کنید و به سود آوری برسید.
 4. هزینه کم رفت و آمد و شرایط زندگی آسان
 5. سفر بدون ویزا به 71 کشور دنیا

سوالات متدوال  در مورد خرید ملک ترکیه

ترکیه، یکی از کشورهای که در حساس ترین و بهترین موقعیت جغرافیایی دنیا قرار گرفته است.

این کشور به دلیل موقعیت فوق العاده استراژیکی و جاذبه های تفریحی و گردشگری خود سالانه هزاران گردشگر ایرانی را به خود جذب می کند.

خرید خانه و ملک توسط شهروندان ایرانی در ترکیه در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.

اخذ اقامت، قیمت بسیار مناسب خانه در ترکیه نسبت به ایران و مکان های دیدنی و جالب این کشور بسیاری از ایرانیان را علاقه مند به خرید ملک در این کشور کرده است، همچنین شما می توانید با پاسپورت ترکیه به بیش از70 کشور بدون ویزا سفر کنید.

بنابراین شما با خرید ملک  ترکیه اقامت خود و خانواده  را دریافت خواهید کرد. در ادامه به مزایای خرید ملک  ترکیه  و سوالات متداول پیرامون آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ابهامات و سوالات خرید ملک ترکیه

اگر کشور ترکیه را برای خرید ملک انتخاب کرده اید، اما ابهامات و سوالاتی در ذهن شماست که تصمیم گیری را برای شما دشوار کرده، ما در این مطلب این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده ایم تا به همه ی این سوالات پاسخ دهیم.

با چه میزان مبلغ می توان در ترکیه ملک خرید؟

شما می توانید ملکی حداقل به ارزش 400 هزار با اقامت موقت در ترکیه خریداری کنید. اقامت موقت می تواند  ساله1 یا 2 ساله باشد.

آیا با 500 میلیون تومان می توان در ترکیه ملک خرید و چه امکاناتی دارد؟

بله، با مبلغی حدود 208 هزار لیر می توانید صاحب ملک شوید. اما در مناطق کمی ضعیف با متراژ کمتر، مثلا یک سوییت بدون خواب یا یک خواب.

دارای امکانات عمومی مجتمع ها می باشند مثل نگهبانی، پارگینک و نزدیک به مدرسه و بیمارستان، اما دارای امکانات استخر سالن ورزشی نیست.

برای گرفتن سند ملک خرید شده ترکیه چقدر باید صبر کرد؟

کلیه پرداخت های شما باید انجام شود و طی 5 الی 6 روزکاری باید صبر کرد.

هزینه های جانبی خرید ملک ترکیه در چه حدودی است؟

هزینه ها شامل تنظیم سند  که حدودا 4 درصد  می باشد. همچنین 3 درصد نیزکمیسیون املاک، در صورت خرید از املاک نیز وجود دارد.

با خرید ملک امکان اخذ اقامت ترکیه هست؟

بله، شخص خریدار و به کل اعضای خانواده اقامت کشور ترکیه داده می شود. که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد.

آیا امکان گرفتن اقامت برای فرزندان بالای 18 وجود دارد؟

خیر، چنین امکانی وجود ندارد طبق قانون ترکیه افراد بالای 18 سال نمی توانند اقامت شهروندی این کشور را دریافت کنند و حداکثر سن فرزندان تان باید 17و نیم سال باشد.

آیا برای خرید ملک ترکیه نیاز به داشتن اقامت است؟

خیر، خرید ملک ترکیه را می توانید از طریق کارت اقامت ترکیه و همچنین از طریق پاسپورت انجام دهید.

با خرید ملک ترکیه می توان اقامت خود را تمدید کرد؟

بله، اقامت ترکیه با خرید ملک در شهرهای ترکیه مانند استانبول، آنکارا، آزمیر و … ابتدا به صورت یک ساله و در صورت نفروختن آن ملک می توانید بعد از 1 سال اقامت خود را تمدید کنید.

بعد از اتمام خرید ملک در ترکیه چه قدر طول می کشد تا اقامت شهروندی ترکیه را دریافت کنیم؟

بعد از اتمام مراحل خرید ملک در ترکیه و دریافت سند ملک می توانید برای اقامت ترکیه با خرید ملک درخواست دهید.

مدارک و اسناد شما طی 45 الی 60 توسط اداره مهاجرت بررسی می شود و پس از تایید آنها کارت اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد.

چرا به افتتاح حساب ترکیه نیاز است؟

برای انجام برخی از کارها به افتتاح حساب ترکیه نیاز دارید، مانند: خریدهای اینترنتی، خرید ملک، خرید ماشین، سپرده گذاری و …

سند مالکیت "تاپو" هویت رسمی این ملک است.

آیا قصد مهاجرت دارید؟

هلدینگ دیوان گروپ

اگر قصد مهاجرت به کشوری زیبا و سرشار از آرامش و رفاه را دارید، پیشنهاد می شود به کشور زیبای ترکیه مهاجرت کنید. برای انجام این کار، می بایست ابتدا اقامت این کشور را دریافت کنید.

که بهترین راه خرید ملک ترکیه می باشد. دریافت اقامت ترکیه بسیار دشوار است اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

شما می توانید با مراجعه به هلدینگ دیوان گروپ در کمترین زمان ممکن برای خرید ملک ترکیه با بهترین قیمت و اطمینان خاطر کامل اقدام کنید.

از این طریق، اقامت ترکیه را در کمترین زمان بدون هیچ دردسری دریافت کنید و از اقامت در این کشور لذت ببرید.

آیا میدانید خرید ملک ترکیه با چه مبلغی می باشد؟ اگر برای آینده خود نیاز به سرمایه گذاری دارید باید بگویم خرید ملک ترکیه یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

مدارک لازم برای خرید ملک ترکیه را مطالعه کنید و با مشاوران هلدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید.

10 نکتیه طلایی خرید ملک ترکیه را به شما می گوییم، اما نکته های برتر و مزیت های ناگفته را از زبان مشاوران ما بشنوید، زیرا رازهای نهانی است که ما می دانیم.

با توجه به جذابیت قیمت ‌ها و مزایای طبیعی و تاریخی، خرید ملک ترکیه به یکی از مورد علاقه ‌های بسیاری از مسافران و سرمایه‌ گذاران تبدیل شده است. با این حال، خرید ملک ترکیه نیز مستلزم مطالعه و تحقیق کافی در قبل از اقدام به خرید است.

در این مقاله، به برخی نکات مهم خرید ملک ترکیه پرداخته شده است که امیدواریم به شما در این زمینه کمک شایانی کرده باشد. همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تخصصی تر و دقیق تر با ما تماس بگیرید.

خرید ملک در ترکیه و گرفتن اقامت ترکیه
88 / 100