انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟

انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟ برای جواب به این سوال یکی از روش ­های سرمایه گذاری امن، خرید ملک ترکیه است و افراد بسیاری به فکر خرید خانه در این کشور هستند.

با خرید ملک می ­توانید اقامت ترکیه و سپس تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست آورید. پس از انتخاب ملک مورد نظر شما باید هزینه آن را پرداخت کنید.

انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟ انتقال پول یک چالش محسوب می‌شود و سرمایه‌گذاران اولین سوالی که از خود می­ پرسند این است که انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟

انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟

برای خرید خانه در ترکیه چگونه پول ببریم؟

از این رو قصد داریم تا در این مقاله درباره انتقال پول از ایران به ترکیه نحوه پرداخت هزینه متر اطلاعات مفید در اختیار شما قرار دهیم.

نحوه انتقال پول

انتقال پول به ترکیه یک چالش محسوب می ­شود. روش ­های بسیاری برای انتقال پول وجود دارد. شما می­ توانید هر یک از آن­ ها را به کار ببرید.

برای مثال، بسیاری از افراد از طریق صرافی و برخی دیگر از طریق بانک و عده­ای دیگر از روش سوئیفت برای انتقال پول استفاده می ­کنند.

البته این امکان وجود دارد که شما پول را به صورت فیزیکی و از طریق شرکت‌های موجود از مرز کشور وارد کنید. استفاده از ارز دیجیتال و کیف پول الکترونیکی روش­ های امن ­تری محسوب می ­شود.

نحوه انتقال پول فیزیکی

افراد بسیاری هستند که به جای استفاده از روش ­های گفته شده مستقیم پول شان را به صورت فیزیکی به ترکیه انتقال می‌دهند.

اگر قصد دارید از این روش استفاده کنید، باید آگاه باشید که برای انتقال پول به کشور ترکیه دارای محدودیت­ های مالی هستید.

برای مثال، شما قادر خواهید بود تنها پنج هزار یورو را انتقال دهید. معمولا این روش به سرمایه‌گذاران توصیه نمی‌شود. چرا که ممکن است پولتان گم شود.

نحوه انتقال پول سوئیفت

انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟ روش دیگری که می­توانید برای انتقال پول ترکیه استفاده کنید، سوئیفت است. سوئیفت یک حواله ارزی است، که کد شناسایی ۸ الی ۱۱ رقمی دارد.

این کد به موسسه مالی که خدمات سوئیفت اشاره می­کند. در این روش پول از یک بانک خارجی به بانک دیگری در هر کجای دنیا انتقال داده خواهد شد.

انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟ شخص فرستنده با داشتن اطلاعات حواله ارزی و اطلاعات گیرنده که در کشور ترکیه است، پول را واریز خواهد کرد.

نکته‌ای که در این روش وجود دارد این است که اگر شخص فرستنده و گیرنده هر دو ایرانی باشند، می­توانند زیر ۵ هزار دلار پول انتقال دهند.

کارمزد سوئیفت بستگی به محلی که شما پولتان را واریز می­کنید، دارد. هرچه فاصله جغرافیایی کوتاه­تر باشد کارمزد کمتری دریافت خواهد شد.

نحوه انتقال پول صرافی

همان­طور که می‌دانید طبق تحریم ­ها، بسیاری از مردم ایران امکان استفاده از بانک­ های بین المللی را ندارند. به همین دلیل دچار مشکل شده و این سوال برای آن­ها به وجود می‌آید که انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟

برای انتقال پول به ترکیه حتی افرادی که دارای تابعیت دوگانه هستند به علت هویت ایرانی داشتن نمی‌توانند فعالیت‌های بانکی انجام دهند.

به همین دلیل چنانچه قصد دارید انتقال پول انجام دهید، باید از روش های جایگزین استفاده کنید. یکی از این روش انتقال پول از طریق صرافی­ های ایرانی در ترکیه یا ایران است.

انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟ شما با مراجعه به آن­ها می­ توانید پولتان را منتقل نمایید.

صرافی‌ها و بانک‌ها یک تفاوت بسیار مهم با هم دارند.زمانی که شما پولتان را به صورت بانکی انتقال می­دهید، پول مستقیم به حساب شخص واریز خواهد شد.

اما در روش صرافی ابتدا باید پول را به حساب صراف واریز کرده و پس از ارائه مدارک مربوطه، صراف پس از تایید و بررسی پول را با کسر کارمزد به حساب شخص در ترکیه واریز خواهد کرد.

راهکارهای انتقال پول به ترکیه

گاهی اوقات می توان خرید ملک ترکیه را با استفاده از پول مجازی انجام داد. به همین دلیل باید راهکاری وجود داشته باشد تا سرمایه‌گذاران بتوانند پولشان را به حساب فروشنده واریز کنند.

بیت کوین یکی ارز دیجیتالی بوده که در سال‌های اخیر سروصدای بسیاری کرده است. به طوری که در بازار امروز پر مخاطب است. به همین دلیل افراد بسیاری تمایل دارند تا سرمایه­ شان را به صورت ارز دیجیتال ذخیره کنند.

انتقال پول به ترکیه از چه طریق است؟ ارز دیجیتال در کشور ترکیه قانونی است و شما برای سرمایه گذاری خرید ملک می ­توانید از ارز دیجیتال استفاده کنید.

برای انجام این کار کافی است با مراجعه به یک صرافی ارز دیجیتال تان را با کارمزد ناچیز به حساب بانکی فروشنده در ترکیه انتقال دهید.

چنانچه قصد خرید ملک در ترکیه دارید، هر یک از روش ­های بالا را می­توانید برای انتقال پول استفاده کنید.

اما در بین روش ­های ذکر شده، انتقال پول از ایران به روش صرافی بهترین و امن­ترین روش بوده و طرفداران بسیاری نیز دارد. نکته مهمی که هنگام انتقال پول ترکیه باید در نظر داشته باشید، مبلغ کارمزد است.

روش ­های سوئیفت و صرافی دارای کارمزد قابل توجهی هستند. به همین دلیل این روش­ ها نسبت به سایر روش قابل اعتماد تر خواهند بود.

برای خرید خانه در ترکیه چگونه پول ببریم؟
راهکارهای انتقال پول به ترکیه
خرید ملک در ترکیه با چه مبلغی؟
82 / 100
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط