افتتاح حساب بین­ المللی

افتتاح حساب بین­ المللی: در سال­های اخیر اکثر ایرانیان برای خرید آنلاین، پرداخت شهریه و خرید اکانت بین ­المللی به افتتاح حساب بین­ المللی علاقه­ مند شده­اند.

اما پیش از اینکه یک حساب بین­ المللی افتتاح کنید، باید آن را بررسی کرده و با خدماتی که به وسیله افتتاح حساب بین ­المللی در اختیارتان قرار خواهد گرفت، آشنا شوید.

چنانچه برای تحصیل، کار یا موارد دیگر به یک حساب بین­ المللی نیاز دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. هلدینگ دیوان گروپ در ادامه قصد دارد اطلاعات لازم درباره حساب بین­ المللی در اختیارتان قرار دهد.

افتتاح حساب بین المللی | خرید ملک ترکیه و ثبت شرکت

مزایای افتتاح حساب بین­ المللی

چنانچه به دلایل تجاری، تحصیل و زندگی به مدت طولانی در کشور دیگری زندگی می­کنید، به یک حساب بین­المللی نیاز دارید.

کسانی که اقامت اروپا را دارند، می­توانند حساب بین­ المللی افتتاح کرده و از مزایای کارت­های بین ­المللی بهره ببرند.

یکی از مهم­ترین مزایای افتتحاح حساب بین­ المللی و کارت این است که شما امنیت در پرداخت، سرعت و سهولت را تجربه خواهید کرد.

شما با داشتن کارت بین ­المللی می­توانید از تمامی سایت­هایی که درگاه پرداخت ویزا کارت یا مسترکارت دارند، خرید کنید.

قوانین افتتاح حساب بین­ المللی

افتتحاح حساب در بانک­های بین ­المللی قوانین خاصی دارد. بنابراین پیش از افتتحاح حساب بین­ المللی باید با قوانین و مقررات بانک­های خارجی آشنا شوید.

بانک­هایی که با مقررات بانکی ایران منطبق هستند، برای شهروندان ایرانی و افرادی که با ایران مناسبات اقتصادی دارند، مناسب است.

طبق شرایط جدید، برای اینکه بتوانید در کشور موردنظرتان حساب داشته باشید، داشتن اقامت آن کشور لازم است. زیرا شما باید آدرس محل سکونت خود را به بانک بدهید.

این نکته را به یاد داشته باشید که در کشوری خاص افتتاح حساب از بانکی به بانک دیگر متفاوت است.

پس شما پیش از انتخاب کشور برای تحصیل، تجارت، اقامت و غیره، باید مراحل افتتاح حساب بانکی را در آن کشور به دقت مطالعه و بررسی کنید.

افتتاح حساب بین المللی برای زندگی در ترکیه

انواع حساب بین­ المللی

افراد به دو صورت شخصی و شرکتی می­توانند حساب بین­المللی افتتاح کنند. حساب شخصی دشواری کمتری نسبت به حساب شرکتی دارد.

اما باید توجه داشته باشید که بر اساس نیاز خود، نوع حساب موردنظرتان را انتخاب کنید. برای مثال، اگر شما اقامت کارآفرینی دارید، باید افتتاح حساب شرکتی را انتخاب کنید.

اما چنانچه اقامت تمکن مالی دارید، حساب شخصی لازم است. چنانچه قصد دارید حساب بین­المللی شخصی افتتاح کنید، در بسیاری از کشورها باید اقامت آن کشور را داشته باشید.

اما اگر قصد دارید، حساب شرکتی افتتاح کنید، هم به اقامت و هم به ثبت رسیدن قانونی شرکت خود در کشور مورد نظر نیاز دارید.

افتتحاح حساب بین ­المللی شرکتی و شخصی

اگر قصد افتتاح حساب بین­ المللی شرکتی دارید، ابتدا باید شرکتتان را به صورت قانونی در کشور موردنظرتان ثبت کنید. بعد باید مدارک لازم جهت افتتاح حساب را به بانک ارائه دهید.

برای افتتاح حساب بین­ المللی شخصی، باید در کشور موردنظرتان اقامت داشته باشید. برخی از بانک­ها این شرط را ندارند و تنها می­توانید  با پاسپورت خود از خدمات بانکی بهره­مند شوید.

مدارک جهت افتتاح حساب بین­ المللی

مدارکی که باید برای افتتاح حساب به بانک بدهید، به کشور، بانک و نوع حساب بستگی دارد. اما بانک­ها برای افتتاح حساب مدارک زیر را از شما می­خواهند:

  • اصل و کپی گذرنامه
  • ارائه معرفی نامه بانکی
  • ارائه اسناد شرکت
  • ارائه مدارک شغل
  • واریز میزان مشخصی پول به حساب
افتتاح حساب بین المللی برای زندگی در ترکیه

چه نوع کارتی مناسب است؟

بعد از اینکه پروسه افتتاح حساب را پشت سرگذاشتید، انتخاب کارت مناسب است. انواع مختلفی از کارت­های بین­المللی وجود دارد.

مهم­ترین آن­ها عبارتند از:

  • کارت­های پیش پرداخت
  • دبیت کارت
  • کارت اعتباری

توجه داشته باشید که برای انجام تراکنش­های بانکی، انتخاب کارتی است که روش مختلفی برای پرداخت دارند.

برای مثال، بعد از اینکه در یونان سرمایه ­گذاری کردید و اقامت دائم را دریافت کردید، به کارتی نیاز دارید که پرداخت آنلاین، امکان وجه نقد از دستگاه و پرداخت با دستگاه­های POS را داشته باشد.

چنانچه قصد دارید پرداخت آنلاین انجام دهید، بدانید که پرداخت آنلاین با تمامی کارت­ها امکان­پذیر است.

نکات مهم هنگام افتتاح حساب بین­ المللی

مهم­ترین نکته­ای که باید هنگام افتتاح حساب به آن توجه کنید، سقف برداشت و تعداد تراکنش است. تعداد تراکنش­هایی که در روز انجام می­دهید، به نوع حساب و کارت شما بستگی دارد.

قوانین و محدودیت ­های سقف برداشت و تعداد تراکنش از بانکی به بانک دیگر متفاوت است. بنابراین پیش از افتتاح حساب یا خرید، این اطلاعات را بررسی کنید.

نکته دیگر سقف واریز به حساب بین­ المللی است. شما باید مبلغی که هر بار می­توانید به حساب خود واریز کنید را بدانید. این مبلغ توسط بانک تعیین شده و هر بانکی قوانین مخصوص خودش را دارد.

توجه داشته باشید که شارژ کارت­های متصل به حساب بین­ المللی توسط بانک انجام می­شود. چنانچه در ایران اقامت دارید، باید شارژ کردن حسابتان را به یک واسط معتبر بسپارید.

در این مقاله تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره افتتاح حساب بین ­المللی گفته شد.

چنانچه قصد دارید در کشورهای دیگر به خصوص ترکیه حساب افتتاح کنید، و یا ثبت شرکت و ثبت برند و یا می­خواهید با خرید ملک ترکیه آشنا شوید، می­توانید با هدینگ دیوان گروپ تماس بگیرید.

خرید ملک آنتالیا | خرید ملک آلانیا | خرید ملک آنکارا | خرید ملک ازمیر | خرید ملک استانبول

83 / 100
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط