خرید ملک ترکیه یا قبرس کدام بهتر است؟ | خرید ملک ترکیه

در پاسخ به سوال «خرید ملک ترکیه یا قبرس» در این بخش از مقاله قصد دارید درباره مزایای کشور قبرس بگوییم و در باره خرید ملک قبرس صحبت کنیم.

در رابطه با اقامت کشور قبرس شرایط راحت ­تری نسبت به کشور ترکیه وجود دارد. طبق قوانین این کشور، با خرید ملک به ارزش حداقل 300 هزار یورو می­ توانید اقامت قبرس را کسب کرده و همسر، فرزندا زیر 25 سال و حتی پدر و مادرتان را به این کشور بیارید.

یکی از مهم­ ترین مزایای خرید ملک قبرس این است که به حضور بلند مدت سرمایه­ گذاری در این کشور نیازی نیست و در طول 2 سال تنها 1 روز ماندن در این کشور کافی است.

چنانچه قصد خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت این کشور را داید، مراحل بسیار ساده بوده و هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. مراحل در زیر آمده است:

  • یافتن خانه مورد نظر
  • دریافت قرارداد با ملک
  • افتتاح حساب در یکی از بانک­ های قبرس
  • انتقال سند به طور رسمی

زمانی­که مراحل بالا را طی کردید، کافی است که اثبات تمکن مالی را انجام داده و به همراه خانواده خود اقامت قبرس را دریافت کنید. بهترین شهرهای قبرس برای خرید خانه شامل نیکوزیا و پافوس است.

سرمایه گذاری خرید ملک ترکیه یا قبرس

یکی از بهترین سرمایه­ گذاری­ ها در خارج از کشور، خرید ملک است. این نکته زمانی اهمیت پیدا می­کند که بدانید خرید ملک در بسیاری از نقاط دنیا از ایران ارزان­ تر است.

خرید خانه در خارج از کشور مزایایی همچون اخذ اقامت و سکونت راحت دارد. به­ علاوه، بعد از گذشت چند سال سرمایه شما چند برابر خواهد شد. دو کشوری که مردم ایران به آن­ها مهاجرات می ­کنند، ترکیه یا قبرس است.

هر دو کشور دارای صنعت ساختمانی بسیار پیشرفته بوده و مزیت ­های فراوانی را دارند.

خرید ملک ترکیه قبرس سوالی است که سرمایه­ گذاران بسیاری از خود می ­پرسند و نمی ­دانند که کدام کشور برای آن­ ها بهتر است. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به سوال خرید ملک ترکیه قبرس پاسخ دهیم.

ویژگی­های خرید ملک ترکیه یا قبرس

دو کشور ترکیه و قبرس ویژگی­ها و مزیت­های خاص خود را دارند. در جواب خرید ملک ترکیه یا قبرس باید گفت این انتخاب به سلیقه و هدف شما بستگی دارد.

اگر به دنبال این هستید که در کارتان پیشرفت کنید، خرید ملک ترکیه پیشنهاد می­شود. اما از طرفی اگر به دنبال یک زندگی آرام هستید، انتخاب قبرس انتخاب مناسب­تری است.

در ادامه می­خواهیم هر دو کشور را به صورت جدا بررسی کنیم و ببینیم که خرید ملک در کدام کشور بهتر است.

خرید ملک ترکیه یا قبرس کدام بهتر است؟

همه چیز درباره خرید ملک ترکیه

در پاسخ به سوال خرید ملک ترکیه قبرس، در این بخس به موضوع خرید ملک ترکیه خواهیم پرداخت. این کشور در سال­ های اخیر پیشرفت­ های چشم گیری داشته است.

به همین دلیل مردم بسیاری به خصوص ایرانیان به این کشور مهاجرت کرده و سرمایه ­گذاری ترکیه را انجام می­ دهند.

از آنجا که کشور ترکیه ارتباط عالی و موثر با اتحادیه اروپا دارد، یکی از برترین کشورها در حوزه ساخت و ساز ساختمان محسوب می ­شود.

به علاوه، قیمت ملک ترکیه بسیار پایین ­تر از ایران است. تمامی این عوامل کشور ترکیه را به یک کشورعالی برای سرمایه­ گذاری تبدیل کرده است. خرید ملک ترکیه یکی از سریع­ترین روش­ها برای کسب اقامت است.

شما می­توانید با همان بودجه ه­ای که برای خرید ملک در ایران در نظر گرفته ­اید، یک خانه بسیار مدرن و مقرون به صرفه در ترکیه خریداری کنید. بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک شامل آلانیا، آنتالیا و استانبول است.

مقایسه مهاجرت ترکیه یا قبرس

قبرس به دو بخش شمالی و اروپایی تقسیم می­شود. بخش اروپایی، سخت­ گیری­ های بسیاری برای ساکنان جدید اعمال می­کند.

اما نرخ بیکاری در این کشور کمتر از ترکیه است. با این وجود رشد و توسعه اقتصادی پایین­ تری نسبت به ترکیه دارد. با مهاجرت قبرس می ­توانید در جمع کشور های اتحادیه اروپا بوده و پاسپورتی با اعتبار بالا کسب کنید.

تفاوت فرهنگی چندانی در میان قبرس و ترکیه وجود ندارد. هر دو کشور آب و هوای مدیترانه­ای دارند. اما ترکیه به دلیل وسعت زیاد کشورش مناطق متنوع­ تر آب و هوایی را دارد.

قبرس یک جزیره آرام است. معمولا مهاجران در این کشور زیاد نمی­ مانند. از طرفی در ترکیه، همواره به دنبال جذب سرمایه و نیروهای متخصص خارجی است تا شرایط عمومی زندگی را در این کشور بهبود بخشد.

خرید ملک برای شهروندان بسیاری از کشورهای همسایه و حتی کشورهای دیگر
خرید ملک ترکیه قبرس صحبت کردیم و هر کدام از کشورها را به صورت مجزا بررسی کردیم

خرید ملک در ترکیه یا قبرس

نتیجه ­گیری خرید ملک ترکیه یا قبرس

در این کشور درباره خرید ملک ترکیه قبرس صحبت کردیم و هر کدام از کشورها را به صورت مجزا بررسی کردیم. همچنین این دو کشور را باهم مقایسه کردیم.

به ­طور کلی، هر دو کشور گزینه مناسبی برای اقامت محسوب می­شوند. انتخاب هر کدام به شما بستگی دارد.

به­ علاوه می­توانید از مشاوران حقوقی هلدینگ دیوان گروپ در انتخاب بهترین مقصد برای خرید ملک کمک بگیرید.

چنانچه قصد سرمایه گذاری ترکیه قبرس را دارید، وکلای دیوان گروپ می­توانند اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما بدهند.

81 / 100
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط