خرید ملک در ترکبه بهتر است یا گرجستان

خرید ملک در ترکیه یا گرجستان

خرید ملک در ترکیه یا گرجستان: یکی از سرمایه‌گذاری‌های داغ این روزها خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟ است. اکثر مردم به فکر خرید ملک، طلا و دلار هستند تا سرمایه خود را حفظ کنند.

اما سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه یا گرجستان به دلیل گران بودن خانه های آنجا هنوز افزایش نیافته است.

اما به طور کلی، افراد بسیاری هستند که برای حفظ سرمایه خود یا گذراندن اوقات فراغت یا اخذ اقامت ترکیه یا گرجستان در این دو کشور ملک خریداری می‌کنند.

با این حال، برای خرید ملک در کشورهای خارجی به سرمایه بسیاری نیاز دارید. به علاوه، برای سرمایه‌گذاران سوال است که خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟ به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم.

مقایسه قیمت خانه در ترکیه و گرجستان

خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟ ، یکی از راه ­های اخذ اقامت ترکیه و گرجستان خرید ملک در هر یک از کشور ها است. به همین دلیل تعداد مهاجران به این کشورها به خصوص ایرانیان بسیار زیاد است.

در این بخش از مقاله قصد داریم در رابطه با پاسخ به سوال «خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟» قیمت ملک در هر یک از کشورها را بررسی کنیم.

اگر در کشور گرجستان ملکی را خریداری کنید، می توانید به مدت یک سال اقامت این کشور را دریافت کنید. اگر بخواهید اقامت دائم گرجستان را دریافت کنید، حداقل قیمت ملک باید ۴۰ هزار دلار باشد. قیمت ملک در محله­ های مختلف گرجستان متفاوت است.

اما به­ طورکلی، قیمت ملک ترکیه نسبت به گرجستان بالاتر است. حداقل قیمت و سرمایه گذاری برای خرید خانه وجود ندارد. در کشور ترکیه خرید ملک نیز می تواند اقامت ترکیه را دریافت کنید.

بعد از گذشت ۵ سال زندگی در ترکیه می ­توانید اقامت موقت تان را به دائم تبدیل کنید.

خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟ ، با سرمایه­ گذاری ترکیه به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد. با این کار می­ توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به این کشور بیاورید. بعد از گذشت ۳ تا ۵ می­ توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

این پاسپورت به صورت مادام‌ العمر بوده و شما نمی ­توانید تا سه سال ملک تان را بفروشید.

خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟ ، در کشور ترکیه با افزایش تقاضا قیمت ملک نیز افزایش می­ یابد. اما در گرجستان با وجود ساختمان های جدید قیمت ملک ثابت بوده و به افزایش سرمایه شما کمکی نخواهد کرد.

بنابراین اگر می‌خواهید سرمایه خود را افزایش دهید، خرید ملک در گرجستان توصیه نمی ­شود. به طور کلی، خرید ملک در گرجستان طرف دار کمی دارد در حالی که خرید ملک ترکیه بسیار پرطرف دار است.

در ابتدا شما باید هدف خود از خرید ملک را مد نظر داشته باشید

انتخاب خرید ملک در کدام کشور

خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟ ، هر دو شهر بندری بوده و سالانه ایرانیان بسیاری به این دوچرخه سفر می کنند. از طرف دیگر شهر تفلیس مناسب ترین شهر گرجستان برای ایران است.

این شهر پایین گرجستان نیز می­ باشد. شهر تبریز به دو قسمت قدیمی و جدید تقسیم می‌شود. به طوری که، با یک رودخانه از هم جدا شدند.

رودخانه‌ها، قلعه ها و کلیسا های سنگی در قسمت قدیمی تفلیس دوران وستا را برای شما زنده خواهد کرد. شهر باتومی در سال‌های اخیر پیشرفت بسیاری کرده و جزو شهرهای مدرن گرجستان محسوب می ­شود.

بررسی پاسپورت های ترکیه و گرجستان

خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟ ،موسسه هنلی و سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی، رتبه پاسپورت ترکیه ۵۱ است. کسانی که  این پاسپورت دارند، می­توانند به ۶۰ کشور جهان مسافرت کنند.

در حالی که رتبه پاسپورت کشور گرجستان نسبت به کشور ترکیه بهتر است.

رتبه پاسپورت گرجستان ۴۹ است. تمام اتباع عضو شنگن به راحتی می‌توانند به این کشور رفت و آمد کنند و گرجستان نیز می تواند به کشورهای عضو شنگن برود.

شهر قابل سکونت ترکیه و گرجستان

برای اینکه بدانید «خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟» باید بدانید چه شهرهایی در کشورهای مذکور برای زندگی بهتر است. در شهر استانبول برای کسانی مناسب است که دوست دار جاذبه های توریستی هستند.

با وجود اینکه این شهر شلوغ است، اما شلوغی آن جذاب است. چنانچه به خاطر کسب و کار به این کشور سفر می­ کنید، شهر آنکارا بسیار مناسب است. شهرهای معروف دیگر ترکیه شامل ازمیر و آنتالیا است.

حفظ ارزش پول ترکیه و گرجستان

خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟ ، برای اینکه در کشورهای دیگر سرمایه­ گذاری کنید، باید کشوری را انتخاب کنید که ارزش پولتان حفظ شود.

شما باید با بررسی کشورهای مختلف ببینید که کدام کشور برای خرید ملک و سرمایه گذاری مناسب است. در کشور گرجستان املاک در چهار سال گذشته قیمت ثابتی داشته است.

دلیل آن هم این است که عرضه بسیاری از آپارتمان­ ها در مناطق مختلف کشور خالی است.

خرید ملک در ترکیه یا گرجستان؟، در حالی که، قیمت املاک ترکیه در چهار سال گذشته به علت مازاد بر عرضه، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است. در برخی از شهرها مانند آنتالیا نیاز شدید آپارتمان جدید وجود دارد.

بنابراین با خرید ملک در ترکیه هم می­ توانید پول تان را حفظ کنید و هم آن را افزایش دهید. در حالی که در گرجستان این امر امکان پذیر نیست. وکلای حقوقی هلدینگ دیوان گروپ در امر خرید ملک ترکیه می­ توانند راهنمایی ­های بسیاری به شما عزیزان کنند.

خرید ملک ترکیه و گرجستان با امتیاز تخفیف ویژه
83 / 100
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط