قیمت ملک ترکیه و املاک ترکیه 

قیمت ملک ترکیه: یکی از نکاتی که باید هنگام خرید ملک ترکیه به آن توجه داشته باشید، قیمت خانه و آپارتمان ترکیه است. قیمت ملک در ترکیه با توجه به عوامل زیادی متفاوت است.

هلدینگ دیوان گروپ در ادامه بیشتر آن­ها را با قیمت شهرهای ترکیه پوشش خواهد داد. ترکیه یک جایگزین عالی برای خریداران بین ­المللی است که مایل به خرید ملک برای سرمایه­ گذاری یا استفاده شخصی هستند.

موقعیت عالی این کشور که دسترسی سریع به مسیرهای تجاری در خاورمیانه، اروپا و آسیا و همچنین نزدیکی به مکان­های فرهنگی جالبی مانند استانبول و آنکارا را فراهم می­کند، جذابیت قابل توجهی برای سرمایه گذاران است.

قیمت ملک ترکیه | قیمت خانه ترکیه برای خرید ملک

قیمت خرید ملک ترکیه و استانبول

در چند سال اخیر قیمت ملک ترکیه و خرید ملک ترکیه توسط ایرانیان افزایش پیدا کرده است. دلیل افزایش خانه و زمین برای سرمایه گذاری در این کشور دلایل مختلفی دارد.

برای نمونه می توانیم به آب و هوای بسیار خوب این کشور، مناطق گردشگری بسیار جذاب و زیبا در این کشور و غیره اشاره کنیم.

علاوه بر این افراد به دلیل فاصله هوایی سه ساعته با کشور ترکیه تصمیم می گیرند تا برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند.

بهتر است بدانید به دلیل مشکلات اقتصادی که در کشور ترکیه در چند سال گذشته بوجود آمده است قیمت خانه و زمین های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری افزایش پیدا کرده است.

در نتیجه برای خرید ملک ترکیه و شهر مناسب باید دقت بیشتری انجام داد.

اگرچه اقتصاد این کشور نسبت به کشور ما بهتر است و می توانید با خرید خانه در ترکیه ارزش پول خود را حفظ نمایید و حتی از این سرمایه گذاری سود کسب نمایید.

قیمت خرید خانه ترکیه

برای خرید ملک ترکیه باید حداقل سه میلیارد سرمایه گذاری انجام دهید. بهتر است بدانید سه ملیارد تومان قیمت مناسب برای خرید خانه در شهر هایی بزرگ مثل استانبول است.

اگر تصمیم دارید خانه ای با قیمت کمتر خریداری نمایید می توانید در شهر های کوچکتر مثل آدنا نیز خانه خریداری نمایید.

با این مقدار پول می توانید یک آپارتمان کوچک هفتاد متری یا پنجاه متری در استانبول را خریداری نمایید. البته قیمت خانه در شهر های مختلف استانبول متفاوت است.

برای نمونه در شهری مثل سامسون با هشت هزار لیر هم می توان خانه خرید و در یکی دیگر از شهر ها مثل اسکی شهر با ده هزار لیر می توان یک خانه زیبا  و نوساز خریداری کرد.

هرچه شهر مورد نظر شما توریستی باشد قیمت ملک ترکیه آن گران تر خواهد بود.

جمعیت شهری ترکیه و خرید ملک ترکیه

درباره قیمت ملک ترکیه

ترکیه کشوری فرا قاره­ای است که در یک مکان استراتژیک واقع شده است که قاره آسیا و قاره اروپا را به هم متصل می­کند، ترکیه با آب و هوای زیبا، معتدل و طبیعت متنوعش مشخص است.

همچنین با مناطق ساحلی جذابش مشرف به دریای اژه و مدیترانه مشخص می­شود. علاوه بر این، مناطق ساحلی ترکیه دارای آب و هوای اقیانوسی است که در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان خنک و مرطوب است.

ترکیه یک سرزمین لرزه خیز است و علاوه بر آن کشوری است که در زمستان در معرض سیل است. ترکیه بیش از 75 میلیون نفر جمعیت دارد.

قیمت ملک ترکیه چقدر است؟ آیا قیمت­ها از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است؟ در ادامه ما در مورد قیمت آپارتمان و خانه ترکیه صحبت خواهیم کرد.

قیمت ملک ترکیه برای خرید ملک شهرهای اصلی

بسیار مهم است که شما از بازار املاک و مستغلات در کشوری که قصد اقامت در آن را دارید، بیشتر بدانید. همچنین اگر ساکن همان کشور هستید.

می­خواهید محل سکونت خود را جابه جا کنید، دانستن هزینه­ های آپارتمان و خانه در آن کشور می­تواند انتخاب ملک مناسب را برای شما آسان­تر کند.

علاوه بر این، فرآیند تصمیم گیری برای خرید ملک را ساده می-کند. به عنوان مثال، متوسط قیمت یک آپارتمان در ترکیه بیش از 100000 دلار است در حالی که پایین ترین واحدها حدود 50000 دلار قیمت دارند.

در ترکیه، این از منطقه­ای به منطقه دیگر متفاوت است. در زیر قیمت ملک ترکیه را برای شهرهای اصلی این کشور در نظر گرفتیم.

 • قیمت آپارتمان و خانه استانبول  بین 30000 تا 170000 دلار است.
 • قیمت آپارتمان و خانه آنکارا بین 17000 دلار تا 125000 دلار برای آپارتمان­های متوسط است.
 • قیمت آپارتمان و خانه ازمیر بین 20000 تا 150000 دلار است.
 • قیمت آپارتمان و خانه آنتالیا بین 25000 تا 160000 دلار و 164 هزار دلار است.

قیمت­های بالا تمامی بستگی به متراژ خانه و آپارتمان دارد.

قیمت ملک و آپارتمان ترکیه برای خرید ارزانترین ملک ترکیه
عوامل موثر قیمت ملک ترکیه و خرید ملک ترکیه

عوامل موثر قیمت ملک ترکیه

عوامل متعددی در قیمت ملک ترکیه وجود دارد که برخی از آن­ها مستقیم و برخی غیر مستقیم هستند. برخی از آن­ها عبارتند از:

موقعیت مکانی: موقعیت مکانی عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت بالای املاک و یا آپارتمان­ها ترکیه است. انتخاب مناسب تاثیر مثبتی بر قیمت ملک ترکیه دارد و سود و منفعت زیادی برای شما به همراه دارد.

متراژ: افزایش متراژ ملک منجر به افزایش قیمت آن می­شود. معمولا قیمت یک ملک کوچک از قیمت یک ملک بزرگ بیشتر است، به عنوان مثال آپارتمان­های چهار یا پنج اتاق ارزان­تر از آپارتمان­های دو اتاقه هستند.

طبقه: به دلیل وجود تعداد زیادی ساختمان و مجتمع­های مسکونی، قیمت ملک یا آپارتمان با توجه به طبقه­ای که در آن قرار دارد ارزیابی می­شود.

وقتی طبقه­ ای که آپارتمان در آن قرار دارد افزایش می­یابد، قیمت آن افزایش می­یابد و زمانی که طبقه ­ای که آپارتمان در آن قرار دارد کاهش می­یابد.

تزیینات داخلی و دکوراسیون: هر چه تزئینات و دکوراسیون داخلی بهتر باشد، قیمت آپارتمان بالاتر می­رود.

عوامل غیرمستقیم تاثیرگذار قیمت ملک ترکیه

عوامل متعددی بر قیمت ملک ترکیه غیر مستقیم تأثیر می­گذارد. مهم­ترین آن­ها عبارتند از:

 • خدمات منطقه
 • امنیت و نگهبانی ساختمان
 • دوربین­های مدار بسته
 • خدمات خودرو
 • گاراژ ماشین
 • زمین­های ورزشی
 • باشگاه­های ورزشی
 • مکان­های تفریحی

هلدینگ دیوان گروپ دارای برترین کادر مشاور املاک بوده که برای خرید خانه یا آپارتمان کشور ترکیه می­توانید از آن­ها مشاوره دریافت کنید.

همچنین چنانچه درباره خرید خانه و آپارتمان ترکیه و استانبول سوالی داشتید با هلدینگ دیوان گروپ تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.

عوامل غیرمستقیم تاثیرگذار قیمت ملک ترکیه

خرید ملک ترکیه چه جذابیت اقتصادی و گردشگری برای ایرانیان دارد؟

خرید ملک ترکیه به این دلیل برای مردم ایران و سایر کشور های همسایه جذاب است زیرا نسبت به کشور های اروپایی هزینه های جاری کمتری باید پرداخت نمایید.

علاوه بر این در این کشور نسبت به کشور های اروپایی هزینه های خوراک، پوشاک، سرمایه گذاری برای مسکن کمتر است.

از طرفی دیگر بررسی کنیم می توان گفت محصولات با کیفیتی در ترکیه وجود دارد که در کشور های اروپایی با قیمت بیشتری قابل خریداری است.

همچنین همانند کشور های بسیار معروف اروپایی این کشور نیز دارای مراکز تفریحی و گردشگری بسیار زیادی است که باعث جذب گردشگران بسیار زیادی شده است.

از جمله این مراکز می توانیم به مناطق ساحلی در مدیترانه، اسکی، زمین ورزشی، دوچرخه سواری و غیره اشاره کرد.

از دیگر جذابیت هایی که می تواند خرید ملک در این کشور برای مهاجران و اتباع خارجی ایجاد نماید خرید ملک به صورت کاملا سریع است که این کار برای رفاه حال مردم انجام شده است.

از دیگر جذابیت ها و مزیت های خرید ملک ترکیه می توانیم به انواع خانه و نوع اقساطی نیز اشاره نماییم.

با خرید اقساطی سند نیز به نام شما خواهد خورد. همچنین سیستم حمل و نقل کشور ترکیه بسیار پیشرفته است و در همه جا قابل دسترس شما است.

قیمت خرید ملک ترکیه و املاک ارزان ترکیه

حداقل قیمت خرید خانه ترکیه

برای خرید ملک ترکیه با حداقل قیمت بعنوان سوئیت که بدون اتاق خواب هستند و بعنوان سوئیت شناخته می شوند شما باید حدود 900 هزار لیر پرداخت نمایید.

همانطور که گفته شد قیمت ملک در شهر های کوچک کمتر است و شما می توانید با حدود 6000 هزار لیر نیز یک خانه کوچک تهیه نمایید.

بهتر است بدانید درکشور ترکیه بهترین روش برای سرمایه گذاری خرید خانه است. ملک های ارزان قیمت زیادی در این کشور وجود دارد که با حدود یک ملیارد تومان نیز قابل خریداری است.

از دیگر مزیت های خرید خانه با حداقل قیمت می توانیم به پیش خرید خانه نیز اشاره نماییم. پیش خرید خانه و خرید ملک ارزان قیمت در محله های پایین شهر استانبول نیز امکان پذیر است.

چه نکاتی هنگام خرید ملک ترکیه باید رعایت شود؟

برای خرید ملک ترکیه باید اول مشخص نمایید که در چه کشوری تصمیم به پیش خرید یا خرید خانه گرفته اید. هر شهری که انتخاب کرده اید خرید خانه در آن تفاوت دارد.

برای مثال می توانیم به شهر استانبول اشاره کنیم که نسبت به پایتخت این کشور یعنی آنکارا خانه هایی با قیمت بالاتر موجود است. از دیگر نکاتی که باید در انتخاب خود مد نظر داشته باشید نوع شهر است.

شهر های ساحلی نسبت به مناطق داخلی قیمت بیشتری دارند. همچنین باید به مراکز آموزشی و درمانی نیز توجه نمایید که در به شما نزدیک است یا خیر.

کلام آخر قیمت ملک ترکیه

خرید ملک در کشور هایی خارجی با توجه به پیشرفتگی و نوع شهر با یکدیگر متفاوت است. برای نمونه کشور ترکیه به دلیل توریستی بودن شهر استانبول قیمت بیشتری نسبت به دیگر شهر ها برای خرید خانه دارد.

برای خرید خانه در شهر استانبول باید در حدود سه ملیارد تومان هزینه بپردازید. اگرچه خانه هایی با متراژکم نیز در این شهر وجود دارد که با قیمت کمتر قابل خرید است. برای خرید ملک ترکیه علاوه بر قیمت باید به نوع شهر، پیشرفتگی شهر و غیره توجه نمایید.

مزیت های کسب درآمد با  سرمایه گذاری در ترکیه
84 / 100
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط