خرید ملک در ترکیه یا دبی 

در جواب سوال خرید ملک در ترکیه یا دبی باید بگوییم سرمایه گذارانی که قصد خرید ملک در کشورهای همسایه ایران را دارند، همواره با این سوال مواجه می­ شوند که خرید ملک در ترکیه یا دبی.

قبل از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات خارج از کشور برای اقامت دائم، باید چند سوال مهم از خود بپرسید.

بسیاری از خارجی ­ها برای سرمایه گذار در ترکیه  و خرید آپارتمان و خانه کشورهای ترکیه و دبی را انتخاب می کنند. بسیاری از مردم نیز ترجیح می­دهند در املاک ساحلی سرمایه گذاری کنند. این امر نقدینگی مسکن و همچنین ارزش سرمایه آن را افزایش می­دهد.

این مقاله به این به سوال خرید ملک در ترکیه یا دبی پاسخ می­ دهد.

ویژگی­ های خرید ملک در ترکیه یا دبی

برای پاسخ به سوال خرید ملک در ترکیه یا دبی باید با ویژگی­های ملک در هر دو کشور آشنا باشد. املاک و مستغلات در هر کشوری به املاک اولیه، ثانویه و خارج از طرح تقسیم می­شوند.

در ادامه به راهنمایی خرید ملک ترکیه و خرید ملک در دبی می پردازیم.

خرید ملک در ترکیه

ترکیه کشوری نزدیک به اقیانوس است و دارای تاریخ توسعه چشمگیر چند صد ساله است. اخیرا این کشور به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل شده است.

این بر انواع خانه های ساخته شده تأثیر گذاشت. خانه‌های ثانویه زیادی در اینجا وجود دارد که می‌توانند وضعیت بهتری داشته باشند و آنقدرها هم مدرن نیستند.

اما ساختمان های جدید دارای معایبی مانند:

  • ممکن است برخی از آن­ها بدون گرمایش باشند.
  • امکان پرداخت هزینه گرمایش اضافی وجود دارد. به خصوص اگر گاز وجود نداشته باشد. این باعث افزایش قبض برق می­شود.
  • همچنین به خاطر داشته باشید که منطقه معمولا دارای زلزله است.

خرید ملک دبی

آپارتمان‌های دبی در کنار دریا و سایر مناطق مرکزی عمدتا از زمان شروع استخراج نفت توسط امارات متحده عربی ساخته شده‌اند. مسکن ثانویه در اینجا نادر است و بیش از 20 سال سابقه دارد.

و حتی ساختمان­ هایی که بیش از 10 سال از عمر آن­ها می­گذرد، تمام استانداردهای رفاهی مدرن را رعایت می ­کنند. یک مثال خوب، برج خلیفه است.

این برج در سال 2010 به بهره برداری رسید. از آن زمان تاکنون، قیمت آپارتمان کاهش نیافته است و در واقع هر سال افزایش می­یابد. مزایای املاک دبی عبارتند از:

  • طرح بندی های مختلف
  • حدود 95 درصد از املاک با آشپزخانه و سایر مبلمان داخلی آماده هستند.
  • هزینه­ های اضافی زیادی برای نگهداری یک آپارتمان یا خانه وجود ندارد. نیازی به پرداخت هزینه گرمایش در زمستان نیست زیرا کشور گرم است و تهویه مطبوع در بقیه ایام سال کار می کند.
خرید ملک در دبی بهتر است یا ترکیه

هزینه املاک خرید ملک ترکیه و دبی

خرید ملک در ترکیه یا دبی نکته دیگری که باید در پاسخ به سوال خرید ملک در ترکیه یا دبی اشاره شود، هزینه و وام مسکن املاک ترکیه و دبی است.

یک نکته مشترک در املاک ساحلی دبی و ترکیه وجود دارد. قیمت ها بسیار پایین تر از املاک کنار دریا در اروپا است.

مسکن مقرون به صرفه در هر دو کشور 100000 دلار هزینه دارد، به خصوص اگر این­ها پروژه­ های ارزان خارج از برنامه در ترکیه باشند. خیلی به محل و نوع مسکن بستگی دارد.

خرید ملک در ترکیه یا دبی میانگین قیمت بالاتر است و از 200000 دلار برای یک واحد مسکونی شروع می­شود. هزینه املاک نخبگان می تواند به چندین میلیون دلار برسد.

وام مسکن برای خارجی­ها در دسترس است. نرخ وام مسکن در جمهوری ترکیه 6 تا 15 درصد در سال است.

ارقام نهایی به بانک، مبلغ وام و توان پرداخت بدهی وام دهنده بستگی دارد. در امارات متحده عربی، این کمتر است و می­تواند از 4 تا 7 درصد باشد، بنابراین وام مسکن گزینه بهتری در امارات است.

موقعیت و زیرساخت املاک

خرید ملک در ترکیه یا دبی موقعیت امارات متحده عربی آن را به یکی از محبوب ترین امارات این کشور تبدیل کرده است. دبی بی نظیر است. شما می­توانید از اکثر کشورها به 2 فرودگاه بین المللی دبی در 4 تا 5 ساعته پرواز کنید. این به شما امکان می ­دهد سبک زندگی فعالی داشته باشید و با اقوام، دوستان و شرکای تجاری در ارتباط باشید. ترکیه برای ساکنان اروپایی نیز مشابه است.

خرید ملک در ترکیه یا دبی بسیاری از زیرساخت­ ها به موقعیت ملکی که خریداری می­کنید بستگی دارد. برای ساختمان­ های جدید، توسعه دهندگان در هر دو کشور باید شرایط زندگی راحت را نه تنها در مجتمع مسکونی ایجاد کنند.

آن­ها باید به ساکنان مکان های پارکینگ، استخرهای شنا، مناطق محوطه سازی شده، مغازه ­ها و مراکز خرید بدهند. اما مسکن ثانویه، خریدار را مجبور می‌کند که از مزیت‌هایی که در حال حاضر وجود دارد راضی باشد.

این مورد در مورد بناهای تاریخی ترکیه است. بهبود زیرساخت­های بخش­ های مرکزی استانبول به دلیل کمبود فضای آزاد غیرممکن است.

خرید ملک در دبی بهتر است یا ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه یا دبی

خرید ملک در ترکیه یا دبی توسعه زیرساختی و پتانسیل آینده دبی از ترکیه جلوتر است.

نقاط دیدنی امارت در سراسر جهان شناخته شده است در حالی که جمهوری ترکیه آنچنان تنوع ندارد. املاک و مستغلات در مناطق معتبر امارات نقدینگی بیشتری دارند.

پول محلی در برابر دلار ثابت است و اقتصاد محلی به سرعت در حال توسعه است. از سال 2021، نرخ ارز لیر ترکیه ناپایدار بوده است.

اما این تأثیر بدی بر سرمایه‌گذاری خارجی نمی‌گذارد یا مانع اقتصاد باثبات کشور نمی‌شود.

حال که به پاسخ سوال خرید ملک در دبی یا ترکیه رسیدید، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سرمایه گذاری ترکیه، با هلدینگ دیوان گروپتماس بگیرید.

خرید ملک استانبول | شرایط خرید ملک استانبول
83 / 100
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط